فیس بوک به جمع تحریم کنندگان هواوی پیوست / چالشی سخت در انتظار غول فناوری چین

شناسه خبر: 176184 سرویس: فناوری ، گوناگون جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۸, ۴۳ : ۱۷ : ۰۰
فیس بوک به جمع تحریم کنندگان هواوی پیوست / چالشی سخت در انتظار غول فناوری چین
فیس بوک اعلام کرد که اجازه نخواهد داد هواوی برنامه های این شرکت را به شکل پیش نصب روی گوشی های هوشمند و جدید خود قرار دهد.
۵۵آنلاین :

فیس بوک اعلام کرد که اجازه نخواهد داد هواوی برنامه های این شرکت را به شکل پیش نصب روی گوشی های هوشمند و جدید خود قرار دهد.

اغلب شرکت های تولید کننده گوشی های هوشمند عادت دارند تعدادی برنامه را به شکل پیش نصب روی گوشی های جدیدی که وارد بازار می کنند قرار دهند.

بین این برنامه ها شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک، واتس اپ و ... نیز وجود دارد. اکنون شرکت فیس بوک اعلام کرده این امکان را از هواوی سلب می کند که برنامه های تحت پوشش این شرکت را به شکل پیش نصب ارائه دهد. این اقدام را می توان یکی از آخرین اقدامات شرکت های فناوری ایالات متحده برای محدود کردن فعالیت های شرکت چینی هواوی دانست.

البته در کنار این خبر لازم است بدانید که صاحبان تلفن های همراه هواوی همچنان قادر به دانلود و استفاده از برنامه هایی نظیر واتس اپ، اینستاگرام و برنامه اصلی فیس بوک خواهند بود و همچنان به دریافت اطلاعات از طریق فروشگاه گوگل پلی ادامه خواهند داد. درواقع این محدودیت فقط علیه خود شرکت اعمال شده و دیگر نمی تواند مثل برنامه های دیگر، به برنامه های مهم ارتباطی دسترسی داشته باشد.

ظاهرا فیس بوک نسبت به گوگل موضعی متقاوت اما مکمل را در پیش گرفته است. شرکت گوگل علی رغم مهلت 90 روزه که برای هواوی در نظر دارد، این شرکت را ملزم کرده که هر چه سریعتر فکری به حال سیستم عامل جایگزین اندروید داشته باشد.این در حالی است که فیس بوک محصولات خود را به طور کامل برای کاربران برند چینی هواوی محدود نکرده و اجازه داده آنان همچنان از گوگل پلی استفاده کنند.  شاید ظاهر این موضعی خوب به نظر برسد اما اما حرکت فیس بوک یک چالش بالقوه دیگر برای هواوی و نحوه ارائه برنامه های  شخص ثالث مهم به مشتریان ایجاد می کند، درواقع هواوی اکنون با این واقعیت رو به روست که باید هر چه سریعتر فکری برای فروشگاه برنامه های خود انجام دهد. از سوی دیگر فیس بوک نیز کاربران هواوی را فقط در گوگل پلی پذیرایی می کند، بنابراین چالش هواوی و فیس بوک واقعا جدی است.


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا تحصیل‌کرده‌ها کارآمد نیستند؟

اخیراً یک دانشجویِ کنجکاوِ دکتری از این نویسنده پرسید: " کم نداریم مدیرانی که تحصیلاتِ عالیه دارند، از دانشگاه های خوب دنیا فارغ التحصیل شده اند و بسیار هم جهان دیده هستند. چرا آنها در مدیریت، تا این حد اشتباه کرده و هم چنان اشتباه می کنند؟"

چگونه از شر میلیاردرها خلاص شویم؟

توماس پیکتی می‌گوید نابرابری اقتصادی طبیعی نیست بلکه ناشی از ایدئولوژی‌های سیاسی است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : استناد پوتین به آیه قرآن در حضور روحانی و اردوغان

ویدئو : تایید کشته شدن پسر بن لادن

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر