نتیجه‌ای یافت نشد.

عوارض اعتیاد به گل ؛ از سرخوشی تا سرخوردگی

شناسه خبر: 184365 سرویس: NGO ، توسعه ، گوناگون سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸, ۵۷ : ۲۱ : ۰۰
عوارض اعتیاد به گل ؛ از سرخوشی تا سرخوردگی
علی وابسته به گل: «یه بار توی پارک نشستم و در حال کشیدن سیگار بودم که دیدم یکی اومد کنارم گفت: «می‌خوای یه چیزی بدم حال کنی؟ این سیگار چیه می کشی؟ واسه بچه سوسولاس! وقتتو چرا با دود کردن این آشغال تلف می‌کنی؟ حداقل داری اینقدر به خودت زحمت میدی و ریه‌هاتو داغون می‌کنی، یه حالی به خودت هم بده! یه چیزی دارم که فلک‌الافلاک رو بهم پیوند میده، یه بار امتحانش کن. دفعه اول ازت پول نمی‌گیرم، ولی می‌دونم دفعه بعد تو هستی که میای سراغم.» ازش گرفتم و رفتم، هنور مادر خونه نیومده بود، دود کردم و کشیدم.
۵۵آنلاین :

نزدیک ۴ ماه از اولین کشیدنم می‌گذره، به گُل اعتیاد پیدا کردم، مادرم در به در به دنبال راهی هست که ترکم بده. افسرده شدم، حتی اگر میدون آزدی ولم کنن، نمی‌دونم چجوری باید برم خونه، آدرس، شماره تماس و اسامی یادم نیست، از دنیا پَرتم. یه بار مادرم تو اینترنت دنبال مشاوره آنلاین می‌گشت، عوارض استعمال گل رو که برام تعریف کرد، باورم نمی‌شد که دارم چه بلایی سر خودم میارم.

عوارض ناشی از مصرف گل از زبان مشاور اعتیاد اپلیکیشن مشاوره آنلاین مشورَپ:

پتانسیل بالای ماده اعتیاد‌آور «گُل» در ایجاد تاثیرات منفی در روح و جسم فرد انکارناپذیر است. عوارض اعتیاد به گُل در مغز ممکن است اثرات کوتاه‌مدت و بلند‌مدت بسیار عمیقی در فرد داشته باشد. ماده شیمیایی THC به‌عنوان روانگردان اصلی در گُل (علف یا ماری‌جوآنا) محسوب می‌شود که مسئول اثرات مضر، حالات سرخوشی و وابستگی است.  THCبه سرعت از ریه‌ها به جریان خون منتقل می‌شود، سپس خون این ماده شیمیایی را به مغز و سایر اعضای بدن می‌فرستد.

عوارض اعتیاد به گل

وقتی که فرد غذا می‌خورد یا چیزی می‌نوشد، بدن THC را به آرامی جذب می‌کند. در این حالت، فرد استعمال کننده پس از ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت حالت سرخوشی را احساس خواهد کرد. THC بر روی گیرنده‌های سلولی خاص مغز عمل می‌کند و بخش‌هایی از مغز را که بیشترین تعداد این گیرنده‌ها را شامل می‌شود، غیرفعال می‌کند. به‌موجب‌ همین، عوارض دیگری نیز در پی خواهد داشت:

  • تغییر در حواس (برای مثال، دیدن رنگ‌ها به شکل روشن‌تر)
  • تغییر در خلق و خوی
  • اختلال در حرکت بدن
  • مشکل با تفکر و حل مسئله
  • توهُم (در هنگام مصرف در دوزهای بالا)
  • تصورات (در هنگام مصرف در دوزهای بالا)
  • روانپریشی (هنگام مصرف در دوزهای بالا)

از لحاظ اثرات کاربردی گُل در مغز، بر طبق تحقیقاتی که بر روی موش‌ها انجام شد، می‌تواند منجر به وضعیت پیش فعالیِ طولانی مدت مسیرهای دوپامین مغز شود. سایر تحقیقات نیز نشان داده است که قرار گرفتن در کنار افرادی که به‌طور مکرر گُل مصرف می‌کنند، می‌تواند حساسیت به خواص اعتیادآور هروئین را در آنها افزایش دهد. بنابراین، عوارض اعتیاد به گُل برحسب ماهیتش منجر به تخریب سلامت روحی و جسمی در فرد می‌شود و او را در وادی توهُم در زمان مصرف و پیامدهای دیگرش بعد از استعمال می‌اندازد.»

برای درک بهتر اینکه عوارض اعتیاد به گُل چه اثرات منفی بر فرد می‌گذارد، نیاز به آموزش و راهنمایی از سوی متخصصین و روانشناس را می‌طلبد. در همین راستا، مشاوره آنلاین با کارشناسان ما در اپلیکیشن «مشورَپ» کمک می‌کند تا با تمام جنبه‌های اعتیاد به گُل آشنا شوید. مشاوران ما تا به حداکثر رساندن توانایی برای کاهش اثرات و ترک این ماده مخدر شما را راهنمایی می‌کنند.

مشورَپ با در اختیار داشتن روانشناسان با تجربه در حوزه اعتیاد به مواد مخدر، توانسته بستری امن را در سراسر کشور برای همه مردم ایجاد کند. مهمترین مزیت استفاده از اپلیکیشن مشورَپ، مشاوره در هر ساعتی از شبانه‌روز است. تنها کافی است اپلیکیشن مشورَپ را در گوشی خود نصب کنید و به صورت ناشناس و با حفظ حریم شخصی و کاملاً محرمانه، مسائل خود در مورد ماده مخدر گُل، اعتیاد و عوارض ناشی از آن را با ما در میان بگذارید؛ شما تنها یک کلیک با ما فاصله دارید.

سامانه مشاوره آنلاین «مشورَپ» می‌تواند شما را با یک کلیک به مشاور وصل کند. حق هر کسی‌ست که امکان مشاوره‌ی امن، راحت و با قیمت مناسب را داشته باشد.
اگر شما هم می‌خواهید از شر فکرهای آزاردهنده و مشکلات فکری راحت شوید، همین الان اپلیکیشن را نصب کنید و یا از نسخه‌ی وب آن استفاده کنید و به یکی از مشاوران «مشورَپ»‌ متصل شوید.


منبع : روزیاتو
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ماجرای تردد معلمان خصوصی با آمبولانس در پایتخت

یک استاد دانشگاه به آسیب‌ها و حواشی کلاس‌های آمادگی کنکور اشاره کرد و گفت: شاید شنیده باشید که عده‌ای از معلمین خصوصی با آمبولانس رفت و آمد می‌کنند. این معلم‌های کنکور به آمبولانس خصوصی پول می‌دهند که آنها را از خط ویژه از کلاس اول به کلاس بعدی برسانند که البته این پول در مقابل شهریه‌های هنگفتی که می‌گیرند چیزی نیست. اما آیا دانش آموزان معمولی توان استفاده از چنین معلمانی را دارند؟

این همه مدعی فرهنگی، خود فرهنگ کجاست؟

نیوزلند به دنبال پرداخت حقوق کارمندها با ارز دیجیتال است ولی ما هنوز دنبال اثبات فضای Cyber به اژدهای هفت سر هستیم و مدام می جنگیم و زخمی می دهیم که سری از این سرها را ببریم.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

ویدیو: ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون

ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون برای عبور از موانع و سد، تا بتوانند در بالادست به راحتی تخم ریزی کنند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر