مرمت هزار رشته قنات در خراسان رضوی آغاز شد

شناسه خبر: 135797 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷, ۲۸ : ۲۳ : ۰۰
مرمت هزار رشته قنات در خراسان رضوی آغاز شد
تنش های مختلف از جمله خشکسالی موجب افزایش خرابی قنات ها می شود در این راستا پارسال نیز 750 رشته قنات در خراسان رضوی مرمت، احیا و بازسازی شد.
۵۵آنلاین :

«محمدابراهیم بهبودی» مدیر امور آب، خاک و فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: مرمت هر یک کیلومتر قنات نیازمند 250 میلیون تومان اعتبار است. شش هزار و 800 رشته قنات با مجموع طول 13 هزار کیلومتر در خراسان رضوی وجود دارد که این آمار معادل 16.5 درصد کل قنات های موجود در ایران است. مجموع حجم آب قابل استحصال قنات ها در این استان 1.2 میلیارد مترمکعب است .

وی گفت: کاهش سطح آب های زیرزمینی، تداوم پدیده خشکسالی ناشی از تغییرات اقلیم، حفر چاه در حریم قنات ها و سیاست نادرست حفاری چاه به جای قنات موجب کاهش آبدهی قنات ها شده است.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ژن خوب = کار خوب، زندگی خوب، حال خوب

برایتان سوال پیش نیامده است که چرا درحالی که همه از اقتصاد می‌نالند، آقازاده‌ها همچنان پرکار، کار می‌کنند آنهم با سود زیاد؟

پژوهش تلخی دارد!

«ملک‌الشعرا» عنوانی بود حکومتی برای شاعر بزرگ دوران. اما رقابت برای کسب عنوان «ملک‌الشعرا»، منجر به آن شد که شعرای ایران به مدیحه ‌سرایان حاکمان تبدیل شوند. قاآنی ملک ‌الشعرای ایران از دوران محمدشاه بود. زمانی که ناصرالدین شاه به تخت نشست و امیرکبیر را به صدراعظمی ایران منصوب کرد؛ قاآنی به روال معمول قصیده ‌ای در مدح صدراعظم جدید سرود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مادربزرگ ۱۰۲ ساله رکورد شیرجه در آسمان را شکست!

یک پیرزن ۱۰۲ ساله استرالیایی از ارتفاع چهار هزار و ۳۰۰ متری پرید تا رکورد مسن ترین فردی را که در آسمان شیرجه زده است، بشکند

ویدیو: فیلم ساخته شده توریست از سفر به ایران

فیلمMio Iran توسط سباستین لیندا توریستی ساخته شده که برخلاف توصیه های اطرافیان برای عدم سفر به ایران همراه همسرخود به ایران سفرمی کند لیندا این فیلم رابه پسرش میوتقدیم کرده است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر