نتیجه‌ای یافت نشد.

مسدودسازی حدود 127هزار خط شخصی برای مزاحمت پیامکی

شناسه خبر: 173171 سرویس: اجتماعی ، گوناگون سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۵۳ : ۱۶ : ۰۰
مسدودسازی حدود 127هزار خط شخصی برای مزاحمت پیامکی
پیامک‌های مزاحم تبلیغاتی مدت‌هاست به تلفن همراه مشترکان ارسال می‌شود و آن‌ها را کلافه کرده است. اواخر سال گذشته سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور با اخذ تصمیمات جدید در این حوزه، پروژه مسدودسازی این پیامک ها را کلید زد و حدود 127هزار خط شخصی را به دلیل مزاحمت پیامکی قطع کرد.
۵۵آنلاین :

در سالی که گذشت مسئله پیامک‌های مزاحم از هر زمان دیگری بیشتر مردم را کلافه کرد و پیگیری آن توسط نهاد مسئول نیز شکل جدی‌تری به خود گرفت. در سال گذشته حتی رئیس جمهوری هم از این مسئله شاکی بود و ابراز نارضایتی کرد و وزیر ارتباطات نیز بارها در توئیتر خود گزارشی از عملکرد سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور در خصوص مقابله با این مزاحمت ارائه داد.
سازمان تنظیم مقررات علاوه بر اقداماتی که پیوسته در این خصوص انجام می‌داد، در یکی دو ماه پایانی سال 97 با تشدید اقدامات و مقررات‌گذاری در این بخش، توانست ساماندهی بهتری را انجام دهد.
اولین فاز برخورد با این پیامک‌های تبلیغاتی مزاحم، تقریبا دو سال قبل در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی زیر مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به مرحله اجرا درآمد. طراحی و راه‌اندازی سامانه 195 اولین قدم برای مقابله با این مسئله بود. مدتی از این اقدامات گذشت اما نتیجه هنوز هم آن قدر ثمربخش نبود که صدای اعتراض مردم به این اتفاق کمتر شود.
به همین منظور فازهای بعدی مقابله با این تخلف شکل جدی تری به خودش گرفت. سازمان تنظیم مقررات از مردم خواست شماره هایی که از آن پیامک مزاحم دریافت می کنند را به سرشماره 195 بفرستند یا آن را در سامانه 195 گزارش کنند.
این اقدام در کنار دیگر اقدامات سازمان تنظیم مقررات موجب شد، تعداد سیم کارت های مسدود شده از سوی این سازمان در حال حاضر به عدد 127هزار نزدیک شود.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

شاهراه انرژی جهان

یک دریانورد کارکشته انگلیسی سال ها پیش از کشف نفت و در روزگاری که خورشید در سرزمین ‌های بریتانیای کبیر غروب نمی‌کرد،گفته است کشوری که دریاهای جهان را کنترل کند، دنیا را و کشوری که تنگه ‌های مهم را در اختیار داشته باشد کل آب های دنیا را تحت سیطره خواهد داشت.

نگاهی به مجموعه درحال پخش «برادرجان »

سریالی از شبکه سه سیما درحال پخش است که بر خلاف اغلب آثار تولیدی، حرف هایی برای گفتن دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر