نتیجه‌ای یافت نشد.

فیس بوک به جمع تحریم کنندگان هواوی پیوست / چالشی سخت در انتظار غول فناوری چین

شناسه خبر: 176184 سرویس: فناوری ، گوناگون جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۸, ۴۳ : ۱۷ : ۰۰
فیس بوک به جمع تحریم کنندگان هواوی پیوست / چالشی سخت در انتظار غول فناوری چین
فیس بوک اعلام کرد که اجازه نخواهد داد هواوی برنامه های این شرکت را به شکل پیش نصب روی گوشی های هوشمند و جدید خود قرار دهد.
۵۵آنلاین :

فیس بوک اعلام کرد که اجازه نخواهد داد هواوی برنامه های این شرکت را به شکل پیش نصب روی گوشی های هوشمند و جدید خود قرار دهد.

اغلب شرکت های تولید کننده گوشی های هوشمند عادت دارند تعدادی برنامه را به شکل پیش نصب روی گوشی های جدیدی که وارد بازار می کنند قرار دهند.

بین این برنامه ها شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک، واتس اپ و ... نیز وجود دارد. اکنون شرکت فیس بوک اعلام کرده این امکان را از هواوی سلب می کند که برنامه های تحت پوشش این شرکت را به شکل پیش نصب ارائه دهد. این اقدام را می توان یکی از آخرین اقدامات شرکت های فناوری ایالات متحده برای محدود کردن فعالیت های شرکت چینی هواوی دانست.

البته در کنار این خبر لازم است بدانید که صاحبان تلفن های همراه هواوی همچنان قادر به دانلود و استفاده از برنامه هایی نظیر واتس اپ، اینستاگرام و برنامه اصلی فیس بوک خواهند بود و همچنان به دریافت اطلاعات از طریق فروشگاه گوگل پلی ادامه خواهند داد. درواقع این محدودیت فقط علیه خود شرکت اعمال شده و دیگر نمی تواند مثل برنامه های دیگر، به برنامه های مهم ارتباطی دسترسی داشته باشد.

ظاهرا فیس بوک نسبت به گوگل موضعی متقاوت اما مکمل را در پیش گرفته است. شرکت گوگل علی رغم مهلت 90 روزه که برای هواوی در نظر دارد، این شرکت را ملزم کرده که هر چه سریعتر فکری به حال سیستم عامل جایگزین اندروید داشته باشد.این در حالی است که فیس بوک محصولات خود را به طور کامل برای کاربران برند چینی هواوی محدود نکرده و اجازه داده آنان همچنان از گوگل پلی استفاده کنند.  شاید ظاهر این موضعی خوب به نظر برسد اما اما حرکت فیس بوک یک چالش بالقوه دیگر برای هواوی و نحوه ارائه برنامه های  شخص ثالث مهم به مشتریان ایجاد می کند، درواقع هواوی اکنون با این واقعیت رو به روست که باید هر چه سریعتر فکری برای فروشگاه برنامه های خود انجام دهد. از سوی دیگر فیس بوک نیز کاربران هواوی را فقط در گوگل پلی پذیرایی می کند، بنابراین چالش هواوی و فیس بوک واقعا جدی است.


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

دیدن «دیوها» که کاری ندارد.

در این میان اما راننده‌ای هم در شهر قزوین پیدا می‌شود که روی شیشه خودروی خود نوشته: «کرایه نداری برو، حلالت نگو ندارم، برو بسلامت»

آینده‌پژوهی ایران و اکوسیستم استارتاپی

شناخت مسائل مربوط به آینده کشورها، پیش‌بینی سناریوهای محتمل در حوزه‌های مختلف و تحلیل تغییرات پیش‌رو، به امری بسیار مهم و اساسی برای کشورهای جهان تبدیل شده است. اهمیت این مباحث آن‌چنان است که در کشورهای پیشرفته سال‌های درازی است رشته‌های مرتبط با آینده‌پژوهی

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر