نتیجه‌ای یافت نشد.

ماراتن انتخابات در هند آغاز شد

شناسه خبر: 168832 سرویس: تصویر ، جهان ، گوناگون پنجشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۸, ۴۹ : ۱۲ : ۰۰
ماراتن انتخابات در هند آغاز شد
انتخابات سراسری پارلمانی در شبه‌قاره هند برای تعیین کابینه و نخست‌وزیر جدید این کشور از امروز پنجشنبه آغاز شد، انتخاباتی که تا ۲۹ اردیبهشت ادامه خواهد شد.
۵۵آنلاین :

با شروع اولین مرحله از انتخابات چند مرحله‌ای در شبه قاره هند به منظور تعیین تکلیف ۵۴۳ کرسی پارلمان این کشور، از امروز طولانی‌ترین و بزرگ‌ترین انتخابات در جهان آغاز شده است.

بنا بر نوشته «رویترز»، در انتخابات سراسری هند که از امروز تا ۲۹ اردیبشهت برگزار می‌شود، «نارندرا مودی» نخست‌وزیر هند به دنبال پیروزی دوباره و ادامه نخست‌وزیری است.

بنا بر این گزارش، با شروع مرحله اول این انتخابات، صف‌های طولانی در بسیاری از مناطق اخذ رای در هند وجود دارد.

انتخابات هند در هفت مرحله برای تعیین ۵۴۳ کرسی برگزار می‌شود تا قانونگذاران محلی و همچنین فدرال در ۲۰ ایالت هند انتخاب شوند.

نزدیک به ۹۰۰ میلیون نفر از جمعیت ۱.۳ میلیارد نفری هند واجد شرکت در این انتخابات هستند و در مرحله اول انتخابات، ۱۴۲ میلیون نفر در این رقابت شرکت خواهند کرد.

قرار است چهار روز بعد از آخرین روز انتخابات (۲۹ اردیبهشت) در هند، نتیجه این انتخابات سراسری اعلام شود.

برخی نظرسنجی‌های انتخاباتی حاکی از آن است که علیرغم مشکلات و نارضایتی اقتصادی در هند، «حزب مردم هند» (وابسته به نخست‌وزیر) در قیاس با رقبایش پیشتاز و از شانس بیشتری برخوردار است.

انتخابات هند در حالی شروع شده که در روزهای اخیر مناطقی از شبه قاره هند با ناامنی‌هایی مواجه بوده است.

روز سه شنبه بر اثر انفجار یک بمب در شرق هند، یکی از قانونگذاران محلی به همراه چهار نیروی امنیتی کشته شدند، انفجاری که از نظر مقام‌های هند توسط «شورشیان مائوئیست» انجام شده است.

درگیری‌های روز سه شنبه در «جامو و کشمیر» تنها ایالت با اکثریت مسلمان هند هم دو کشته بر جا گذاشت و مقام‌ها را به تشدید تدابیر امنیتی واداشته است.

 

انتهای پیام/


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نمایش شفافیت

ميعاد صالحي، رئيس صندوق بازنشستگي، در حالي‌كه مجموعه‌اي با گردش مالي هزاران ميلياردي را بر عهده گرفته است، فهرست حقوق اعضاي هیئت‌مديره شركت‌هاي تابعه خود را روي سايت شفافيت اين سازمان قرار داده و هر روز مانور مي‌دهد كه نسبت به شفاف‌سازي در اين حوزه وارد عمل شده است البته همين كار را هم نصفه و نيمه انجام داده و حقوق خود را روي سايت قرار نداده است.

مشاغل آینده در آینه تکنولوژی

ما به دلایل زیادی می‌توانیم آینده شغل‌های انسانی را پیش‌بینی کنیم، اما آنچه تا امروز در این زمینه اعلام شده، چندان مثبت نبوده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر