فرهنگ باید به کمک صنعت بشتابد / کالای ایرانی با حمایت هنرمندان نهادینه شود

شناسه خبر: 183745 سرویس: توسعه ، کسب و کار ، اقتصادی ، فرهنگ و هنر ، گوناگون جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۸, ۵۰ : ۱۲ : ۰۰
فرهنگ باید به کمک صنعت بشتابد / کالای ایرانی با حمایت هنرمندان نهادینه شود
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به همکاری بین فرهنگ و صنعت، از هنرمندان درخواست کرد در نهادینه کردن تولیدملی و حمایت از کالای ایرانی در جامعه، گام بردارند و کمیته فرهنگ و صنعت با حضور هنرمندان تشکیل خواهد شد.
۵۵آنلاین :

وزیر صنعت معدن تجارت در نشست هم‌اندیشی خود با هنرمندان و اعضای انجمن‌های هنری کشور با اشاره به اینکه مقابله با تحریم و حمایت از کالای ایرانی باید به وسیله هنرمندان فرهنگ‌سازی شود گفت: هنر تنها وسیله‌ای است که می‌تواند به ماندگاری کمک کند.

او تاکید کرد: جامعه هنری حمایت از کالای ایرانی را باید فرهنگ سازی کند یعنی اینکه هنرمندان باید درآثار خود به هرنحوی که شده‌از کالای ایرانی و خرید آن حمایت کنند، به نوعی دیگر جامعه هنری باید تبلیغ ایرانی بخرید را انجام دهند.

او ادامه داد: باید نقاشی، فیلم، شعر و هنر به کمک صنعت بیاید تا تولیدات در حوزه صنعت ماندگار شود.

او موافقت خود را با تشکیل کمیته فرهنگ و صنعت با حضور هنرمندان مختلف در جهت حمایت از تولید و کالای ملی اعلام کرد و گفت: ما باید تولید ملی را برای مردم جا بیندازیم ظرفیت‌های هنری مثل ارکستر سمفونیک تهران طرفیت‌های مناسبی برای این امر دارند و واحد‌های صنعتی می‌نوانند از این راه سود ببرند.

رحمانی با اشاره به تأثیر زبان هنر در میان مردم گفت: مسئولین با هنرمندان و دانشمندان اهل کتاب باید ارتباط بیشتری داشته باشند و خواهان تداوم جلسات با هنرمندان برای انجام مصوبات آن شد
او همچنین به نشست‌های مختلف در راستای ارتباط صنعت و دانشگاه اشاره کرد.

وزیر صنعت و معدن و تجارت در بخش دیگری از صحبت هایش به ثبت سفارش و ممنوعیت بعضی از کالا‌ها اشاره کرد و گفت: ممکن است که بعضی از کالا‌های مورد نیاز هنرمندان تحت کد مجموعه ممنوع شده باشند با بررسی آن‌ها می‌توان این مشکل را حل کرد.

او به قائم مقام بازرگانی خود دستور داد که ملزومات مورد نیاز هنرمندان را بررسی کندو اگر نیاز به رفع ممنوعیت یا صدور مجوز‌های خاص دارد راانجام دهد.

رحمانی آمادگی وزارت صنعت را برای ساخت سریال‌هایی با موضوع صنعت که به فرهنگ سازی بپردازد اعلام کرد.

در این نشست هنرمندانی، چون شهرداد روحانی، اسماعیل اذر، نوربخش، اصغر همت، شهرام گیل ابادی، محمد معتمدی، اسماعیل خلج، آذررنگ، حبیب الله صادقی، مدیرعامل موسسه توسعه هنر‌های معاصر، شیرازی و تنی چند از هنرمندان حضور داشتند و مشکلات و دغدغه‌های خود را با وزیر صنعت، معدن و تجارت در میان گذاشتند و خواستار توجه بیشتر وزارت صنعت و توجه به فرهنگ و هنرمندان شدند.

در این نشست موضوعاتی مانند تامین مواد اولیه برای هنرمندان بخصوص هنرمندان نقاش، ضرورت حمایت از هنرمندان و پاسداشت زبان فارسی، فراهم شدن ملزومات برای هنرمندان تجسمی، پیشنهاد برگزاری جشنواره‌های فرهنگی هنری با محوریت صنعت، ضرورت استفاده صنایع و واحد‌های تولیدی از موسیقی فاخر و بومی کشور، استفاده از فضا‌های صنعتی و تولیدی در راستای تبلیغ هنر اصیل و ضرورت حمایت از هنرمندان تئاتر بویژه هنرمندان خرمشهر و آبادان مطرح شد.


منبع : دانشجو
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر
ارتقای شخصیت، ارتقای زندگی

خودتان را ارتقا دهید تا کارتان هم ارتقا بیابد.

برای این که خودتان را ارتقا دهید باید در مورد خودتان بیشتر بدانید. به سلامتی خود اهمیت بیشتری بدهید، استرس و هیجانات کاذب را کنترل کنید، ورزش کنید و حتی درس خواندن را ادامه دهید. اگر می خواهید کارآفرین موفقی باشید بهتر است پس از ریختن یک برنامه تجاری خوب، به فکر یک برنامه عملیاتی برای خودتان هم باشید.

نمی خواهم گوشی موبایل بخرم!

55درصد کاهش درخواست خرید گوشی موبایل!

در سال‌های اخیر، شاهد کاهش درخواست خرید گوشی موبایل بوده‌ایم. افرادی که زمانی پیگیر و مشتاق خرید جدیدترین مدل گوشی‌های تلفن همراه بودند، در حال حاضر تا جایی که می‌توانند از گوشی فعلی خود استفاده می‌کنند و کمتر دنبال تعویض آن هستند.

اخبار ویدئویی

بیشتر
نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی با ته مانده موی مشتریان درآرایشگاه!

خلاقیتی که با مو به خرج داده اند!

نقاشی با ته مانده موی مشتریان در آرایشگاه!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر