نتیجه‌ای یافت نشد.

عربستان سعودی، از «تروریستی» خواندن حزب‌الله استقبال کرد

شناسه خبر: 163478 سرویس: جهان ، گوناگون جمعه ۱۰ اسفند ۱۳۹۷, ۰۶ : ۱۲ : ۰۰
عربستان سعودی، از «تروریستی» خواندن حزب‌الله استقبال کرد
عربستان سعودی اعلام کرد که از تصمیم انگلیس در مورد جنبش مقاومت اسلامی لبنان حمایت و استقبال می‌کند. شبکه العربیه سعودی شامگاه پنجشنبه (۹ اسفند) گزارش داد که ریاض از اقدام انگلیس در تروریستی خواندن هر دو جناح سیاسی و نظامی حزب‌الله لبنان حمایت می‌کند. سخنگوی رسمی ریاست امنیت کشور سعودی، […]
۵۵آنلاین :

 

 عربستان سعودی اعلام کرد که از تصمیم انگلیس در مورد جنبش مقاومت اسلامی لبنان حمایت و استقبال می‌کند.

 

شبکه العربیه سعودی شامگاه پنجشنبه (۹ اسفند) گزارش داد که ریاض از اقدام انگلیس در تروریستی خواندن هر دو جناح سیاسی و نظامی حزب‌الله لبنان حمایت می‌کند.

سخنگوی رسمی ریاست امنیت کشور سعودی، این اقدام انگلیس را «گامی مهم» در تلاش برای مقابله با آنکه ریاض آن را «تروریسم» و ممانعت از تأمین مالی آن در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی خواند و مدعی شد حزب‌الله لبنان «خطرات واقعی» و «تهدیدات آشکاری» بر امنیت و صلح جهانی دارد.

ریاض از انگلیس بابت این اقدامش تقدیر کرده و خواستار اتخاذ مواضع مشابهی از سوی جامعه بین‌الملل و سازمان‌های بین‌المللی شده است.

عربستان سعودی همچنین مدعی شده است که ایران و حزب‌الله تاثیر مخربی در ثبات منطقه دارد و ریاض با مشارکت متحدان خود تلاش دارد این تاثیر را متوقف کرد تا امنیت و صلح جهانی محقق شود!

«ساجد جاوید» وزیر کشور انگلیس دوشنبه این هفته اعلام کرد دولت این کشور کلیت حزب‌الله را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده است. آمریکا و رژیم صهیونیستی از این اقدام انگلیس حمایت کردند.

جاوید مدعی شده بود: «حزب‌الله به تلاش برای بی‌ثبات کردن وضعیت شکننده خاورمیانه ادامه می‌دهد و ما دیگر نمی‌توانیم میان شاخه نظامی آن که پیش از این غیرقانونی شده و حزب سیاسی آن، تمایز قائل شویم.»

عربستان سعودی قبل از انگلیس حزب‌الله را در لیست تروریستی قرار داده بود. ریاض در سال ۹۴ با همکاری چند کشور عربی حاشیه خلیج فارس حزب‌الله را در لیست سیاه اتحادیه عرب و شورای همکاری خلیج فارس قرار داد و در تصمیمی دیگر هرگونه ارتباط رسانه‌ای با رسانه‌های حامی مقاومت را قطع کرد.


منبع : چکاوک
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در ورزشگاههای فوتبال چه خبر است؟

نفرت پراکنی قومیتی و شعارهایی با محوریت تفرقه افکنانه روز به روز در ورزشگاههای ایران در حال پر رنگ تر شدن است و کسی هم به این بحران و تهدید جدی واکنش خاصی نشان نمی دهد.

توازن منطقه اى،توسعه روستايى و توانمند سازى اقشار آسيب پذير چگونه انجام ميشود؟

با توجه به گذشت بیش از پنجاه سال از عمر برنامه‌ریزی در ایران و علی‌رغم تجربه‌ای نسبتاً طولانی در این دوران، نگاه بخشی بر نظام برنامه‌ریزی ایران غالب بوده‌است تا جایی که کشور ایران دچار عدم تعادل‌های منطقه‌ای بالایی در جغرافیای خود به ویژه در میان بخش شهری و روستایی بوده‌است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر