فرونشست دشت ورامین کل استان تهران را متاثر می‌کند

شناسه خبر: 197484 سرویس: گوناگون شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸, ۲۸ : ۱۴ : ۰۰
فرونشست دشت ورامین کل استان تهران را متاثر می‌کند
فرماندار ورامین چندی پیش از تشکیل کمیته ویژه بررسی فرونشست دشت ورامین خبر داده بود که در این راستا استاندار تهران نیز تداوم این روند را موجب تاثیرگذاری بر کل استان اعلام کرد.
۵۵آنلاین :

حسین کاغذلو فرماندار ورامین پیش از این اعلام کرده بود که به منظور بررسی وضعیت فرونشست در دشت، کمیته ویژه ای در شهرستان ورامین تشکیل می‌شود تا با تحلیل داده‌ها و نقشه‌های ماهواره ای، ضمن رعایت الگوی مصرف، وضعیت فرونشست را بررسی و اطلاعات آن را به ستاد مدیریت بحران استان تهران گزارش دهد.

انوشیروان محسنی بندپی روز شنبه در همین زمینه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون یکی از چالش های پیش روی این استان، فرونشست دشت ورامین است.

وی یادآورشد: این پدیده ثمره چندین سال کمبود بارندگی و برداشت از آب های زیر زمینی است و اکنون خود را به شکل فرونشست نشان می دهد.

محسنی بندپی اظهارداشت: به طور متوسط در هر روز یک میلی متر به نشست دشت ورامین افزوده می شود که این رقم در سال به 36 سانتی متر می رسد.

استاندار تهران به برنامه ریزی های انجام شده در سطح استان برای مقابله با این پدیده اشاره کرد و گفت: استان تهران در این زمینه دو برنامه کاری هدایت آب های سطحی و پساب های تصفیه شده به این منطقه را در دستور کار قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: باید با جدیت در زمینه مقابله با فرونشست دشت ورامین وارد عمل شد در غیر این صورت تداوم آن می تواند به ضرر و زیان کل استان تمام شود.

در مهر ماه سال جاری، گزارشی مبنی بر فرونشست بخشی از زمین های دشت ورامین در نزدیکی خط ریلی تهران- مشهد نیز گزارش شد.

بر اساس اعلام مسئولان سازمان محیط زیست، ورامین با سالانه ۳۶ سانتیمتر نشست زمین، رتبه نخست جهان را به خود اختصاص داده است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تراژدی بیسوادی مدرن و فرهنگ عامه

سواد، شعور و آگاهی، الزاما از مسیر مدرسه و دانشگاه کسب نمی‌شود. کسب معرفت، خود نیاز به معرفت دارد. یعنی فرد باید به این درجه از آگاهی برسد که به سمت کسب معرفت حرکت کند. هیچ معرفتی، تصادفی خلق نمی شود و محصول ارث پدری نیست. معرفت به هیچ کس به ارث نرسیده است. همان طور که سواد، محصول خواست و طلب است و نه میراث گذشتگان. ملت با سواد، ملتی است که راهبری آن آسان است.

درس روزگار به سیاست‌گذار

تاوان پرهیز از اصلاحات تدریجی چیست؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: دو قطار مسافربری در هند شاخ به شاخ شدند

ویدئو؛ مدیرعامل ویز و کاربران ایرانی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر