لیندسی گراهام: خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان منجر به «11 سپتامبر» دیگری می‌شود

شناسه خبر: 187010 سرویس: جهان ، گوناگون يكشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۸, ۳۳ : ۱۶ : ۰۰
لیندسی گراهام: خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان منجر به «11 سپتامبر» دیگری می‌شود
یک سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی نسبت به خطرات امنیتی خروج نظامیان این کشور از افغانستان هشدار داد.
۵۵آنلاین :

یک سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی روز شنبه در گفت‌وگو با شبکه خبری«فاکس نیوز» گفت که خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان خطر وقوع  11 سپتامبر دیگری را به همراه دارد.

 سناتور لیندسی گراهام در این زمینه اظهار داشت، اگر ما افغانستان را ترک کنیم، به طالبان نمی‌توان برای مقابله با القاعده یا داعش اطمینان کرد و آن‌ها این قابلیت را ندارند. اگر این مورد را از جامعه امنیتی نیز بپرسید که در صورت خروج آمریکا از افغانستان چه اتفاقی رخ می‌دهد، آن‌ها بی‌درنگ می‌گویند این اتفاق  منجر به 11 سپتامبر دیگری می‌شود.

 بر اساس این گزارش، آمریکا پس از ماجرای 11 سپتامبر در سال 2001، به افغانستان تجاوز نظامی کرد و این مسئله 18 سال به طور انجامید و بیشترین میزان دخالت نظامی در یک کشور خارجی در تاریخ آمریکا محسوب می‌شود. این نبرد تاکنون باعث کشته شدن بیش از 2 هزار نظامی آمریکایی شده، بیش از 20 هزار نفر مجروح برجای گذاشته است.

نیروهای حمایت قاطع تحت رهبری ناتو که در افغانستان مستقر هستند چهارشنبه گذشته اعلام کردند که دو نظامی دیگر آمریکا در افغانستان کشته شدند. در  بیانیه نیروهای حمایت قاطع ناتو مستقر در افغانستان به جزئیات بیشتری درباره مکان این حادثه اشاره نشده است. ناتو در این بیانیه افزوده که در هماهنگی با وزارت دفاع آمریکا، نام این دو نظامی آمریکایی 24 ساعت بعد از ابلاغ این حادثه به خانواده‌های قربانیان اعلام خواهد شد. (جزئیات بیشتر)

به گزارش فاکس نیوز،گراهام در این گفت‌وگو اظهار داشت که طالبان ظرفیت لازم را برای از بین بردن گروه‌های تروریستی ندارد و  ژنرال «آستین اسکات میلر» فرمانده نیروهای ناتو در افغانستان به اطلاع وی رسانده که «افغانستان مدل داعش» سعی در انجام عملیات علیه آمریکا دارد که شاید حتی کشنده‌تر از القاعده باشد.

گراهام در خاتمه اظهار داشت که آمریکا می تواند شمار نظامیان خود را به 8600 تن کاهش دهد، اما پایین‌تر از تعداد خطر بزرگ راهبردی به همراه دارد


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

گرگ های اقتصاد

کسانی می گویند در کشورهایی که به صورت سنتی در آن ها کشاورزی رواج داشته است بر خلاف آن هایی که در گذشته دامدار بوده اند, نگاه های متفاوتی نسبت به گرگ وجود دارد, دسته نخست گرگ را مثبت تصویر می کنند, زیرا بقیه حیواناتی را که به مزارع آن ها آسیب می زدند و محصولاتشان را ضایع می کردند می خورد و به نوعی نگهبان کشاورزان به حساب می آمد, اما دسته دوم به دلایل روشن چندان دل خوشی از گرگ ها نداشتند, زیرا دارایی شان را از بین می برد. فارغ از صحت و سقم چنین ادعاهایی امروز آن قدر فرهنگ ها در هم شده اند که در هر کشوری با هر پیشینه ای همه جنس دیدگاهی پیدا می شود.

می‌ترسند کلاه سرشان برود!

آنقدر بازار ایران بی‌در و پیکر است که وقتی بنزین گران می‌شود، ماشین هم گران می‌شود. در این بازار از مردم چه انتظاری می‌شود داشت. در بازار بی‌اعتمادی نمی‌شود دنبال اعتماد گشت.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: قطع اینترنت و ماجرای اینترنت ملی

ویدئو : چرا موتورهای جستجو گر ایرانی، پاسخگوی نیازهای مردم نبود؟

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر