نتیجه‌ای یافت نشد.

مردم از طریق هلال احمر 150 میلیارد تومان به سیل زدگان کمک کردند

شناسه خبر: 172585 سرویس: NGO ، توسعه ، گوناگون جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۳۲ : ۱۳ : ۰۰
مردم از طریق هلال احمر 150 میلیارد تومان به سیل زدگان کمک کردند
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گفت: هلال احمر در راه خدا خدمتگزار انسان ها است و در سیل اخیر، مردم ایران نزدیک 150 میلیارد تومان فقط از طریق این جمعیت به آسیب دیدگان کمک کردند.
۵۵آنلاین :

حجت الاسلام والمسلمین «عبدالحسین معزی» در سخنان پیش از خطبه های نمازجمعه این هفته تهران به 18 اردیبهشت، روز جهانی هلال احمر و صلیب سرخ اشاره کردو افزود: هلال احمر یک موسسه، جمعیت و سازمانی است که همواره در خدمت مردم بوده چون از مردم و برای مردم است.
وی ادامه داد: هلال احمر دستی توانمند میان دست های نیازمندان است تا در حوادث و مشکلات یاری رسان مردم آسیب دیده باشد و بتواند به آنها خدمت کند؛ به تعبیری در عین حال که کرامت، عزت و احترام انسان های آسیب دیده را حفظ می کند از رنج و دردی که در جریان وقوع حوادث و سوانح نصیب آنها شده است، بکاهد و تسکین بخش باشد.
نماینده ولی فقیه در هلال احمر اظهار داشت: این جمعیت تلاش دارد سلامتی را در جامعه گسترش دهد و همواره صلح و صفا، برادری و اخوت را پایدار کند و اینها اهداف بلند مدت سازمان هلال احمر است.
وی اضافه کرد: 97 سال است که هلال احمر در تمام حوادثی که پدید آمده، در خدمت مردم است. همواره شاهد بودیم که پرچم نخست در حوادث، هلال احمر است که مردم با حضور امدادگران، روحیه و آرامش خاطر می یابند.
معزی خاطرنشان کرد: ایران کشوری پر آسیب است و از چهل و چند حادثه در جهان، سی و چند حادثه در کشور ما رخ می دهد. امسال سیل مهیبی را تجربه کردیم و سال قبل زلزله کرمانشاه رخ داد و سال های پیش از آن هم همواره حوادث و سوانح متعدد پیش آمده است.
وی یادآور شد: آیین اسلام دین خدمت گزاری و اجتماعی است و مومنان خدمتکار یکدیگر و نه خدمتگزار هستند و این یک شعار نیست بلکه حقیقت است.
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر همچنین اظهارداشت: مسلمان صبح که از خواب برمی خیزد باید در اندیشه این باشد که چطور به درد دیگران برسد و داوطلبان هلال احمر کارمند نیستند بلکه داوطلبانه به خدمت مردم می شتابند.
معزی بر لزوم گسترش فرهنگ خدمت رسانی تاکید کرد و گفت: کسی که برای مردم کوشش می کند و رضای خدا را در نظر دارد و برای صلاح جامعه حرکت کند، مانند این است که هزار سال خدا را عبادت کرده است.
وی تصریح کرد: دست احسان مردم در ماه مبارک رمضان برای نیکی به هموطنانی که در جریان آسیب سیل افسره شده اند می تواند به آنان امید دهد و رنج درون آنها را برطرف کند.
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر ابراز امیدواری کرد: مردم ایران توفیق داشته باشند به براداران و خواهران ایمانی و آسیب دیدگان در سراسر جهان خدمت کنند، هماهنگونه که به آسیب دیدگانی که بر اثر ظلم ظالمان در یمن رنج می بینند، همواره مردم ایران شتافتند و هلال احمر نیز در این زمینه پیشتاز بود.

** دولت ها نباید به فرهنگ معنوی جامعه بی تفاوت باشند
حجت الاسلام و المسلمین «علیرضا پناهیان» استاد حوزه و دانشگاه دیگر سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران با موضوع «نقش حکومت در رشد معنوی جامعه» بود.
وی گفت: حکومت ها نباید نسبت به معنویت جامعه بی تفاوت باشند. حکومت در عرصه های گوناگون موظف است کشور را به سمت خیر هدایت کند، اگر دولتی بگوید با معنویت کار ندارم مثل این است که با آموزش، شرایط اقتصادی و رفاهی جامعه بی تفاوت است.
سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران تاکید کرد: دولت ها موظفند علاوه بر تامین زیرساخت های رفاهی و اجتماعی، زیرساخت معنویت را نیز فراهم کنند، البته نباید مردم را به زور به معنویت سوق دهند بلکه باید زمینه آن را فراهم کنند و جلوی دغل کاری را بگیرند.
پناهیان افزود: دولت ها باید نسبت به معنویت حساسیت به خرج بدهند و مطابق آیات و روایات برای اصلاح جامعه باید به امر نماز، امر به معروف و نهی از منکر توجه کنند.
وی تصریح کرد: حکومت ها برای رشد معنوی جامعه به نرمی رفتار و با الفت و انس با افراد برخورد کنند تا مردم دین فهم شوند و در مقابل در برابر ظلم شدت داشته باشند.
وی ادامه داد: در جامعه ما رشد معنوی حاصل شده است البته در برخی زمینه ها جلوی تولید مواد فرهنگی فاسد گرفته نشده است.
استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: موثرترین عامل تربیتی در جامعه وضع روحی، فکری و دینی جامعه است و وقتی مسئولین به معنویت بی اعتبار باشند، هزاران موعظه بی تاثیر است.
پناهیان تاکید کرد: انسانی که در محور جهد و معنویت نباشد نباید وارد عرصه شود و باید مسوولین با تقوا در پست های مهم قرار گیرند.
 نماز عبادی - سیاسی جمعه این هفته تهران به امامت حجت الاسلام و المسلمین «محمدجواد حاج علی اکبری» در دانشگاه تهران برگزار شد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

يك كتاب مستهجن منتشر شد؟!

خانه منوچهر بديعي در كُردان معماري خاصي دارد،‌ از همان درِ حياط كه پيچ‌درپيچ به درِ خانه مي‌رسيم مي‌فهميم خانه بديعي نقشه‌راه مي‌خواهد و راه‌بلدي.

شفافیت سیاست، مانع کج فهمی عمومی

تعداد سیاستگذاری ها تحت تاثیر عوامل مختلف رسانه ای، ابهام، امنیتی بودن و غیره مورد کج فهمی واقع میشود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر