علل مهم غمگينی

شناسه خبر: 150711 سرویس: توسعه ، گوناگون پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷, ۱۵ : ۰۱ : ۰۰
علل مهم غمگينی
افراد غمگين معمولا فراموش مي‌كنند در زندگي چه هدفي دارند. هرگز اهدافتان را به دست فراموشي نسپاريد، زيرا با فراموش كردن آنچه‌ مي‌خواهيد، خودتان را نيز به دست فراموشي مي‌سپاريد. فرقي نمي‌كند چه هدفي داريد، شايد مي‌خواهيد وضع شغلي، روابط با دوستان، سلامت بدنتان يا هر چيز ديگري را اصلاح كنيد. هدف‌گزيني نه تنها شما را به موفقيت مي‌رساند بلكه موجب سلامت روانتان نيز مي‌شود.
۵۵آنلاین :

ابوالفضل شریفی: چند مورد زير از علل مهم غمگين شدن افراد است:

فراموش كردن اهداف

افراد غمگين معمولا فراموش مي‌كنند در زندگي چه هدفي دارند. هرگز اهدافتان را به دست فراموشي نسپاريد، زيرا با فراموش كردن آنچه‌ مي‌خواهيد، خودتان را نيز به دست فراموشي مي‌سپاريد. فرقي نمي‌كند چه هدفي داريد، شايد مي‌خواهيد وضع شغلي، روابط با دوستان، سلامت بدنتان يا هر چيز ديگري را اصلاح كنيد. هدف‌گزيني نه تنها شما را به موفقيت مي‌رساند بلكه موجب سلامت روانتان نيز مي‌شود.

دستاويزي براي تلاش نكردن

افراد غمگين معمولا شكست‌هاي گذشته را بهانه‌اي براي تلاش نكردن و افسرده ماندن قرار مي‌دهند. آنها هرگز فرصت‌هاي ديگر را امتحان نمي‌كنند تا دوباره شادي را احساس كنند. به ياد داشته باشيد، شكست پايان همه‌چيز نيست. در حقيقت گاهي اوقات شروع فرصتي تازه است.

‌شنيدن صداي خودانتقادي

خودانتقادي درست شبيه والدي مي‌ماند كه مدام شما را سرزنش و با ديگران مقايسه مي‌كند و باعث مي‌شود نتوانيد براي خود و موفقيت‌هايي كه داشته‌ايد ارزشي قائل شويد. اين صداي درون خودانتقادي، گاهي با افكارتان يكي مي‌شود، به طوري كه متوجه اثر مخرب آن در درازمدت نمي‌شويد. اگر فقط يك كار بتوانيد انجام دهيد ساكت كردن اين صدا موثرترين است.

افكار ديگران

آنها مدام نگران افكار ديگران هستند و مي‌خواهند همه را راضي نگه‌دارند و با اين كار زندگي را به كام خود تلخ مي‌كنند. فراموش نكنيد هرگز نمي‌توانيد افكار و رفتار ديگران را كنترل كنيد و هميشه كسي هست كه درباره‌تان قضاوت و حتي به‌شدت از شما انتقاد كند. به هيچ يك از اين موارد اهميت ندهيد و فقط روي افكار و خواسته‌هاي خودتان متمركز شويد.

تمركز روي نداشته‌ها

انسان‌هاي غمگين هميشه روي نداشته‌هايشان متمركز مي‌شوند. در حقيقت دنياي مدرن امروز باعث شده ما هميشه آرزوي داشتن چيزي را در دل بپرورانيم. اگر مي‌خواهيد غمگين نباشيد بهترين كار اين است كه براي داشته‌هايتان ارزش قائل شويد و سپاسگزار لحظاتي باشيد كه به خواسته‌هايتان دست پيدا كرده‌ايد.

گذراندن وقت با افراد منفي‌باف

آنها وقت باارزش‌شان را كنار افراد منفي باف مي‌گذرانند و خود نيز به مرور دچار بدبيني‌هايي مي‌شوند كه دست آخر آنها را به ورطه نااميدي و افسردگي مي‌كشاند. از افرادي كه زندگي تان را پر از غم و اندوه مي‌كنند دوري كنيد و با كساني نشست و برخاست كنيد كه به شما روحيه و انرژي مي‌دهند. زندگي بسيار كوتاه است كه بخواهيد وقت‌تان را با افرادي كه غمگين‌تان مي‌كنند، بگذرانيد.

كينه‌ورزي

كينه‌ورزي، ويژگي بسيار مسموم‌كننده و مخربي است كه گاهي افراد غمگين گرفتارش هستند. قدرت و نيروي بسيار زيادي در بخشش وجود دارد كه مي‌تواند به فرد روحيه و توان حركت به جلو را بدهد. در زندگي هر انساني رويدادهاي ناراحت‌كننده و اتفاق‌هاي بد وجود دارد، اما اگر قرار باشد بابت هر موضوع ناراحت‌كننده نسبت به ديگران كينه به دل بگيريم، هرگز نمي‌توانيم شاد زندگي كنيم. افراد خشنود از زندگي تصميم‌گيري‌هاي بهتري انجام مي‌دهند و خلاق و ابتكاري‌تر عمل مي‌كنند.


منبع : ارمان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بودجه بنیادهای خاص فرهنگی را قطع یا کم کنید

یک سال هم به برخی مؤسسات غیر مولد کمک نشود به جایی بر نمی‌خورد. بگذاریم مردم در سال 98 از دستاوردهای قبلی این موسسات استفاده کنند.

نورچشمی‌ها همین دور و برند

آمارهای ٦ ماه نخست‌ سال‌جاری نشان می‌دهد استان‌های تهران سمنان، یزد و اصفهان بیشترین میزان تسهیلات بانکی را دریافت کرده‌اند. این در حالی است که کردستان و سیستان و بلوچستان از همه مظلوم‌ترند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مادربزرگ ۱۰۲ ساله رکورد شیرجه در آسمان را شکست!

یک پیرزن ۱۰۲ ساله استرالیایی از ارتفاع چهار هزار و ۳۰۰ متری پرید تا رکورد مسن ترین فردی را که در آسمان شیرجه زده است، بشکند

ویدیو: فیلم ساخته شده توریست از سفر به ایران

فیلمMio Iran توسط سباستین لیندا توریستی ساخته شده که برخلاف توصیه های اطرافیان برای عدم سفر به ایران همراه همسرخود به ایران سفرمی کند لیندا این فیلم رابه پسرش میوتقدیم کرده است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر