مدیر ارتباطات کاخ سفید استعفا کرد

شناسه خبر: 127352 سرویس: گوناگون پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۶, ۳۹ : ۱۱ : ۰۰
مدیر ارتباطات کاخ سفید استعفا کرد
رئیس‌جمهوری آمریکا در بیانیه‌ای غیر منتظره اعلام کرد، مدیر ارتباطات کاخ سفید از مقام خود کناره‌گیری می‌کند تا فرصت‌های شغلی دیگر را دنبال کند
۵۵آنلاین :

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در بیانیه‌ای گفت: "هوپ هیکس بی‌نظیر است و در سه سال گذشته عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته است. او باهوش و متفکر است و واقعا انسان فوق‌العاده‌ای است. واقعا او را از دست می‌دهم. وقتی به من اطلاع داد که قصد دارد فرصت‌های شغلی دیگری را دنبال کند، کاملا او را درک کردم. اطمینان دارم در آینده می‌توانیم دوباره همکاری داشته باشیم."

در همین حال ژنرال جان کلی، رئیس دفتر کاخ سفید در بیانیه‌ای جداگانه درباره هیکس گفت: "دلتنگ او می‌شویم و کاملا او را درک می‌کنیم."

استعفای این مقام اندکی پس از انتشار گزارش نیویورک تایمز صورت می‌گیرد. این نشریه در گزارشی درباره حضور مدیر ارتباطات کاخ سفید در کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا برای تحقیقات درباره مداخله ادعایی روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ نوشت که او به اعضای کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا گفته است کارش برای رئیس‌جمهوری آمریکا ایجاب می‌کند گاهی اوقات دروغ‌های مصلحتی بگوید.

طبق این گزارش، منابع مطلع همچنین گفتند هیکس ۲۹ ساله در جلسه مذکور پس از صحبت با وکلایش تاکید کرده است که در ارتباط با تحقیقات روسیه هیچ مطلب دروغی نگفته است. با این حال او به برخی از سوالات این کمیته درباره دوره گذار ریاست جمهوری ترامپ یا زمان فعالیتش در کاخ سفید پاسخی نداد.

هیکس در کمپین ریاست جمهوری ترامپ و دوره گذار از جمله در جریان جلسه ژوئن ۲۰۱۶ در برج ترامپ نقش مهمی داشت. او همچنین به دونالد ترامپ جونیور، پسر ارشد رئیس‌جمهوری آمریکا کمک کرد تا بیانیه‌ای گمراه‌کننده درباره دیدار با یک وکیل روس تنظیم کند. پسر ترامپ گفته بود این جلسه حول محور حضانت کودکان متمرکز بود اما بعدا مشخص شد که وکیل روس وعده داده بود اطلاعات مخربی علیه هیلاری کلینتون ارائه کند و ترامپ جونیور هم با علم به این موضوع در جلسه شرکت کرد.

او یکی از قدیمی‌ترین مشاوران ترامپ است. با این حال سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید چهارشنبه تاکید کرد جدول زمانی خروج هیکس هنوز مشخص نیست. او همچنین مدعی شد که استعفای این مقام به حضور او در جلسه استماع روز سه‌شنبه در کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا ارتباطی ندارد.

هیکس سپتامبر گذشته به عنوان مدیر ارتباطات کاخ سفید روی کار آمد. هوپ هیکس در بیانیه‌ای گفت: هیچ واژه‌ای برای بیان ارادت خودم به رئیس‌جمهوری آمریکا ندارم. بهترین‌ها را برای رئیس‌جمهوری و دولت او آرزو دارم.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

كابوس دارو براى بيماران.

عدم دسترسى ايران به دانش ساخت تمامى داروها ايران را در معضل قرار داده است

پیشنهاد تاسیس بانک دولتی جدید

در طرح قانون جامع بانکداری جمهوری اسلامی ایران که توسط کمیسیون اقتصادی مجلس تهیه شده، پیشنهاد تاسیس بانک جدید دولتی با نام بانک توسعه‌ای داده شده است؛ بانکی که قرار است زیر نظر بانک مرکزی به فعالیت بپردازد. کارشناسان از دو جهت تاسیس چنین بانکی را برای نظام بانکداری ایران خطرناک می‌دانند: خطر اول مربوط به فشار ایجاد این بانک به پایه پولی و پول‌پاشی بیشتر در جهت حمایت از طرح‌های توسعه‌ای است. خطر دوم نیز مربوط به تجربیات شکست‌خورده بانک‌های توسعه‌ای در کشورهای توسعه‌یافته است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : حوثی ها: با ۱۰ پهپاد به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان حمله کردیم

ویدئو : یک خانواده روس به ۱۲ راکون پناه دادند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر