عکسهای جنجالی رئیس جمهور فرانسه در جزایر کارائیب

شناسه خبر: 146576 سرویس: تصویر دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷, ۲۳ : ۲۳ : ۰۰
عکسهای جنجالی رئیس جمهور فرانسه در جزایر کارائیب
عکس‌های نامناسب امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در سفری که روز گذشته به جزیره سن مارتین داشت، خشم مردم فرانسه را برانگیخت.
۵۵آنلاین :

 

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه روز گذشته تصمیم گرفت پس از گذشت یکسال از حادثه طوفانی «ایرما» از جزایر حوزه کارائیب  بازدید کند. سفر رئیس جمهور فرانسه به دو جزیره سن مارتین و سن بارتلمی که سال گذشته بر اثر طوفان «ایرما» آسیب بیشتری دید، جنجال‌های زیادی داشت و خشم مردم فرانسه را برانگیخت. دولت مکرون قول داده بود که برای بازسازی بخش های آسیب دیده 500 میلیون یورو اختصاص خواهد داد، با این حال در طی یکسال گذشته تنها 35 درصد از ساختمان‌های آسیب دیده مرمت شدند. اما این موضوعی نبود که باعث خشم مردم فرانسه شد بلکه تصاویر غیر اخلاقی که از این سفر منتشر شد دلیل اعتراض مردم بود.

تصاویری از رسوایی مکرون در سفر به جزیره سن مارتین

تصاویری از رسوایی مکرون در سفر به جزیره سن مارتین

در این سفر مکرون در کنار دو مرد جوان سیاه پوست و نیمه‌برهنه عکس گرفته است که یکی از آنها حرکت بی ادبانه ای با انگشت خود نشان می‌دهد. کاربران در شبکه‌های اجتماعی نوشتند در شان رئیس جمهور یک کشور نیست که با اشخاص برهنه که هیچ بویی از ادب نبرده اند عکس بگیرد. گویا این دو جوان سارقانی هستند که به تازگی آزاد شده‌ و به گانگسترهای جزیره شهرت یافته اند.

مکرون در پاسخ به موج اعتراض ها در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: «من رئیس جمهور فرانسه ام و هیچ کس را مستثنی نمی دانم. این دو جوان کمک کردند تا من به ملاقات دختر معلولی که دوست داشت من را ببیند بروم و من برای احترام به آنها عکس گرفتم. من همه را دوست دارم و از اشتباهاتشان صرف نظر می کنم».

الکساندر لاتس تحلیلگر سیاسی در مورد مکرون نوشت: «مکرون متظاهر نیست. او بسیار غیر حرفه ای است و مانند دانشجویان رفتار می کند نه رئیس یک دولت. چنین حرکاتی برای اولین بار نیست که از او سر می‌زند. به عنوان مثال در روز جهانی موسیقی او گروهی از رپرهای سیاه را به کاخ الیزه، جایی که محل تصمیم‌گیری‌های سیاسی است، دعوت کرد. نوازندگان این گروه هم نیمه برهنه بودند و در ترانه‌هایشان از واژه های ناخوشایند استفاده می‌کردند. من نمی توانم باور کنم که رئیس جمهور یک کشور از چنین گروهی دعوت کرده باشد».

تصاویری از رسوایی مکرون در سفر به جزیره سن مارتین

داریا پلاتنو تحلیلگر دیگر سیاسی نیز می گوید: «همه این حرکات نامناسب برای کسب محبوبیت است. مکرون می داند که 32% از محبوبیتش کاهش یافته است و تلاش می کند آن را جبران کند. او می خواهد ثابت کند که مخالف نژادپرستی است و از همجنسگرایان حمایت می کند. بنابراین چنین عکس های احمقانه و نامناسبی از او منتشر می شود».


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بودجه بنیادهای خاص فرهنگی را قطع یا کم کنید

یک سال هم به برخی مؤسسات غیر مولد کمک نشود به جایی بر نمی‌خورد. بگذاریم مردم در سال 98 از دستاوردهای قبلی این موسسات استفاده کنند.

نورچشمی‌ها همین دور و برند

آمارهای ٦ ماه نخست‌ سال‌جاری نشان می‌دهد استان‌های تهران سمنان، یزد و اصفهان بیشترین میزان تسهیلات بانکی را دریافت کرده‌اند. این در حالی است که کردستان و سیستان و بلوچستان از همه مظلوم‌ترند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مادربزرگ ۱۰۲ ساله رکورد شیرجه در آسمان را شکست!

یک پیرزن ۱۰۲ ساله استرالیایی از ارتفاع چهار هزار و ۳۰۰ متری پرید تا رکورد مسن ترین فردی را که در آسمان شیرجه زده است، بشکند

ویدیو: فیلم ساخته شده توریست از سفر به ایران

فیلمMio Iran توسط سباستین لیندا توریستی ساخته شده که برخلاف توصیه های اطرافیان برای عدم سفر به ایران همراه همسرخود به ایران سفرمی کند لیندا این فیلم رابه پسرش میوتقدیم کرده است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر