لامبورگینی جادو کرد

شناسه خبر: 84004 سرویس: گوناگون شنبه ۶ شهريور ۱۳۹۵, ۰۱ : ۰۵ : ۵۰
لامبورگینی جادو کرد
لامبورگینی 20 دستگاه دیگر «سنتناریو» از نمونه روباز آن را تولید خواهد کرد.
۵۵آنلاین :

55آنلاین:   ابتدای سال جاری میلادی بود که گاو خشمگین ایتالیا به مناسبت صدمین سالگرد تولد فروچیو لامبورگینی (موسس شرکت Lamborghini) یک ابرهیولای جدید به اسم «سنتناریو» را تولید کرد. خودرویی که تنها 20 دستگاه از آن تولید خواهد شد.

اکنون شرکت یک‌بار دیگر شگفتی‌ساز شد و 20 دستگاه دیگر از نمونه روباز آن را نیز تولید خواهد کرد. یکی از رویایی‌ترین رودسترهای دنیا. برای لامبوهای روباز همیشه یکی از اصلی‌ترین چالش‌ها مباحث مربوط به حفظ ایمنی و تعادل وزنی کوپه‌هایی است که سقف آنها حذف شده است. 

سنتناریو رودستر با آن قلب پرتوان 6.5 لیتری 12 سیلندر Vشکل خود می‌تواند 759 اسب‌بخار نیرو فراهم کند. این خروجی با یک جعبه‌دنده 7 سرعته نیمه‌‌اتوماتیک به‌صورت AWD به همه چرخ‌ها منتقل می‌شود. این باعث می‌شود که شتاب صفر تا صد آن زیر 3 ثانیه بوده و سرعت نهایی‌اش به 350 کیلومتر در ساعت برسد.

منبع: دنیای ماشین


منبع : ۵۵آنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تراژدی بیسوادی مدرن و فرهنگ عامه

سواد، شعور و آگاهی، الزاما از مسیر مدرسه و دانشگاه کسب نمی‌شود. کسب معرفت، خود نیاز به معرفت دارد. یعنی فرد باید به این درجه از آگاهی برسد که به سمت کسب معرفت حرکت کند. هیچ معرفتی، تصادفی خلق نمی شود و محصول ارث پدری نیست. معرفت به هیچ کس به ارث نرسیده است. همان طور که سواد، محصول خواست و طلب است و نه میراث گذشتگان. ملت با سواد، ملتی است که راهبری آن آسان است.

درس روزگار به سیاست‌گذار

تاوان پرهیز از اصلاحات تدریجی چیست؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: دو قطار مسافربری در هند شاخ به شاخ شدند

ویدئو؛ مدیرعامل ویز و کاربران ایرانی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر