فرانسه گزارش سازمان ملل درباره انتقال اعضای داعش را تکذیب کرد

شناسه خبر: 185454 سرویس: جهان ، گوناگون چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸, ۱۲ : ۱۷ : ۰۰
فرانسه گزارش سازمان ملل درباره انتقال اعضای داعش را تکذیب کرد
وزارت خارجه فرانسه با انتشار بیانیه‌ای اظهارات گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره موافقت پاریس با اعدام اعضای داعش را رد کرد.
۵۵آنلاین :

وبگاه وزارت خارجه فرانسه با انتشار بیانیه‌ای، گزارش اخیر سازمان ملل درباره انتقال غیرقانونی اتباع فرانسوی داعش از سوریه به عراق را رد کرد.

در بیانیه وزارت خارجه فرانسه گفته شده که اتهامات گزارشگر سازمان ملل به هیچ‌ عنوان پشتوانه‌ای ندارد و فقط بر اساس فرضیات بیان شده است.

وزارت خارجه فرانسه در بیانیه خود همچنین درباره محاکمه اعضای فرانسوی داعش در عراق گفته است که پاریس به حاکمیت دولت عراق از جمله نهاد قضایی این کشور احترام می‌گذارد، هرچند به گفته فرانسه متهمان لازم است تا در نزدیکی محل جرم محاکمه شوند.

پیش از این «اگنس کالامارد» گزارشگر ویژه سازمان ملل در گفتگو با نشریه فرانسوی لوموند تأکید کرده بود که اطلاعاتی در دست دارد که نشان می‌دهد، انتقال اعضای فرانسوی داعش با رضایت دولت فرانسه به عراق انجام شده است.

در این گفتگو همچنین سازمان ملل با انتقاد از دولت فرانسه، از احتمال اعدام این افراد ابراز نگرانی کرده و گفته بود برخلاف مواضع اعلام شده از سوی پاریس، فرانسه مخالفتی با اعدام این افراد ندارد.

این در حالی است که پیش از این وزارت خارجه فرانسه طی بیانیه‌ای اعلام کرده بود که این کشور با حکم اعدام مخالف است و تلاش می‌کند تا مانع اعدام سه شهروند خود در عراق شود..


منبع : مهر
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

قهرمانان تقلبی

نگرانی اسکورسیزی همین یک جمله است: نباید تسخیر فیلم های مارول شویم.

آلودگى هوا ؛ مهمان هميشگى فصول سرد سال

آلودگی هوا زمانی اتفاق می‌افتد که حجم زیادی از ذرات یا مواد مضر از قبیل گازها، ذرات و مولکول‌های بیولوژیکی وارد اتمسفر کره زمین شود. جو یا اتمسفر سامانه گازی طبیعی پویا و پیچیده‌ای است که زندگانی در سیاره زمین به آن وابسته‌است. کاهش ضخامت لایه ازون در استراتوسفر به خاطر آلودگی هوا، دیرزمانی است که خطری برای تندرستی مردمان و نیز زیست‌بوم‌های زمین شناخته می‌شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: استرالیا در آتش؛ شعله‌های سرکش همچنان زبانه می‌کشد

ویدئو؛ نطق پروانه سلحشوری: به‌جز اقلیتی برخوردار بقیه مردم را رها کرده‌ایم

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر