مرکز آمار خشونت‎های مسلحانه در آمریکا: 50 مورد تیراندازی در شبانه روز گذشته با 30 کشته و زخمی

شناسه خبر: 189757 سرویس: توسعه ، جهان ، گوناگون پنجشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۸, ۴۷ : ۲۰ : ۰۰
مرکز آمار خشونت‎های مسلحانه در آمریکا: 50 مورد تیراندازی در شبانه روز گذشته با 30 کشته و زخمی
براساس گزارش های دریافتی تاکنون، 50 مورد تیراندازی در 24 ساعت گذشته در ایالت های مختلف آمریکا رخ داده است که بر اثر آنها دست کم 12 تن کشته و 18 تن زخمی شده اند.
۵۵آنلاین :

به گزارش مرکز ثبت آمار خشونت های مسلحانه در آمریکا، در یکی از موارد گزارش شده در شهر "نیواورلئان" در ایالت لوئیزیانا دو نفر زخمی شدند. تیراندازی در شهر "جفرسون سیتی" در ایالت میسوری نیز یک کشته و یک زخمی برجا گذاشت. پلیس یک مظنون 21 ساله را در ارتباط با این حادثه بازداشت کرد. پلیس اعلام کرد آستین کاریگان، نامزد سابقش را زخمی کرد و دوست پسر وی را کشت.
22 مورد از این حوادث در این مدت قربانی (کشته یا زخمی) نداشته است.
مرکز ثبت خشونت های مسلحانه در آمریکا همچنین در ادامه گزارش های روزانه خود، آمار نهایی موارد تیراندازی 24 ساعت پنجشنبه تا جمعه و تلفات آن ها را در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا اعلام کرد، بر این اساس 116 مورد تیراندازی در این مدت رخ داده که بر اثر آنها، 38 نفر کشته و 51 نفر زخمی شده اند. 40 مورد از این حوادث در این مدت قربانی (کشته یا زخمی) نداشته است.
بر این اساس طبق گزارشهای منتشر شده، در چهل و هشت ساعت گذشته، 166 مورد تیراندازی در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا گزارش شده است که در نتیجه آنها 50 نفر کشته و 69 نفر زخمی شده اند.
با توجه به اینکه گزارش های تیراندازی ها در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا معمولا چهل و هشت ساعت پس از وقوع کامل می شود، آمار نهایی تیراندازی های بیست و چهار ساعت جمعه تا شنبه (شبانه روز گذشته) نیز روز یکشنبه منتشر می شود.
به گزارش مرکز ثبت خشونتهای مسلحانه در آمریکا، 1009 مورد تیراندازی در یک هفته اخیر (13 تا 20 بهمن) گزارش شده است که در نتیجه آنها 254 نفر کشته و 459 نفر زخمی شدند. 4 تن از قربانیان (کشته یا زخمی) این حوادث کودکان زیر 11 سال هستند و 50 نفر نوجوانان کمتر از 17 سال می باشند. در این مدت 6 مورد تیراندازی به جمع، 36 مورد حمله به منازل و 19 مورد تیراندازی به منظور دفاع از خود و 21 مورد تیراندازی غیرعمدی ثبت شده است.
همچنین، 5475 مورد تیراندازی از ابتدای سال 2019 به ثبت رسیده است که در نتیجه آنها 1481 نفر کشته و 2605 نفر زخمی شدند. 55 تن از قربانیان (کشته یا زخمی) این حوادث کودکان زیر 11 سال هستند و 249 نفر نوجوانان کمتر از 17 سال می باشند. در این مدت 35 مورد تیراندازی به جمع، 216 مورد حمله به منازل و 135 مورد تیراندازی به منظور دفاع از خود و 162 مورد تیراندازی غیرعمدی ثبت شده است.

 

منبع : صدا و سیما
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چگونه از شر میلیاردرها خلاص شویم؟

توماس پیکتی می‌گوید نابرابری اقتصادی طبیعی نیست بلکه ناشی از ایدئولوژی‌های سیاسی است.

در مسیر خودباوری

عزت نفس به معنای احساس ارزشمندی شخصی است و به عبارت دیگر، به این معناست که چقدر خود را انسانی ارزشمند و قابل احترام می‌دانیم. تفاوت عزت‌نفس با اعتماد به نفس در گستردگی مفهوم عزت نفس است. اعتماد به نفس به موضوع بستگی دارد، ممکن است یک فرد در آشپزی اعتماد به نفس داشته باشد ولی در رانندگی یا نقاشی کردن فاقد اعتماد به نفس باشد ولی عزت نفس یک مفهوم کلی است و در تمام حیطه های زندگی فردی، اجتماعی، شغلی،عاطفی و... تاثیر دارد و نباید این دو مفهوم‌ با یکدیگر خلط شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : جاستین ترودو در چهارسالی که گذشت

ویدئو : ده ها خودرو در سیل اسپانیا واژگون شدند

خبرها

بیشتر