نتیجه‌ای یافت نشد.

فروش دو روز نخست نمایشگاه کتاب اعلام شد

شناسه خبر: 170770 سرویس: توسعه ، کتاب و شهر کتاب ، گوناگون جمعه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۰۷ : ۱۷ : ۰۰
فروش دو روز نخست نمایشگاه کتاب اعلام شد
سخنگوی نمایشگاه کتاب تهران از افزایش ۱۰ درصدی میزان فروش در دو روز نخست برگزاری نسبت به سال گذشته خبر داد.
۵۵آنلاین :

نخستین نشست خبری سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، ظهر امروز (جمعه ششم اردیبهشت) با حضور ایوب دهقانکار در مصلی امام خمینی برگزار شد.

ایوب دهقانکار در ابتدای این نشست به ارائه اطلاعات و آمار در دو روز نخست برگزاری نمایشگاه پرداخت و گفت: «طبق اطلاعات ارسال شده در دو روز نخست برگزاری نمایشگاه رکورد ۱۳۰ میلیارد ریال فروش به ثبت رسیده که در مقایسه با بازه زمانی مشابه در سال گذشته با افزایش ۱۰ درصدی همراه بوده است. همچنین شاهد ۲۵۰ هزار تراکنش بوده‌ایم که این اتفاق نیز پنج درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.»

او ادامه داد: «البته این مسئله تنها ناشی از گرانی قیمت کتاب نیست بلکه این افزایش میزان فروش و انجام تراکنش ناشی از فروش بیشتر نمایشگاه امسال است. البته در این دو روز مشکلاتی هم در زمینه دستگاه‌های کارتخوان داشتیم که به همین دلیل برخی از خریدها به صورت نقدی انجام شد و ما آمار دقیقی درباره میزان آن‌ها نداریم. خوشبختانه جای نگرانی نیست و مشکلات دستگاه‌ها برطرف شده است.»

سخنگوی نمایشگاه کتاب تهران درباره تخلفات انجام شده در دو روز نخست نمایشگاه نیز توضیح داد: «بنای ما درباره تخلفات این است که ابتدا به شکل شورای حل اختلاف مسایل را با ناشران حل کنیم و اگر این امر محقق نشد، مسئله به هیات رسیدگی به تخلفات ارجاع داده می شود که روز شنبه هفتم اردیبهشت نخستین جلسه‌شان را برگزار می‌کنند.»

دهقانکار درباره انجام تراکنش‌ها با استفاده از کارت ملی هوشمند مراجعه‌کنندگان نیز بیان کرد: «خوشبختانه امسال ۲۵ هزار تراکنش در دو روز نخست با استفاده از کارت‌های ملی هوشمند انجام شد که اتفاق بسیار نیک و پسندیده‌ای است و امیدوارم این اتفاق در روزهای آینده و همچنین سال‌های بعد توسعه پیدا کند. همچنین با وجود وضعیت اینترنت در روز اول، در این دو روز هزار تراکنش از طریق اپلیکیشن خرید اینترنتی داشته‌ایم.»

او درباره پیامک‌های مراجعه‌کنندگان به سامانه پیامکی نمایشگاه کتاب برای رسیدگی به انتقادات و پیشنهادات، گفت: «در دو روز نخست ۱۱ هزار پیامک از از ناشران، بازدیدکنندگان و مدیران دریافت کرده‌ایم که برخی از آن‌ها نیازمند رسیدگی فوری نبودند و سایر پیامک‌ها را نیز به معاونت اجرایی تحویل دادیم تا رسیدگی موردنظر را انجام دهند.»

سخنگوی نمایشگاه کتاب درباره چگونگی میزان تمدید ساعت بازدید از نمایشگاه کتاب تهران هم توضیح داد: «هماهنگی لازم را با نهادهای مربوطه انجام داده‌ایم و نامه‌نگاری‌ها صورت گرفته است تا در روزهای پرتردد، هر وقت نیاز شود ساعت نمایشگاه را تمدید کنیم. اگر امروز (جمعه ششم اردیبهشت) نیز حضور مردم چشمگیر باشد، ساعت فعالیت نمایشگاه را افزایش می‌دهیم.»


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

خاطرات هاشمی و ضربه های او به افراد

هاشمی رفسنجانی وقتی در قدرت بود هر کاری دلش خواست انجام داد اما کسانی که ضربه خوردند و مخالف سیاست های او بودند نباید حتی  دلگیر باشند .

نفوذ خویشاوندان در اقتصاد ايران

نشست جایگاه فساد و شفافیت در حکمرانی، روز دوشنبه به همت انجمن علمی سیاست‌گذاری اجتماعی در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد و سخنرانان این نشست به بیان نظرات خود درباره فساد، شیوه‌های مبارزه با آن و وضعیت حاکم بر کشور پرداختند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر