نتیجه‌ای یافت نشد.

عضو شورای شهر تهران از طرح ساماندهی دستفروشان خبر داد

شناسه خبر: 182207 سرویس: اجتماعی ، گوناگون سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸, ۲۳ : ۰۵ : ۰۰
عضو شورای شهر تهران از طرح ساماندهی دستفروشان خبر داد
سخنگوی شورای شهر تهران گفت: دستفروشان باید شناسنامه دار و ساماندهی شوند، اما کرامت انسانی آن‌ها نیز در این فرایند باید دیده شود.
۵۵آنلاین :

علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران اظهار داشت: در ساماندهی دستفروشان باید به حق عمومی شهروندانی که می‌خواهند در این حوزه فعالیت کنند نیز توجه داشت و جنبه‌های انسانی آن را در کنار جنبه‌ها و منافع اقتصادی و اجتماعی آن هم دید.

اعطا با بیان اینکه در سال‌های اخیر برخورد با پدیده دستفروشی یا افراطی یا تفریطی بوده است، افزود: در مواجهه با معضل دستفروشی یا صورت مسئله پاک و موضوع را رها کردیم که نتیجه آن بی انضباطی شهری بوده است یا در مواردی که برخورد صورت گرفته است، برخودر‌ها به شکلی بوده که نه تنها کمکی به حل واقعی مشکل نکرده است بلکه مشکلاتی مضاعفی را ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: پدیده دستفروشی یک واقعیت اجتماعی است و به دلایل مختلف باید آن را بپذیریم و نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

وی افزود: موضوعی که اهمیت دارد این است که این پدیده باید ساماندهی شود و یک بخورد واقع بینانه با آن صورت پذیرد.

سخنگوی شورای شهر گفت: در شورای شهر پنجم پنجم مصوبه‌ای تحت عنوان "ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون شهر تهران" تصویب شد که به موجب آن مشاغل سیار مانند دستفروشی در سطح شهر باید ساماندهی شود.

وی ادامه داد: کسانی که می‌خواهند دستفروشی کنند به دلایل مختلف باید شناسنامه دار شوند. اما به هر حال در بحث ساماندهی و اجرای آن باید بررسی بیشتری صورت بگیرد و با تامل بیشتری به مرحله اجرا درآید چرا که در این طرح صرفا بحث دستفروشی به عنوان یک شغل سالم مطرح نیست و باید به سایر زمینه‌های اقتصادی و اجتماعی آن توجه بیشتری شود.

وی تصریح کرد: بخشی از فعالیت‌هایی که در حوزه دستفروشی در سطح شهر صورت می‌گیرد در چارچوب ضوابط نمی‌گنجد و قابل پذیرش نیست که ساماندهی شامل آن‌ها نمی‌شود و شهرداری و نیروی انتظامی با آن برخورد خواهند کرد.

اعطا لزوم رسیدگی مدبرانه به موضوع دستفروشی و دستفروشان را لازم شمرد و گفت: ساماندهی دستفروشان امر سهل و ممتنعی است و باید کرامت انسانی شهروندان را حفظ کرد و جنبه‌های انسانی را هم در کنار فواید و منافع اقتصادی این پدیده دید.

سخنگوی شورای شهر تاکید کرد که ظرف دو ماه آینده می‌توانیم اولین تاثیرات اجرای طرح ساماندهی دستفروشان و مشاغل سیار را در سطح شهر شاهد باشیم.


منبع : میزان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

این همه مدعی فرهنگی، خود فرهنگ کجاست؟

نیوزلند به دنبال پرداخت حقوق کارمندها با ارز دیجیتال است ولی ما هنوز دنبال اثبات فضای Cyber به اژدهای هفت سر هستیم و مدام می جنگیم و زخمی می دهیم که سری از این سرها را ببریم.

راه رهایی از تحریم ها چیست؟

مناطق آزاد از جمله­ بخش ­های نظام اقتصادی کشور هستند که به واسطه قرار گرفتن در حوزه استثنائات تجاری می ­توانند وسیله ­ای برای توسعه صنعتی باشند و مسیر ورود به بازارهای جهانی را از طریق تقویت تولید، صادرات و سرمایه­ گذاری خارجی برای اقتصاد کشور فراهم کنند، اقدامی که سایر کشورها از آن بهره­ برده ­اند و از طریق این مناطق توانسته­ اند اقتصاد کشور خود را در رقابت با بازارهای جهانی و در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دهند.هم اکنون در کل کشور هفت منطقه آزاد وجود دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

ویدیو: ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون

ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون برای عبور از موانع و سد، تا بتوانند در بالادست به راحتی تخم ریزی کنند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر