نتیجه‌ای یافت نشد.

ماهواره‌های جدید اسپیس ایکس

شناسه خبر: 173115 سرویس: توسعه ، فناوری ، گوناگون سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۵۱ : ۱۰ : ۰۰
ماهواره‌های جدید اسپیس ایکس
«ایلان ماسک» رئیس شرکت «اسپیس ایکس» شب گذشته در صفحه مجازی خود در توییتر تصویر ماهواره‌های اینترنتی «استارلینک» را منتشر کرد.
۵۵آنلاین :


«ایلان ماسک» رئیس شرکت «اسپیس ایکس» شب گذشته در صفحه مجازی خود در توییتر تصویر ماهواره‌های اینترنتی «استارلینک» را منتشر کرد. به گزارش «ایسنا» و به نقل از انگجت، این تصویر بهترین شانس برای دیدن ماهواره‌های اولیه «استارلینک» پیش از پرتاب است. پست منتشر شده از طرف ماسک ۶۰ ماهواره اول «استارلینک» را نشان می‌دهد که بسته‌بندی شده‌اند و قرار است هفته جاری به فضا ارسال شوند. استارلینک یک پروژه توسعه صورت فلکی ماهواره‌ای است که توسط اسپیس‌ایکس به منظور توسعه یک اتوبوس ماهواره‌ای کم‌هزینه، با کارآیی بالا و فرستنده-گیرنده برای پیاده‌سازی یک اینترنت ماهواره‌ای جدید راه‌اندازی شده است.

به‌طور خاص، استارلینک قرار است «سرویس ارتباطی پهنای باند بی‌سیم» با «دسترسی اینترنت بی‌سیم پرسرعت» باشد که سرویس‌های دیگر نیز به آن افزوده می‌شود. قرار است تا اواسط ۲۰۲۰ میلادی نزدیک به ۱۲ هزار ماهواره از این پروژه راه‌اندازی شود. در این تصویر ماهواره‌های استارلینک روی قسمت «پسارگیر» موشک «فالکون ۹» سوار هستند. در دانش هوافضا، به قطعاتی که برای کاستن مقاومت هوا به هواپیما و... الصاق می‌شود، پَسارگیر می‌گویند. ماسک اخیرا اعلام کرده که پرتاب استارلینک در تاریخ ۱۴ یا ۱۵ مه سال جاری صورت خواهد گرفت. پس از این پرتاب، ۶ پرتاب مشابه دیگر نیز انجام خواهد شد تا ماهواره به پوشش پهنای باند «کم» دست یافته و آن را دو برابر کرده و به حد «میانه» برساند. هدف نهایی اسپیس ایکس این است که از اکنون تا اواسط ۲۰۲۰ میلادی، نزدیک به ۱۱‌هزار ماهواره «استارلینک» را به مدار پایین زمین برساند تا در مناطقی که پهنای باند محدود دارند،سرعت اینترنت افزایش یابد. این پرتاب بخش کوچکی از این پروژه بزرگ خواهد بود.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

خاطرات هاشمی و ضربه های او به افراد

هاشمی رفسنجانی وقتی در قدرت بود هر کاری دلش خواست انجام داد اما کسانی که ضربه خوردند و مخالف سیاست های او بودند نباید حتی  دلگیر باشند .

نفوذ خویشاوندان در اقتصاد ايران

نشست جایگاه فساد و شفافیت در حکمرانی، روز دوشنبه به همت انجمن علمی سیاست‌گذاری اجتماعی در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد و سخنرانان این نشست به بیان نظرات خود درباره فساد، شیوه‌های مبارزه با آن و وضعیت حاکم بر کشور پرداختند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر