مسجدجامعی پیشنهاد داد: تبدیل عمارت کلاه فرنگی به موزه نیروی انتظامی

شناسه خبر: 146868 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷, ۰۷ : ۱۶ : ۰۰
مسجدجامعی پیشنهاد داد: تبدیل عمارت کلاه فرنگی به موزه نیروی انتظامی
عضو شورای شهر تهران در تهرانگردی امروز به مناسبت روز تهران پیشنهاد داد که عمارت کلاه فرنگی در داخل آگاهی شاپور به موزه نیروی انتظامی تبدیل شود.
۵۵آنلاین :

احمد مسجدجامعی صبح امروز به همراه تیم تهرانگردان و در حالی که در این بازدید محمدعلی افشانی شهردار تهران و محمدجواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا نیز حضور داشتند، به قدمت تاریخی شهرستان ری اشاره کرد و گفت: یکی از جاذبه‌های میراثی ری، کارخانه سیمان است که این کارخانه توسط آلمانی‌ها ساخته شده است و هنوز تجهیزات قدیمی در این کارخانه موجود است؛ به گونه‌ای که تجهیزاتی که متعلق به شرکت زیمنس است را خود شرکت آلمانی ندارد و حاضر است برای انتقال این تجهیزات قدیمی به آلمان و جایگزینی تجهیزات جدید اقدام کند.

وی با بیان اینکه در دوره‌ای که آقای جهانگیری وزیر صنایع بود کمیته فرهنگ و صنعت تشکیل شد و جلسات آن نیز برای پیگیری موضوعات مختلف انجام شد، گفت: کارخانه سیمان ایران اولین کارخانه سیمان این سوی کره زمین بود و سند و طرح‌های زیادی دارد اما در اجرا دچار اختلافاتی شدیم که باید این مهم تعیین تکلیف شود.

مسجد جامعی با بیان اینکه کارخانه سیمان می‌تواند به منشأ توسعه در جنوب تهران تبدیل شود، تصریح کرد: البته باید برنامه ریزی‌های دقیقی در این راستا صورت گیرد.

وی در ادامه به منطقه 12 رفت و با اشاره به باقیمانده‌های دروازه محمدی یا دروازه نو گفت: هنوز باقیمانده‌های این دروازه وجود دارد و باید با تملک زمین‌های اطراف و بازسازی اصولی، این مهم بازسازی شود.

عضو شورای شهر تهران در ادامه با حضور در آگاهی شاپور با انتقاد از روند مرمت عمارت کلاه فرهنگی که در داخل آگاهی شاپور قرار دارد گفت: این عمارت در دل آگاهی شاپور قرار دارد و خود مسئولان بازسازی آن را بر عهده گرفتند اما لازم است که سازمان میراث فرهنگی با کمک شهرداری تهران این مهم را اصولی و بر اساس ضوابط میراثی انجام دهند.

وی با اشاره به هفته نیروی انتظامی گفت: پیشنهاد می‌شود که شهرداری تهران و میراث فرهنگی این عمارت را احیا کرده و به ازای آن نیروی انتظامی با ایجاد دسترسی‌هایی اجازه دهند که مردم از این عمارت که می‌تواند تبدیل به موزه نیروی انتظامی شود بازدید کنند.

در ادامه احمد مسجدجامعی در مراسم رونمایی از سردیس قیصر امین پور و تغییر نام بلوار شهرداری به بلوار قیصر امین پور تصریح کرد: نامگذاری میدانی به نام قیصر امین پور یک پروسه سخت و زمانبر بود و به همین دلیل هنگامی که شنیدم میدان قیصر امین پور حذف شده است، ترسیدم که مبادا آثار فرهنگی شهر دچار دستخوش شده است اما حالا از شهردار تهران تشکر می‌کنم که با حساسیت ویژه این تغییر نام را در راستای حفظ و پاسداشت جایگاه قیصر امین پور انجام داده‌اند.

به گزارش ایسنا، در این بازدید که به مناسبت روز تهران انجام شد تیم تهران گردان به همراه شهردار تهران از روند تعمیر و مرمت دانشگاه تربیت مدرس بازدید کرد و با حضور در ورزشگاه شیرودی از کتیبه 167 ساله نقش رستم که در داخل یک باشگاه ورزشی قرار دارد بازدید کردند و مسجدجامعی گفت: این کتیبه نقش رستم قدمت 167 ساله دارد اما حالا با توجه به تغییرات انجام شده در داخل باشگاه بدنسازی مردانه شهید شیرودی قرار گرفته است. هر چند که حالا وضعیت بهتری دارد. چرا که قبلا بر روی این نقش، میخ کوبیده بودند و لباس‌هایشان را آویزان می‌کردند اما حالا وضعیت بهتری دارد اما باید فکری به حال این کتیبه کرد.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بودجه بنیادهای خاص فرهنگی را قطع یا کم کنید

یک سال هم به برخی مؤسسات غیر مولد کمک نشود به جایی بر نمی‌خورد. بگذاریم مردم در سال 98 از دستاوردهای قبلی این موسسات استفاده کنند.

نورچشمی‌ها همین دور و برند

آمارهای ٦ ماه نخست‌ سال‌جاری نشان می‌دهد استان‌های تهران سمنان، یزد و اصفهان بیشترین میزان تسهیلات بانکی را دریافت کرده‌اند. این در حالی است که کردستان و سیستان و بلوچستان از همه مظلوم‌ترند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مادربزرگ ۱۰۲ ساله رکورد شیرجه در آسمان را شکست!

یک پیرزن ۱۰۲ ساله استرالیایی از ارتفاع چهار هزار و ۳۰۰ متری پرید تا رکورد مسن ترین فردی را که در آسمان شیرجه زده است، بشکند

ویدیو: فیلم ساخته شده توریست از سفر به ایران

فیلمMio Iran توسط سباستین لیندا توریستی ساخته شده که برخلاف توصیه های اطرافیان برای عدم سفر به ایران همراه همسرخود به ایران سفرمی کند لیندا این فیلم رابه پسرش میوتقدیم کرده است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر