نتیجه‌ای یافت نشد.

ماراتن انتخابات در هند آغاز شد

شناسه خبر: 168832 سرویس: تصویر ، جهان ، گوناگون پنجشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۸, ۴۹ : ۱۲ : ۰۰
ماراتن انتخابات در هند آغاز شد
انتخابات سراسری پارلمانی در شبه‌قاره هند برای تعیین کابینه و نخست‌وزیر جدید این کشور از امروز پنجشنبه آغاز شد، انتخاباتی که تا ۲۹ اردیبهشت ادامه خواهد شد.
۵۵آنلاین :

با شروع اولین مرحله از انتخابات چند مرحله‌ای در شبه قاره هند به منظور تعیین تکلیف ۵۴۳ کرسی پارلمان این کشور، از امروز طولانی‌ترین و بزرگ‌ترین انتخابات در جهان آغاز شده است.

بنا بر نوشته «رویترز»، در انتخابات سراسری هند که از امروز تا ۲۹ اردیبشهت برگزار می‌شود، «نارندرا مودی» نخست‌وزیر هند به دنبال پیروزی دوباره و ادامه نخست‌وزیری است.

بنا بر این گزارش، با شروع مرحله اول این انتخابات، صف‌های طولانی در بسیاری از مناطق اخذ رای در هند وجود دارد.

انتخابات هند در هفت مرحله برای تعیین ۵۴۳ کرسی برگزار می‌شود تا قانونگذاران محلی و همچنین فدرال در ۲۰ ایالت هند انتخاب شوند.

نزدیک به ۹۰۰ میلیون نفر از جمعیت ۱.۳ میلیارد نفری هند واجد شرکت در این انتخابات هستند و در مرحله اول انتخابات، ۱۴۲ میلیون نفر در این رقابت شرکت خواهند کرد.

قرار است چهار روز بعد از آخرین روز انتخابات (۲۹ اردیبهشت) در هند، نتیجه این انتخابات سراسری اعلام شود.

برخی نظرسنجی‌های انتخاباتی حاکی از آن است که علیرغم مشکلات و نارضایتی اقتصادی در هند، «حزب مردم هند» (وابسته به نخست‌وزیر) در قیاس با رقبایش پیشتاز و از شانس بیشتری برخوردار است.

انتخابات هند در حالی شروع شده که در روزهای اخیر مناطقی از شبه قاره هند با ناامنی‌هایی مواجه بوده است.

روز سه شنبه بر اثر انفجار یک بمب در شرق هند، یکی از قانونگذاران محلی به همراه چهار نیروی امنیتی کشته شدند، انفجاری که از نظر مقام‌های هند توسط «شورشیان مائوئیست» انجام شده است.

درگیری‌های روز سه شنبه در «جامو و کشمیر» تنها ایالت با اکثریت مسلمان هند هم دو کشته بر جا گذاشت و مقام‌ها را به تشدید تدابیر امنیتی واداشته است.

 

انتهای پیام/


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

جوابیه ای به وزیر اقتصادی که علم اقتصاد کلاسیک را قبول ندارد

اخیرا وزیر اقتصاد گفته‌اند در وضعیت کنونی اقتصاد ایران با وجود تحریم‌ها و محدودیت‌های نقل‌و‌انتقال بانکی، «باید بپذیریم که نمی‌توان از ادبیات اقتصاد کلاسیک استفاده کرد.»

تنافضات رفتاری آمریکا در عرصه انرژی جهان: فروشنده نفت داعش به تحریم نفت ایران می‌پردازد

دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه (دوم اردیبهشت‌ماه) اعلام کرد معافیت‌ها از تحریم‌های نفت را برای خریداران نفتی ایران تمدید نخواهد کرد. واشنگتن گفته هدف از این اقدام به صفر رساندن صادرات نفت ایران است. مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا نیز در یک کنفرانس خبری در ساختمان وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که واشنگتن با لغو این معافیت‌ها قصد دارد صادرات نفت ایران را به صفر رسانده و این کشور را از درآمد اصلی خود محروم کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شعار مردم علیه فروغی در مراسم امضای کتاب فردوسی پور به نفع سیل زدگان!

شعار مردم علیه فروغی در مراسم امضای کتاب فردوسی پور به نفع سیل زدگان!

ویدیو: شادی در تلخ ترین لحظه ها در محل سیلبندهای روستاهای شادگان در جنوب خوزستان

شادی در تلخ ترین لحظه ها در محل سیلبندهای روستاهای شادگان در جنوب خوزستان

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر