ماجرای اخذ ۱۰ هزار تومان برای تحویل کارت سوخت چیست؟

شناسه خبر: 184436 سرویس: اجتماعی ، گوناگون ، نفت و گاز و پتروشیمی چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸, ۴۰ : ۱۰ : ۰۰
ماجرای اخذ ۱۰ هزار تومان برای تحویل کارت سوخت چیست؟
در حال حاضر حدود ۷۲۱ هزار کارت سوخت در باجه‌های معطله پست مانده است که هنگام تحویل این کارت‌ها به صاحبانشان ۱۰ هزار تومان اخذ می‌شود.
۵۵آنلاین :

طبق اعلام سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، این مبلغ برای تامین هزینه‌های صدور کارت و پست است.طرح استفاده از کارت سوخت شخصی از بیستم مردادماه یعنی پنج روز دیگر آغاز می‌شود؛ اما هنوز افرادی هستند که موفق به دریافت کارت سوخت خود نشده‌اند، عمده این افراد نیز کسانی هستند که در گذشته در سامانه دولت همراه ثبت نام کرده بودند و اکنون منتظر رسیدن کارت سوخت خود هستند.
این دسته از افراد هنگام تحویل کارت سوخت خود باید مبلغی را پرداخت کنند. فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، در این باره توضیح داد: افرادی که از طریق سامانه دولت همراه اقدام کرده‌اند، در آن زمان مبلغی را پرداخت نکرده بودند؛ چراکه تنها قرار بود کارت بانک به کارت سوختشان لینک شود. وی افزود: با توجه به این‌که قرار است اکنون کارت سوخت جدید برای این افراد صادر شود، مبلغ ۱۰ هزار تومان به منظور صدور کارت و هزینه‌های پستی دریافت می‌شود. همچنین بهزاد اقبال‌خواه، عضو هیات مدیره شرکت ملی پست با اشاره به آمار کارت‌های سوخت باقی‌مانده در پست گفت: ما طبق قراردادی که با شرکت پالایش و پخش داریم، موظف شدیم این مبلغ ۱۰ هزار تومان را به ازای هر کارت سوخت از مردم بگیریم که مستقیما هم به حساب پخش و پالایش واریز می‌شود. البته برای ارسال مجدد کارت‌های سوخت، تعرفه‌  درون شهری حدود ۷۳۰۰ تومان دریافت می‌کنیم. بنا بر اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، تمام کارت‌های سوختی که از سوی شرکت ملی پخش برای متقاضیان صادر می‌شوند، رمز‌گذاری شده‌اند و رمز کارت‌های سوخت ۴ رقم سمت راست کد ملی صاحبان کارت سوخت است. تغییر رمز فقط با مدارک هویتی در نواحی شرکت پخش انجام می‌شود.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر
ارتقای شخصیت، ارتقای زندگی

خودتان را ارتقا دهید تا کارتان هم ارتقا بیابد.

برای این که خودتان را ارتقا دهید باید در مورد خودتان بیشتر بدانید. به سلامتی خود اهمیت بیشتری بدهید، استرس و هیجانات کاذب را کنترل کنید، ورزش کنید و حتی درس خواندن را ادامه دهید. اگر می خواهید کارآفرین موفقی باشید بهتر است پس از ریختن یک برنامه تجاری خوب، به فکر یک برنامه عملیاتی برای خودتان هم باشید.

نمی خواهم گوشی موبایل بخرم!

55درصد کاهش درخواست خرید گوشی موبایل!

در سال‌های اخیر، شاهد کاهش درخواست خرید گوشی موبایل بوده‌ایم. افرادی که زمانی پیگیر و مشتاق خرید جدیدترین مدل گوشی‌های تلفن همراه بودند، در حال حاضر تا جایی که می‌توانند از گوشی فعلی خود استفاده می‌کنند و کمتر دنبال تعویض آن هستند.

اخبار ویدئویی

بیشتر
نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی با ته مانده موی مشتریان درآرایشگاه!

خلاقیتی که با مو به خرج داده اند!

نقاشی با ته مانده موی مشتریان در آرایشگاه!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر