فرانسه گزارش سازمان ملل درباره انتقال اعضای داعش را تکذیب کرد

شناسه خبر: 185454 سرویس: جهان ، گوناگون چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸, ۱۲ : ۱۷ : ۰۰
فرانسه گزارش سازمان ملل درباره انتقال اعضای داعش را تکذیب کرد
وزارت خارجه فرانسه با انتشار بیانیه‌ای اظهارات گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره موافقت پاریس با اعدام اعضای داعش را رد کرد.
۵۵آنلاین :

وبگاه وزارت خارجه فرانسه با انتشار بیانیه‌ای، گزارش اخیر سازمان ملل درباره انتقال غیرقانونی اتباع فرانسوی داعش از سوریه به عراق را رد کرد.

در بیانیه وزارت خارجه فرانسه گفته شده که اتهامات گزارشگر سازمان ملل به هیچ‌ عنوان پشتوانه‌ای ندارد و فقط بر اساس فرضیات بیان شده است.

وزارت خارجه فرانسه در بیانیه خود همچنین درباره محاکمه اعضای فرانسوی داعش در عراق گفته است که پاریس به حاکمیت دولت عراق از جمله نهاد قضایی این کشور احترام می‌گذارد، هرچند به گفته فرانسه متهمان لازم است تا در نزدیکی محل جرم محاکمه شوند.

پیش از این «اگنس کالامارد» گزارشگر ویژه سازمان ملل در گفتگو با نشریه فرانسوی لوموند تأکید کرده بود که اطلاعاتی در دست دارد که نشان می‌دهد، انتقال اعضای فرانسوی داعش با رضایت دولت فرانسه به عراق انجام شده است.

در این گفتگو همچنین سازمان ملل با انتقاد از دولت فرانسه، از احتمال اعدام این افراد ابراز نگرانی کرده و گفته بود برخلاف مواضع اعلام شده از سوی پاریس، فرانسه مخالفتی با اعدام این افراد ندارد.

این در حالی است که پیش از این وزارت خارجه فرانسه طی بیانیه‌ای اعلام کرده بود که این کشور با حکم اعدام مخالف است و تلاش می‌کند تا مانع اعدام سه شهروند خود در عراق شود..


منبع : مهر
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

كابوس دارو براى بيماران.

عدم دسترسى ايران به دانش ساخت تمامى داروها ايران را در معضل قرار داده است

پیشنهاد تاسیس بانک دولتی جدید

در طرح قانون جامع بانکداری جمهوری اسلامی ایران که توسط کمیسیون اقتصادی مجلس تهیه شده، پیشنهاد تاسیس بانک جدید دولتی با نام بانک توسعه‌ای داده شده است؛ بانکی که قرار است زیر نظر بانک مرکزی به فعالیت بپردازد. کارشناسان از دو جهت تاسیس چنین بانکی را برای نظام بانکداری ایران خطرناک می‌دانند: خطر اول مربوط به فشار ایجاد این بانک به پایه پولی و پول‌پاشی بیشتر در جهت حمایت از طرح‌های توسعه‌ای است. خطر دوم نیز مربوط به تجربیات شکست‌خورده بانک‌های توسعه‌ای در کشورهای توسعه‌یافته است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : حوثی ها: با ۱۰ پهپاد به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان حمله کردیم

ویدئو : یک خانواده روس به ۱۲ راکون پناه دادند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر