نتیجه‌ای یافت نشد.

عربستان سعودی، از «تروریستی» خواندن حزب‌الله استقبال کرد

شناسه خبر: 163478 سرویس: جهان ، گوناگون جمعه ۱۰ اسفند ۱۳۹۷, ۰۶ : ۱۲ : ۰۰
عربستان سعودی، از «تروریستی» خواندن حزب‌الله استقبال کرد
عربستان سعودی اعلام کرد که از تصمیم انگلیس در مورد جنبش مقاومت اسلامی لبنان حمایت و استقبال می‌کند. شبکه العربیه سعودی شامگاه پنجشنبه (۹ اسفند) گزارش داد که ریاض از اقدام انگلیس در تروریستی خواندن هر دو جناح سیاسی و نظامی حزب‌الله لبنان حمایت می‌کند. سخنگوی رسمی ریاست امنیت کشور سعودی، […]
۵۵آنلاین :

 

 عربستان سعودی اعلام کرد که از تصمیم انگلیس در مورد جنبش مقاومت اسلامی لبنان حمایت و استقبال می‌کند.

 

شبکه العربیه سعودی شامگاه پنجشنبه (۹ اسفند) گزارش داد که ریاض از اقدام انگلیس در تروریستی خواندن هر دو جناح سیاسی و نظامی حزب‌الله لبنان حمایت می‌کند.

سخنگوی رسمی ریاست امنیت کشور سعودی، این اقدام انگلیس را «گامی مهم» در تلاش برای مقابله با آنکه ریاض آن را «تروریسم» و ممانعت از تأمین مالی آن در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی خواند و مدعی شد حزب‌الله لبنان «خطرات واقعی» و «تهدیدات آشکاری» بر امنیت و صلح جهانی دارد.

ریاض از انگلیس بابت این اقدامش تقدیر کرده و خواستار اتخاذ مواضع مشابهی از سوی جامعه بین‌الملل و سازمان‌های بین‌المللی شده است.

عربستان سعودی همچنین مدعی شده است که ایران و حزب‌الله تاثیر مخربی در ثبات منطقه دارد و ریاض با مشارکت متحدان خود تلاش دارد این تاثیر را متوقف کرد تا امنیت و صلح جهانی محقق شود!

«ساجد جاوید» وزیر کشور انگلیس دوشنبه این هفته اعلام کرد دولت این کشور کلیت حزب‌الله را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده است. آمریکا و رژیم صهیونیستی از این اقدام انگلیس حمایت کردند.

جاوید مدعی شده بود: «حزب‌الله به تلاش برای بی‌ثبات کردن وضعیت شکننده خاورمیانه ادامه می‌دهد و ما دیگر نمی‌توانیم میان شاخه نظامی آن که پیش از این غیرقانونی شده و حزب سیاسی آن، تمایز قائل شویم.»

عربستان سعودی قبل از انگلیس حزب‌الله را در لیست تروریستی قرار داده بود. ریاض در سال ۹۴ با همکاری چند کشور عربی حاشیه خلیج فارس حزب‌الله را در لیست سیاه اتحادیه عرب و شورای همکاری خلیج فارس قرار داد و در تصمیمی دیگر هرگونه ارتباط رسانه‌ای با رسانه‌های حامی مقاومت را قطع کرد.


منبع : چکاوک
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تاثیر ارتباطات جدید بر ابعاد زندگی بشری

قصد داریم نگاهی داشته باشیم بر تاثیرات ابزارهای ارتباطی نوین بر ابعاد مختلف زندگی بشری در عصر حاضر.

مدلینگ کودکان تجاوز به حقوق آن‌هاست

مدیر عامل انجمن حمایت از حقوق کودکان گفت: کالا شدن کودک در بازار، تجاوز به حقوق کودک است. در بسیاری از موارد حوزه مدلینگ کودکان را می‌توان با نگاهی عمیق‌تر در دسته کودک آزاری مورد بررسی قرار داد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: نامزد رهبری حزب محافظه کار بریتانیا به خاطر تریاک کشیدن در ایران عذرخواهی کرد

نامزد رهبری حزب محافظه کار بریتانیا به خاطر تریاک کشیدن در ایران عذرخواهی کرد آقای استورات گفته است: "من در یک مراسم عروسی بودم و یک نفر در اتاق وافور را دستم داد و من هم آن را کشیدم. نباید این کار را می کردم، اشتباه بود." "روری استوارت، نامزد رهبری حزب محافظه کار بریتانیا، به خاطر کشیدن تریاک در ایران عذرخواهی کرد

ویدیو : درگیری خرس و روستاییان

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر