قاچاق میلیاردی ارتباط تلفنی

شناسه خبر: 119139 سرویس: فناوری شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶, ۵۲ : ۰۷ : ۰۰
قاچاق میلیاردی ارتباط تلفنی
مکالمات بین‌الملل باید از طریق مراکز ارتباط بین‌الملل کشور مبدا و مقصد برقرار شود. ایران بر خلاف بسیاری از کشورها برای برقراری مکالمات بین‌المللی مبلغی را به‌عنوان یارانه پرداخت می‌کند، یارانه‌ای که به نظر می‌رسد محل کسب سود میلیاردی عده‌ای سودجو شده‌ است.
۵۵آنلاین :

بر مبنای برآوردهای شرکت ارتباط زیرساخت، در حال حاضر حدود ۳۰ درصد از ترافیک بین‌المللی کشور به شیوه غیرمستقیم و بدون ورود به گیت‌‌های شرکت ارتباطات زیرساخت برقرار می‌شود. این در حالی است که این شرکت به‌عنوان نماینده دولت اختیار انحصاری ارائه این سرویس را دارد و ترافیک بین‌المللی حق حاکمیت دولت و شرکت ارتباط زیرساخت است.  افرادی که به قاچاقمکالمات تلفنی اقدام می‌کنند با سوء‌استفاده از یارانه‌هایی که دولت به مکالمات تلفنی شهروندان اختصاص می‌دهد اقدام به ترانزیت (برقراری) ارتباطات سایر کشورها «از طریق ایران» یا «به داخل ایران» می‌کنند. برخی کارشناسان خسارات سالانه ناشی از ورود غیرمجاز مکالمات بین‌المللی (ترمینیشن) را که شروع آن را به کشور از حدود سال ۷۷ برآورد می‌کنند میلیاردی می‌دانند.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

صدمه به اعتماد اجتماعی

مددکاران اجتماعي در تحلیل حس‌و‌حال برخی از مردم در روزهای پس از اعتراضات مطرح کردند

شاخصِ واقعی پیشرفت چیست؟

(GDP) اندازه ­گیری نخواهد کرد. به­ جای آن، شاخص واقعی پیشرفت (GPI) یا Genuine Progress Index را مبنا قرار خواهد داد. این تصمیم دولت زلاندنو با توجه به تحولات بین­ المللی اتخاذ شده است. طی سه دهه­ ی اخیر ورود چین، هند و برزیل به فرایندهای تولید و خدمات، اقتصاد کشورهای غربی را دچار بحران­ های جدی کرده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: استرالیا در آتش؛ شعله‌های سرکش همچنان زبانه می‌کشد

ویدئو؛ نطق پروانه سلحشوری: به‌جز اقلیتی برخوردار بقیه مردم را رها کرده‌ایم

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر