مرکل: آمادگی مقابله با پیامدهای ناشی از برگزیت هستیم

شناسه خبر: 186057 سرویس: توسعه ، جهان ، سیاست ، گوناگون دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۳۶ : ۰۲ : ۰۰
مرکل: آمادگی مقابله با پیامدهای ناشی از برگزیت هستیم
آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در آستانه دیدارش با نخست وزیر انگلیس روز یکشنبه اعلام کرد که برای گفت و گو درباره برنامه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا روز چهارشنبه با بوریس جانسون دیدار خواهد کرد و برلین برای هر تصمیم لندن حتی "نسخه بدون توافق" آماده است.
۵۵آنلاین :

روزنامه گاردین گزارش داد: جانسون به دنبال این است تا سران اتحادیه اروپا را برای مذاکرات مجدد درباره برگزیت متقاعد کند. از این رو در پی ملاقات با آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون است. او بدنبال کاهش عواقب اقتصادی خروج انگلیس از اتحادیه است. 

 آنگلا مرکل درباره این دیدار گفت: ما از برگزاری هر دیداری استقبال می‌کنیم، در این دیدارها مجبور به گفتگو و یافتن راه‌های حل‌های خوب هستیم.

او اضافه کرد: ما برای هرگونه نتیجه‌ای آماده هستیم، حتی اگر به توافقی در این رابطه نرسیم؛ اما در هر صورت من تا آخرین روز مذاکرات تلاشم را برای پیدا کردن راه حال‌ها انجام می‌دهم.

صدراعظم آلمان تاکید کرد: من فکر می‌کنم که خروج با توافق بهتر از نسخه بدون توافق است.  

افزایش ناگهانی نرخ تورم و وارونگی منحنی بازده اوراق قرضه در انگلیس که نشانه‌ای از شروع رکود اقتصادی در این کشور است ، نگرانی ها درباره عواقب منفی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را افزایش داده است.

به نظر می رسد نگرانی رکود اقتصادی در کانون توجه دولت جانسون قرار دارد. 

تازه ترین گزارش دفتر آمار ملی انگلیس بیانگر آن است که نرخ تورم در این کشور در ماه گذشته میلادی به طور ناگهانی از سقف پیش بینی بانک مرکزی تجاوز کرده است.

براساس اعلام این نهاد انگلیسی شاخص نرخ مشتری ( CPI) در ماه جولای ۲.۱ درصد بوده، درحالی که بانک مرکزی انگلیس پیش بینی کرده بود این میزان در سه ماهه آخر سال جاری میلادی به ۱.۶ درصد، یعنی پایین ترین حد در سه سال گذشته خواهد رسید.

اتحادیه اروپا تا ۳۱ اکتبر (۹ آبان) به انگلیس فرصت داده تا درباره چگونگی خروج از این اتحادیه به توافق برسد، اما بوریس جانسون نخست وزیر جدید انگلیس به صراحت اعلام کرده که اگر نتواند تا پیش از این مهلت توافق کند، در موعد تعیین شده اتحادیه اروپا را ترک خواهد کرد.

او اکنون بنا دارد تا ضمن ملاقات با دو بازیگر اصلی اتحادیه اروپا ؛ یعنی آلمان و فرانسه راه های جدیدی را برای حل برگزیت بیابد.

آلمان به رهبری مرکل خواستار رعایت تمام قواعد اداری و سازمانی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا است تا از این طریق هزینه خروج برای لندن درس عبرتی برای دیگر اعضای اتحادیه باشد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

مدل آموزشی قدیم نتایج جدیدی ندارد

از خصایص بارز نظام آموزشی ایران جانشین شدن نمره به جای تعلیم و تربیت است.

مصون‌شدن صندوق بازنشستگی نفت از بازرسی

صندوق بازنشستگی صنعت نفت از آن صندوق‌هایی است که حرف‌و‌حدیث درباره نحوه عملکرد آن و بروز تخلف در زیرمجموعه‌هایش زیاد منتشر می‌شود. براساس متن شکواییه تحویل‌داده‌شده به دیوان عدالت اداری به نظر می‌رسد شاکی نگران است که سرنوشت صندوق بازنشستگی صنعت نفت هم مشابه صندوق فرهنگیان شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : حوثی ها: با ۱۰ پهپاد به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان حمله کردیم

ویدئو : یک خانواده روس به ۱۲ راکون پناه دادند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر