معاون دبیر کل سازمان ملل: فناوری، توسعه پایدار را شتاب می‌بخشد

شناسه خبر: 176744 سرویس: توسعه ، جهان ، گوناگون چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸, ۳۸ : ۱۰ : ۰۰
معاون دبیر کل سازمان ملل: فناوری، توسعه پایدار را شتاب می‌بخشد
معاون دبیر کل سازمان ملل درباره ایجاد فرصت‌های برابر برای کشورها به منظور بهره‌مندی از فناوری گفت: هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و روباتیک از فناوری‌هایی هستند که به توسعه پایدار شتاب می‌بخشند.
۵۵آنلاین :


به گزارش «ایسنا» دکتر آرمیدیا جابانا در افتتاحیه اولین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه که در سالن اجلاس سران برگزار شد، فناوری را ابزاری برای نیل به اهداف توسعه پایدار دانست و افزود: انقلاب چهارم صنعتی درحال رخ دادن است و فناوری‌های هوش مصنوعی، روبات‌ها و اینترنت اشیا سه رکن اصلی اقتصاد جدید را تشکیل می‌دهند؛ چراکه این فناوری‌ها پتانسیلی هستند که به توسعه پایدار شتاب می‌بخشند. وی افزود: از نظر فناوری محدودیت‌هایی را می‌بینیم که باید از طریق مثلث همکاری‌های شمال-شمال و جنوب- جنوب مرتفع شود و در این راه باید توجه ویژه‌ای به تلاش‌های صورت گرفته داشته باشیم. جابانا با بیان اینکه تاکید مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه بر همه‌گیری فناوری است، ادامه داد: در این راه باید مطمئن شویم که فقیرترین افراد هم از فناوری بهره‌مند می‌شوند. وی با اشاره به تصویب قطعنامه‌ای در اجلاس کشورهای اسکاپ، گفت: براساس این قطعنامه کشورهای اسکاپ باید از فناوری برای توسعه پایدار در منطقه آسیا و اقیانوسیه استفاده کنند و ما از کشورهای عضو تقاضا داریم که براساس این قطعنامه اقدام به برگزاری مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه کنند. رئیس اسکاپ افزود: پس از تصویب این قطعنامه در سال ٢٠١٨ ایران به‌عنوان برگزارکننده اولین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه انتخاب شد.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کتابهای درسی ایران، کودکان را تن‌پرور بار میاورد

تحلیلی بر مقایسه محتوای کتاب اول دبستان سه کشور ایران، چین و آلمان

نقش تاریخ‌ساز بدن در زیست‌شناسی اجتماعی امروز

اگر از نظر تبارشناسی به تاریخ مفهوم بدن در دوران پیشامدرن در طب بقراطی نگاه کنیم، بدن تابع طبایع، انعطاف‌پذیر در مقابل تأثیرات محیط طبیعی و حتی نیروهای نامحسوس سماواتی در نظر گرفته می‌شد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

ویدیو: ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون

ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون برای عبور از موانع و سد، تا بتوانند در بالادست به راحتی تخم ریزی کنند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر