نتیجه‌ای یافت نشد.

عکس های رنگی جالب از کره شمالی و جنوبی پیش از به قدرت رسیدن خاندان کیم

شناسه خبر: 177759 سرویس: تصویر ، جهان ، گوناگون پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸, ۳۶ : ۱۹ : ۰۰
عکس های رنگی جالب از کره شمالی و جنوبی پیش از به قدرت رسیدن خاندان کیم
تصاویر رنگی خارق العاده ای که اخیراً منتشر شده زندگی در کره در بیش از ۱۰۰ سال پیش و قبل از تبدیل شدن به بخش شمالی و جنوبی را به نمایش می گذارند. این تصاویر در سال ۱۸۹۵ در شبه جزیره کره گرفته شده و تعجب و شگفتی ساکنان محلی از دوربین عکاسی که برایشان تازگی داشت را نشان می دهد. در یکی از این تصاویر گروهی از کره ای ها را می بینیم که در حال لذت بردن از نوشیدنی و بیسکوییت در یک مهمانی هستند و در تصویری دیگر یک مقام بلند پایه محلی روی کجاوه ای از میان یک روستا عبور داده می شود و در تصویر سوم سه مرد شیک پوش را روی عرشه یکی کشتی می بینیم.
۵۵آنلاین :

کره شمالی

در واقع این تصاویر در طی یک تور مسافرتی که توسط جوزف گلدینگ پانگبورن، از فعالان سرشناس آن زمان ایالات متحده در زمینه راه آهن، با هدف دیدار و بررسی سیستم های ریلی در سراسر جهان سازماندهی شده بود گرفته شده است. در آن دوران عکاسی در ابتدای راه خود قرار داشت و این تصاویر نیز روی فریم های سیاه و سفید گرفته شده بود. در آن دوران شبه جزیره کره پس از سال ها بودن در سایه امپراطوری روسیه و تاریخچه ای پر از آشوب در حال رسیدن به انسجام بود. بعد از قرن ها حاکمیت سلسله های پادشاهی، شبه جزیره کرده مدت کوتاهی استقلال را در پایان قرن نوزدهم تجربه کرد تا اینکه پس از چنگ ژاپن و روسیه در سال ۱۹۰۵ به اشغال ژاپنی ها درآمده و ۵ سال بعد به طور رسمی به خاک ژاپن ملحق گردید.

William Henry Jackson

شبه جزیره کره بیش از ۴ دهه مستعمره ژاپن بود تا اینکه با شکست ژاپن و پایان جنگ جهانی دوم، شبه جزیره کره به دو بخش شمالی و جنوبی با رویکردها و رهبرانی متفاوت تقسیم شد. شبه جزیره کره پس از تقسیم شدن به میدان نبردی در دوران جنگ سرد برای ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی تبدیل شد و به نبردی واقعی بین دو همسایه بین سال های ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ منجر شد که بیش از ۲٫۵ میلیون کشته در پی داشت. اکنون پس از ۶۶ سال هنوز هم شرایط در شبه جزیره کره بغرنج است و بخش شمالی آن با بخش جنوبی تفاوت های بسیاری دارد. سال گذشته کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، شخصاً با رئیس جمهور کره جنوبی دیدار کرد و بدین ترتیب به اولین رهبر در تاریخ کره شمالی تبدیل شد که از پایان جنگ دو کره در سال ۱۹۵۳ وارد خاک کره جنوبی می شود.

 

 

کره شمالی

کره شمالی

کره شمالی

کره شمالی

کره شمالی

کره شمالی

کره شمالی

کره شمالی

کره شمالی

کره شمالی

کره شمالی

کره شمالی


منبع : روزیاتو
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

محیط ظهور قحطی اقتصادی

قحطی و گرسنگی در چه کشورهایی هرگز رخ نمی‌دهد؟

فساد؛مخرب درونی اقتصاد کشور ها

یجاد رانت به علاوه عدم نظارت توسط افراد و دستگاه‌های مسئول و همچنین عدم پاسخگویی توسط دولت ها و دستگاه‌های ذیربط به مردم جامعه.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر