نتیجه‌ای یافت نشد.

عمران خان مانع تراشی آمریکا بر سر خط لوله گاز ایران را رفع کند

شناسه خبر: 172583 سرویس: جهان ، گوناگون ، نفت و گاز و پتروشیمی جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۲۹ : ۱۳ : ۰۰
عمران خان مانع تراشی آمریکا بر سر خط لوله گاز ایران را رفع کند
یک روزنامه اردو زبان پاکستانی با اشاره به رویکرد دوگانه تحریم های آمریکا از عمران خان نخست وزیر پاکستان خواست مانع تراشی واشنگتن بر سر طرح خط لوله انتقال گاز از ایران را رفع کند.
۵۵آنلاین :

روزنامه «نوای وقت» چاپ اسلام آباد در سرمقاله خود با عنوان'انتظارات از تکمیل خط لوله گاز ایران و پاکستان'، نوشت: دولت تصمیم به پیشبرد طرح خط لوله آی پی گرفته و عمران خان دستور العمل های جدیدی را به وزارت امور خارجه پاکستان برای رایزنی با ایران ابلاغ کرده است.
در این سرمقاله آمده است: آمریکا در خصوص تحریم ها رویکرد دوگانه از خود نشان می دهد. این کشور به برخی معافیت نفتی داده و در برخی موارد مانند پاکستان که خواهان تکمیل طرح های انرژی با ایران است، مانع تراشی می کند.
نوای وقت نوشت:پاکستان مجبور به پرداخت غرامت به ایران به دلیل عدم تکمیل طرح خط لوله در موعد مقرر بود اما تهران به لحاظ روابط دوستانه دو کشور، از دریافت غرامت صرف نظر کرده است.
به نوشته این روزنامه پاکستانی، اظهارات اخیر عمران خان مبنی بر آمادگی برای پیشبرد طرح خط لوله تا حد زیادی احتمال تکمیل این طرح را تقویت کرده است.
نوای وقت به نخست وزیر پاکستان توصیه کرد همانطوریکه ما آمریکایی ها را برای مذاکرات مستقیم با طالبان قانع کردیم اکنون باید آنان را برای جلوگیری از مانع تراشی در مسیر خط لوله گاز ایران مجاب کنیم.
'ندریم بابر' دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان در امور نفت و گاز روزهای اخیر در دیدار مهدی هنردوست سفیر ایران در اسلام آباد با استقبال از همکاری های دو کشور در حوزه انرژی، از تداوم رایزنی های مشترک در حوزه نفت و گاز با هدف رفع موانع و مشکلات اجرایی این پروژه خبر داد.
«عمران خان» نخست وزیر پاکستان هفته گذشته اعلام کرد که این کشور با همکاری جمهوری اسلامی ایران اقدامات لازم را برای اجرای طرح خط لوله انتقال گاز از ایران موسوم به «آی پی» اتخاذ خواهد کرد.
منابع خبری پاکستان به نقل از اسناد منتشر شده توسط دولت اسلام آباد درخصوص دستور العمل جدید عمران خان درباره طرح خط لوله آی پی، افزودند: نخست وزیر پاکستان گفته که تحریم های بین المللی باعث شده تا پاکستان نتواند به مسئولیت خود در قبال طرح انتقال گاز از ایران عمل کند.
وی خطاب به مسئولان دولتی تاکید کرد که باید با همکاری با ایران شرایط پیشبرد طرح خط لوله آی پی را فراهم کنیم.
عمران خان همچنین خواستار آغاز فرآیند بازبینی در قیمت خرید گاز از ایران شد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

شاهراه انرژی جهان

یک دریانورد کارکشته انگلیسی سال ها پیش از کشف نفت و در روزگاری که خورشید در سرزمین ‌های بریتانیای کبیر غروب نمی‌کرد،گفته است کشوری که دریاهای جهان را کنترل کند، دنیا را و کشوری که تنگه ‌های مهم را در اختیار داشته باشد کل آب های دنیا را تحت سیطره خواهد داشت.

نگاهی به مجموعه درحال پخش «برادرجان »

سریالی از شبکه سه سیما درحال پخش است که بر خلاف اغلب آثار تولیدی، حرف هایی برای گفتن دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر