مدیرکل موقت آژانس: رابطه بین ایران و آژانس یک رابطه کاملاً پخته است

شناسه خبر: 189276 سرویس: سیاست ، گوناگون ، نفت و گاز و پتروشیمی دوشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۸, ۲۳ : ۲۰ : ۰۰
مدیرکل موقت آژانس: رابطه بین ایران و آژانس یک رابطه کاملاً پخته است
مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: رابطه بین ایران و آژانس یک رابطه کاملاً بالغ و پخته است و ما می‌توانیم در مورد همه مسائل گفتگو کنیم.
۵۵آنلاین :

صبح امروز آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای اعلام کرد که ایران در حال نصب سانریفیوژهای پیشرفته است. در همین حال «کورنل فروتا» مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه در نشست خبری در وین حاضر شد و پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.

فروتا که روز گذشته با سفر به تهران با علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرده بود در پاسخ به خبرنگار رویترز درباره دیدار اخیرش با مقامات ایرانی گفت: «ما گفتگوهای مهمی با مقامات بلندپایه ایران از جمله آقای ظریف،‌ آقای صالحی و سایر مقامات وزارت خارجه و سازمان انرژی اتمی ایران داشتیم و در مورد طیف وسیعی از مسائل صحبت کردیم. لحن و دستاورد این گفتگوها برای ما مثبت بود و این نشان می‌دهد که رابطه بین ایران و آژانس یک رابطه کاملاً بالغ است و ما می‌توانیم در مورد همه مسائل گفتگو کنیم.»

وی افزود: «البته در برخی موارد ما نیاز به تعاملات بیشتر و سریع‌تری داریم و فکر می‌کنم مقامات تهران نیز این پیام را درک کردند. به نظر من این یک سفر به‌موقع بود و ما توانستیم در جریان این سفر با مقامات ایران در خصوص برخی مسائل گفتگو کنیم.»

مدیرکل موقت آژانس در خصوص شبهاتی که برخی محافل سیاسی و رسانه‌ای درباره همکاری‌های ایران با آژانس مطرح می‌کنند نیز خاطرنشان کرد: «در اینجا باید یادآوری کنم که سازوکار راستی‌آزمایی آژانس در ایران احتمالاً قدرتمندترین سازوکاری است که ما در جهان داریم. اقدامات مرتبط با برجام و پروتکل الحاقی باعث شده است که همکاری ما با ایران چارچوبی قوی و به‌موقع داشته باشد. من در صحبت‌های خود گفتم همکاری کامل و به‌موقع از سوی ایران امری ضروری است، اما نگفتم که ایران این همکاری را با ما ندارد.»


منبع : تسنیم
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

مونتیگو را بشناسید

پشت پرده سایت های شرط بندی فارسی

چند پلاسکوی دیگر فرو می‌ریزد؟

پاساژ کاشانی در خیابان امیر کبیر قابلیت تبدیل شدن به پلاسکویی دیگر را دارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : ماساژ داغ مصری!

ویدئو : تراشیدن موی سر در اعتراض به سیاست های کشور

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر