نتیجه‌ای یافت نشد.

مسدودسازی حدود 127هزار خط شخصی برای مزاحمت پیامکی

شناسه خبر: 173171 سرویس: اجتماعی ، گوناگون سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۵۳ : ۱۶ : ۰۰
مسدودسازی حدود 127هزار خط شخصی برای مزاحمت پیامکی
پیامک‌های مزاحم تبلیغاتی مدت‌هاست به تلفن همراه مشترکان ارسال می‌شود و آن‌ها را کلافه کرده است. اواخر سال گذشته سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور با اخذ تصمیمات جدید در این حوزه، پروژه مسدودسازی این پیامک ها را کلید زد و حدود 127هزار خط شخصی را به دلیل مزاحمت پیامکی قطع کرد.
۵۵آنلاین :

در سالی که گذشت مسئله پیامک‌های مزاحم از هر زمان دیگری بیشتر مردم را کلافه کرد و پیگیری آن توسط نهاد مسئول نیز شکل جدی‌تری به خود گرفت. در سال گذشته حتی رئیس جمهوری هم از این مسئله شاکی بود و ابراز نارضایتی کرد و وزیر ارتباطات نیز بارها در توئیتر خود گزارشی از عملکرد سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور در خصوص مقابله با این مزاحمت ارائه داد.
سازمان تنظیم مقررات علاوه بر اقداماتی که پیوسته در این خصوص انجام می‌داد، در یکی دو ماه پایانی سال 97 با تشدید اقدامات و مقررات‌گذاری در این بخش، توانست ساماندهی بهتری را انجام دهد.
اولین فاز برخورد با این پیامک‌های تبلیغاتی مزاحم، تقریبا دو سال قبل در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی زیر مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به مرحله اجرا درآمد. طراحی و راه‌اندازی سامانه 195 اولین قدم برای مقابله با این مسئله بود. مدتی از این اقدامات گذشت اما نتیجه هنوز هم آن قدر ثمربخش نبود که صدای اعتراض مردم به این اتفاق کمتر شود.
به همین منظور فازهای بعدی مقابله با این تخلف شکل جدی تری به خودش گرفت. سازمان تنظیم مقررات از مردم خواست شماره هایی که از آن پیامک مزاحم دریافت می کنند را به سرشماره 195 بفرستند یا آن را در سامانه 195 گزارش کنند.
این اقدام در کنار دیگر اقدامات سازمان تنظیم مقررات موجب شد، تعداد سیم کارت های مسدود شده از سوی این سازمان در حال حاضر به عدد 127هزار نزدیک شود.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نمایش شفافیت

ميعاد صالحي، رئيس صندوق بازنشستگي، در حالي‌كه مجموعه‌اي با گردش مالي هزاران ميلياردي را بر عهده گرفته است، فهرست حقوق اعضاي هیئت‌مديره شركت‌هاي تابعه خود را روي سايت شفافيت اين سازمان قرار داده و هر روز مانور مي‌دهد كه نسبت به شفاف‌سازي در اين حوزه وارد عمل شده است البته همين كار را هم نصفه و نيمه انجام داده و حقوق خود را روي سايت قرار نداده است.

مشاغل آینده در آینه تکنولوژی

ما به دلایل زیادی می‌توانیم آینده شغل‌های انسانی را پیش‌بینی کنیم، اما آنچه تا امروز در این زمینه اعلام شده، چندان مثبت نبوده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر