نتیجه‌ای یافت نشد.

مجسمه‌های نمکی در تالاب نهبندان خراسان جنوبی خلق می شوند

شناسه خبر: 168586 سرویس: فرهنگ و هنر ، گوناگون سه شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۸, ۳۸ : ۱۸ : ۰۰
مجسمه‌های نمکی در تالاب نهبندان خراسان جنوبی خلق می شوند
جشنواره ملی مجسمه‌های نمکی که در نخستین برگزاری خود با خلق تندیس‌ها توجه اهالی هنر را به خود جلب کرد، 29 و 30 فروردین ماه دومین دوره خود را در تالاب کجی نمکزار نهبندان واقع در خراسان جنوبی برگزار خواهد کرد.
۵۵آنلاین :

بلقیس افضلیان دبیر جشنواره ملی مجسمه‌های نمکی گفت: در این دوره جشنواره 25 گروه دونفره در بخش مسابقه، 15 گروه بومی و 10 نفر از اساتید برجسته انجمن مجسمه‌سازان ایران شرکت خواهند داشت.
افضلیان به نقل از مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: ما در سال 96 فراخوانی برای دومین جشنواره ملی مجسمه‌های نمکی منتشر کردیم که متاسفانه به علت خشکسالی و مناسب نبودن فضای جوی، جشنواره در سال 97 برگزار نشد و اکنون که آب و هوا و وضعیت محیطی تالاب آماده برگزاری جشنواره است، دومین دوره این رویداد را با حضور 25 گروه دو نفره شامل یک هنرمند اصلی و یک دستیار در روزهای 29 و 30 فروردین ماه برپا خواهیم کرد.
این کارشناس هنری اداره کل خراسان جنوبی گفت: این دومین دوره جشنواره مجسمه‌های نمکی در حوزه ملی است، در صورتی که ما پیش از این نیز جشنواره را در محدوده منطقه‌ای و استانی برگزار کرده بودیم. در روز اختتامیه داوران 5 گروه را به عنوان گروه برتر معرفی کرده و جوایزی به آنها اهدا خواهد شد.
وی با بیان اینکه گروه‌های بومی هم همیشه در کنار ما حضور داشتند، افزود: هنرمندان بومی و محلی همیشه در بخش جنبی جشنواره در کنار ما حضور داشتند آنها در این دوره نیز آثاری را خلق خواهند کرد که به صورت جداگانه داوری شده و جوایزی نیز به آنها تعلق خواهد گرفت. این گروه ها در واقع هنرمندان منطقه‌ای روستاهای اطراف هستند که در کنار ما شروع به فعالیت خواهند کرد.
به گزارش ایرنا نخستین جشنواره ملی مجسمه های نمکی اردیبهشت دو سال پیش برگزار شد که در مرحله اول جشنواره 201 اثر از هنرمندان 22 استان تا پایان بهمن ماه 1395 به دبیرخانه جشنواره رسید و پس از داوری 30 گروه از 11 استان به مرحله نهایی راه یافتند. 
تالاب کجی نمکزار نهبندان با دارا بودن چشم اندازی بسیار زیبا، در 75 کیلومتری نهبندان و در حاشیه محور این شهرستان به بیرجند قرار گرفته است. 
مساحت تالاب 22 هزار هکتار است و با وجود 18سال خشکسالی در خراسان جنوبی در این شهرستان مرزی، همچنان زنده و پایدار مانده است. 
پرندگان مهاجر آبزی و کنار آبزی تالاب 14 گونه برآورد شده است و از پرندگان مهاجر می توان به عقاب طلایی، زاغ بور، دال، زاغی، گنجشک درختی، پرستو، هدهد، دم جنبانک ابلق، چکاوک کاکلی، هوبره، سبزه قبا، جغد کوچک، بلدرچین معمولی و زاغ نوک قرمز اشاره کرد. 
دومین جشنواره ملی مجسمه های نمکی از عصر 28 فروردین ماه با برگزاری کارگاه توجیهی آغاز می‌شود و بعد از ظهر 30 فروردین با برپایی مراسم اختتامیه و معرفی گروه‌های برتر پایان می‌یابد.
این رویداد هنری با حمایت اداره هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کیلومتر 100 جاده بیرجند به نهبندان، تالاب کجی نمکزار نهبندان برگزار خواهد شد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نمایش شفافیت

ميعاد صالحي، رئيس صندوق بازنشستگي، در حالي‌كه مجموعه‌اي با گردش مالي هزاران ميلياردي را بر عهده گرفته است، فهرست حقوق اعضاي هیئت‌مديره شركت‌هاي تابعه خود را روي سايت شفافيت اين سازمان قرار داده و هر روز مانور مي‌دهد كه نسبت به شفاف‌سازي در اين حوزه وارد عمل شده است البته همين كار را هم نصفه و نيمه انجام داده و حقوق خود را روي سايت قرار نداده است.

مشاغل آینده در آینه تکنولوژی

ما به دلایل زیادی می‌توانیم آینده شغل‌های انسانی را پیش‌بینی کنیم، اما آنچه تا امروز در این زمینه اعلام شده، چندان مثبت نبوده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر