علاقه‌ ناشران ژاپنی برای شرکت در نمایشگاه‌‌های کتاب ایران

شناسه خبر: 171685 سرویس: کتاب و شهر کتاب ، گوناگون جمعه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۳۴ : ۱۸ : ۰۰
علاقه‌ ناشران ژاپنی برای شرکت در نمایشگاه‌‌های کتاب ایران
سفیر ژاپن در ایران ،از علاقه‌ ناشران و نویسندگان ژاپنی برای شرکت در نمایشگاه‌‌های کتاب خبر داد و ابراز امیدواری کرد تا در سال آینده بتوانند به عنوان میهمان ویژه در این نمایشگاه شرکت کنند.
۵۵آنلاین :

سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران «میتسو سایتو» در دیدار با محسن جوادی؛ رئیس نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: ملتی به مانند مردم ایران، علاقه‌مند به کتاب ندیدم و مطمئنم مردمی که کتاب دوست دارند دارای نژاد بهتری هستند.
وی با ابراز تاسف از عدم حضور ژاپن در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، از علاقه‌ ناشران و نویسندگان ژاپنی برای شرکت در نمایشگاه‌‌های کتاب خبر داد و ابراز امیدواری کرد تا در سال آینده بتواند به عنوان میهمان ویژه در این نمایشگاه شرکت کند.
وی گفت: من بارها در کشورهای حوزه‌ خلیج فارس حضور داشته‌ام اما ملتی به مانند مردم ایران ندیدم که به این میزان، به مطالعه علاقه داشته باشند البته ژاپنی‌‌ها نیز دوستدار کتاب هستند و مطمئنم مردمی که کتاب دوست دارند دارای نژاد بهتری هستند.
سفیر ژاپن در ایران با بیان اینکه این کشور بارها در نمایشگاه کتاب مسقط حضور داشته است، گفت: در این نمایشگاه بیش از سه هزار جلد کتاب به فروش رفته است که اکثرا ترجمه‌ی انگیسی بوده‌اند.
وی ادامه داد: زمانی که ما در نمایشگاه مسقط حضور داشتیم به عینه شاهد حضور ایرانی‌‌های زیادی در این نمایشگاه و استقبال آنها از کتاب بودیم.
سقیر ژاپن در ایران در پایان ابراز امیدواری کرد تا بتواند از طریق سفارت ژاپن پیگیر افزایش تبادلات فرهنگی با کشور ایران باشد.

**تاریخ ایران پر از کتاب‌‌ها و نام‌‌های بزرگ در جهان است
رئیس سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز در این دیدار تاکید کرد: تاریخ ایران پر از کتاب‌‌ها، نام‌‌ها و نویسندگان بزرگ و شهیر است و امیدواریم بزودی شاهد خلق آثار بزرگی از نسل جدید و معاصر کشور در سطح جهان باشیم.
محسن جوادی گفت: روابط بین ایران و ژاپن روابط مناسبی بوده است و اگر از فراز و فرودهایی که گاهی وجود داشته است بگذریم، امیدواریم دوره‌ شکوفایی بین ایران و ژاپن را طی سال‌‌های آینده شاهد باشیم.
وی اظهار کرد: در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تعداد قابل توجهی از کتاب‌‌های ژاپنی‌‌ ترجمه شده وجود داشت.
گفتنی است در پایان این دیدار سفیر ژاپن ضمن ابراز علاقه برای حضور ناشران و نویسندگان ژاپنی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: تنها مشکلی که در این زمینه وجود دارد این است که احتمالا درآمدی که از این نمایشگاه حاصل می‌‌شود نتوان به خارج از کشور انتقال داد.
رئیس نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز در پاسخ به دغدغه‌ سفیر ژاپن گفت: چنین مشکلی وجود ندارد، به طوری که کشور چین درحالیکه با چهارهزار عنوان کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران شرکت کرده بود، مشکلی برای بازگشت پول به کشور خود نداشت و این امر با ارسال نامه‌ای قابل حل است.
سی ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن، توانستن است» تا 14 اردیبهشت ماه جاری میزبان علاقه مندان و بازدید کنندگان از این رویداد بزرگ فرهنگی است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر
همدلی را به کودکانتان یاد بدهید

همدلی را به کودکانتان یاد بدهید!

کودکان برای موفقیت در روابط و زندگی، باید درک درستی از احساسات خود و دیگران و تاثیر آن بر یکدیگر داشته باشند.

ببخشید ولی شما قبلا «بله» را گفته‌اید!

ببخشید ولی شما قبلا «بله» را گفته‌اید!

«اینستاگرام، اجازه ندارد تصاویر یا پیام‌های من را به اشتراک بگذارد.»

اخبار ویدئویی

بیشتر
روسیه ؛ رتبه اول در آتش بازی

روسیه ؛ رتبه اول در آتش بازی

مرمت مجسمه ها ؛ جبران افتضاح طالبان

مرمت مجسمه ها ؛ جبران افتضاح طالبان

مرمت مجسمه ها ؛ جبران افتضاح طالبان

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر