نتیجه‌ای یافت نشد.

عمران‌خان: هند اختلافات با پاکستان را پایان دهد/ می‌خواهیم از روسیه سلاح بخریم

شناسه خبر: 176885 سرویس: جهان ، گوناگون پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸, ۰۲ : ۱۶ : ۰۰
عمران‌خان: هند اختلافات با پاکستان را پایان دهد/ می‌خواهیم از روسیه سلاح بخریم
نخست وزیر پاکستان اعلام کرد: امیدوارم نارندا مودی نخست وزیر هند از دوره جدید برای حل اختلافات میان دو کشور و ارتقای روابط استفاده کند.
۵۵آنلاین :

 عمران‌خان، نخست وزیر پاکستان اعلام کرد: مهم‌ترین اختلاف ما با هند کشمیر است. اگر دو دولت تصمیم بگیرند این مساله حل می‌شود اما متاسفانه ما چنین تمایلی را از سوی هند نمی‌بینیم.

وی ادامه داد: ما امیدوار هستیم که نخست وزیر کنونی از این فرصت استفاده کرده و باعث ارتقای روابط میان دو کشور و برقراری صلح شود.

عمران‌خان اضافه کرد: اکنون انتخابات به پایان رسیده است ما امیدواریم رهبری هند از این فرصت استفاده کرده و تمام اختلافات را از طریق گفت‌وگو حل کند.

او با اشاره به برگزاری اجلاس شانگهای، گفت: امیدوارم فرصتی برای گفت‌وگو با نخست وزیر هند در حاشیه کنفرانس شانگهای حاصل شود. کنفرانس شانگهای امروز و فردا در قرقیزستان برگزار می‌شود.

نخست وزیر پاکستان در بخش دیگری از اظهاراتش اعلام کرد: قدرت‌های هسته‌ای نباید گزینه نظامی را به عنوان راه‌حل در نظر گیرند. هیچ راهی وجود ندارد که دو کشور هسته‌ای بخواهند اختلافات را از طریق ابزار نظامی حل کنند، این دیوانگی است.

عمران‌خان در ادامه اظهارات‌ خود درباره مذاکرات مسکو، گفت: مذاکرات مسکو یک اقدام مثبت برای حل مساله افغانستان است. روسیه باید در مذاکرات آتی صلح نقشی داشته باشد. مسکو در نواحی افغانستان نفوذ دارد همه همسایگان باید برای برقراری صلح و ثبات در افغانستان کمک کنند.

وی ادامه داد: اسلام‌آباد تلاش می‌کند که به برقراری صلح در افغانستان کمک کند و این تضمین را ارائه دهد که طالبان در ارتباط با دولت افغانستان برای پایان بخشیدن به اختلافات است. بعد از افغانستان، پاکستان بیش از هر کشوری خواهان برقراری صلح در افغانستان است.

وی ادامه داد: در حال حاضر نیروهای طالبان در حال مذاکره با آمریکایی‌ها هستند ما امیدوار هستیم که طالبان مذاکراتی را با دولت افغانستان نیز انجام دهند.

نخست وزیر پاکستان اضافه کرد: اسلام آباد امیدوار است که یک هیئت تجاری به روسیه بفرستد و در نظر دارد هیئت روسی را برای سرمایه‌ گذاری به پاکستان دعوت کند.

عمران‌خان در بخش دیگری از حرف‌های خود با اشاره به تمایل پاکستان برای ارتقای روابط با روسیه به خصوص در حوزه نظامی – دفاعی گفت: پاکستان می‌خواهد از روسیه سلاح بخرد.

وی اظهار کرد: البته در درجه اول ما خواهان کاهش تنش‌ها با هند هستیم تا بدین شکل دیگر مجبور به خرید سلاح نباشیم، زیرا ما می‌خواهیم پول‌مان را در توسعه انسانی استفاده کنیم.

عمران‌خان در پایان اعلام کرد که امیدوار است سفر رسمی به روسیه داشته باشد.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سیاستگذاری به روش آزمون و خطا چه بلایی سر اقتصاد آورده است؟

قصه تلخ جهش های نرخ ارزی با تکرار سیاست های پیمان سپاری ارزی، پیش فروش سکه و بعد تنظیم بازار به زور و ارعاب یا اصرار بر نرخ ارز غیر تعادلی تنها مصادیقی از تکرار تجربه نامطلوب سیاستگذاری اقتصادی هستند. از منظر رأی دهنده عام و اقتصاددان خبره سیاستگذاران به وقت معزولی شبلی و بایزیدند و به وقت صدارت و زعامت به دنبال تکرار خطای تقبيح شده گذشتگان می روند.

اقتصاد و جامعه چگونه از آدم های خوب هیولا می سازد؟

با بی پولی همه می تونن کنار بیان، چیزی که باید یاد بگیری پول درآوردنه!

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر