مسلمانان در سال 2040 ، دومین گروه مذهبی پرجمعیت آمریکا می‌شوند

شناسه خبر: 124176 سرویس: جهان دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶, ۵۶ : ۱۶ : ۰۰
مسلمانان در سال 2040 ، دومین گروه مذهبی پرجمعیت آمریکا می‌شوند
یک گزارش جدید پیش بینی کرده است، مسلمانان تا سال ۲۰۴۰ تبدیل به دومین گروه مذهبی پرجمعیت آمریکا شوند.
۵۵آنلاین :

مرکز پژوهشی پیو در مطالعه‌ای نشان داده است، در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۳.۴۵ میلیون مسلمان در آمریکا زندگی می‌کرده‌اند که ۱.۱ درصد از مجموع جمعیت این کشور را تشکیل می‌داده‌اند.

بنا به این گزارش، در حال حاضر تعداد جمعیت یهودیان آمریکا از مسلمانان در این کشور بیشتر است و آنها دومین گروه مذهبی پرجمعیت آمریکا محسوب می‌شوند اما تا سال ۲۰۴۰ این روند تغییر خواهد کرد چرا که نرخ رشد جمعیت مسلمانان در آمریکا خیلی بیشتر از نرخ رشد جمعیت یهودیان است.

گزارش شده که میزان رشد پیروان دین اسلام در آمریکا با نرخ میانگین حدود ۱۰۰ هزار در سال رشد می‌یابد که علتش مهاجرت مسلمانان به آمریکا و نرخ باروری بیشتر میان این گروه است.

با این وجود مسیحیان با فاصله زیادی همچنان بزرگترین گروه مذهبی پرجمعیت در آمریکا خواهند بود که چیزی نزدیک به ۷۱ درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند.


منبع : ایران آنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در مسیر خودباوری

عزت نفس به معنای احساس ارزشمندی شخصی است و به عبارت دیگر، به این معناست که چقدر خود را انسانی ارزشمند و قابل احترام می‌دانیم. تفاوت عزت‌نفس با اعتماد به نفس در گستردگی مفهوم عزت نفس است. اعتماد به نفس به موضوع بستگی دارد، ممکن است یک فرد در آشپزی اعتماد به نفس داشته باشد ولی در رانندگی یا نقاشی کردن فاقد اعتماد به نفس باشد ولی عزت نفس یک مفهوم کلی است و در تمام حیطه های زندگی فردی، اجتماعی، شغلی،عاطفی و... تاثیر دارد و نباید این دو مفهوم‌ با یکدیگر خلط شود.

چرا محیط کسب و کار بهبود پیدا نمی‌کند؟

آنچه در دهه های اخیر مبنای ارزیابی و رتبه بندی کشورها از لحاظ اقتصادی قرار گرفته، محیطی است که در آن بنگاه های اقتصادی فعالیت دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : جاستین ترودو در چهارسالی که گذشت

ویدئو : ده ها خودرو در سیل اسپانیا واژگون شدند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر