نتیجه‌ای یافت نشد.

عجیب‌ترین و جذاب‌ترین کامپیوترهای کامپیوتکس ۲۰۱۹

شناسه خبر: 175852 سرویس: فناوری ، گوناگون سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸, ۲۷ : ۱۵ : ۰۰
عجیب‌ترین و جذاب‌ترین کامپیوترهای کامپیوتکس ۲۰۱۹
نمایشگاه کامپیوتکس ۲۰۱۹ با معرفی محصولات و دستاوردهای جدید شرکت‌های کامپیوتری همراه بود که در میان آن‌ها، نمونه‌های عجیبی هم به‌چشم می‌خورد.
۵۵آنلاین :

 

نمایشگاه کامپیوتکس ۲۰۱۹ با معرفی محصولات و دستاوردهای جدید شرکت‌های کامپیوتری همراه بود که در میان آن‌ها، نمونه‌های عجیبی هم به‌چشم می‌خورد.

هرساله در نمایشگاه کامپیوتکس، معرفی برخی محصولات جذاب و عجیب را شاهد هستیم. در رویدادهای اصلی نمایشگاه، شرکت‌های بزرگ دستاوردهای مهم خود را رونمایی می‌کنند و در بخش‌های فرعی، می‌توان کامپیوترهایی با طراحی‌های خاص مشاهده کرد. به‌هرحال، بررسی و معرفی این کامپیوترهای عجیب هم خالی از لطف نیست.

علاوه‌بر طرح‌های خاص که برای عاشقان دنیای کامپیوتر و با هدف بهره‌برداری حداکثری از قدرت‌های پردازشی معرفی می‌شوند، برخی کامپیوترها طراحی آن‌چنان جذابی دارند که به‌عنوان کالایی دکوری نیز خرید معقولی محسوب می‌شوند. در ادامه‌ی این مطلب زومیت، برخی از این محصولات و کامپیوترهای عجیب کامپیوتکس ۲۰۱۹ را معرفی می‌کنیم.

کامپیوتر بالا مسافر زمان نام دارد که ران لی کریستیناسون آن را طراحی کرده است. طراحی این کامپیوتر ترکیبی از عشق به طراحی‌های علمی‌تخیلی، استیم‌پانک، انیمه، داستان‌های فانتزی و عاشقانه محسوب می‌شود. کریستیناسون مکانیسمی برای حرکت بخش‌های بالایی کامپیوتر شخصی هم در نظر گرفته و کل سخت‌افزار این محصول در جعبه‌ی پایینی نگه‌داری می‌شود. مسافر زمان سیستم خنک‌کنندگی آبی دارد و با نگاهی به طرحی آن تصور می‌کنیم که صندوقچه‌ای متعلق به فیلم آلیس در سرزمین عجایب باشد.

در نگاه اول، هیچ درکی از دلیل اِنرمکس (Enermax) برای ساخت کامپیوتر بالا ندارید. این، کامپیوتر شخصی باریکی است که در ساختاری شبیه به دوچرخه نگه‌داری می‌شود. شاید طراحی دوچرخه‌ای برای ورزش‌کاران عاشق کامپیوتر جذاب باشد؛ هرچند قطعا نمی‌توان از این دوچرخه برای ورزش‌کردن و سوزاندن کالری‌های جذب‌شده براثر کار با کامپیوتر استفاده کرد.

کامپیوتر عقربی بالا درکنار ظاهر ترسناکش، قابلیت‌های مهمی هم دارد. استفاده از کارت گرافیک RTX 2080 درکنار درایو SSD با ظرفیت یک ترابایت و چند قطعه‌ی کامپیوتری حرفه‌ای‌تر، عقرب پردازشی را به دستگاهی جذاب تبدیل می‌کند. داستان و دلیل طراحی چنین کامپیوتری را نمی‌توان به‌راحتی کشف و تفسیر کرد. به‌هرحال، شاید استفاده از عقرب غول‌پیکر روی میز کامپیوتر، ابزاری برای دورکردن دوستان و همکاران مزاحم هم باشد.

با نگاهی به کامپیوتر اسلحه‌ای، تصور می‌کنیم با تفنگی از دل بازی فاینال فانتزی روبه‌رو هستیم. کامپیوتری که با نامایندی لیزر (Indy Laser) معرفی شد، ساختاری شبیه به اسلحه‌های بازی‌های علمی‌‌تخیلی دارد و قطعا نمی‌توان این کامپیوتر را مانند اسلحه‌های بازی‌های کامپیوتری برداشت و حمل کرد. از قابلیت‌های مهم ایندی لیزر می‌توان به سیستم خنک‌کنندگی آبی اشاره کرد

کیس کامپیوتر بالا را FSP‌ معرفی کرده که به دو مخزن برای سیستم خنک‌کنندگی مجهز است؛ درنتیجه، با استفاده از این کامپیوتر، همیشه خیالتان از خنک‌بودن قطعات کامپیوتر شخصی راحت خواهد بود. طراحی کامپیوتر به‌گونه‌ای است که شباهت بسیاری به ربات‌های فیلم ترانسفورمر دارد.

این کامپیوتر را شرکت بیکسکی (Bykski) معرفی کرده و طراحی جذابی برای استفاده روی میزهای کامپیوتری حرفه‌ای‌ دارد. این کیس با وجود طراحی کوچک، از پردازنده‌ی i9 به‌همراه کارت گرافیک RX580 بهره می‌برد. به‌علاوه، بیکسکی در کامپیوترش مانند بسیاری از کامپیوترهای شخصی امروزی، از خنک‌کننده‌ی آبی استفاده کرده است.

با نگاه اولیه به کیس کامپیوتری بالا، تصور می‌کنیم با مینی‌کامپیوتر روبه‌رو هستیم. کامینو اوتو کامپیوتری است که شاید بیشتر برای به‌رخ‌کشیدن قدرت مهندسی طراحی شده؛ زیرا قطعات سخت‌افزاری حرفه‌ای با بهترین کارایی در کیسی بسیار کوچک جانمایی شده‌اند تا به‌نوعی اهمیت مهندسی را در جانمایی قطعات فریاد بزنند. این کامپیوتر به پردازنده‌ی i9، کارت گرافیک RTX 2080، درایو SSD یک ترابایتی، هارد درایو هیبریدی دوترابایتی و سیستم خنک‌کنندگی آبی مجهز است. 

کامپیوتر هرمی از طراحی‌های جالب دیگری بود که در کامپیوتکس معرفی شد. شرکت Azza این کامپیوتر را رونمایی کرد که درکنار کامپیوترهای عجیب دیگر، توجه بسیاری از بازدید‌کنندگان را به‌خود جلب می‌کرد. استفاده از خنک‌کنندگی آبی به‌همراه نورپردازی جذاب، کامپیوتر هرمی را به محصولی درخورتوجه برای طرفداران خاص تبدیل می‌کند.

شاید دیدن کامپیوتری به‌صورت قالبی یخ در تصورات هیچ کاربری نگنجد. شرکت اِلمورلَب (ElmorLab) در نمایشگاه کامپیوتکس این تصورات را برهم زد و کامپیوتر خود به‌نام آیس‌کوب (IceCube) را معرفی کرد. از نکات مهم کامپیوتر آیس‌کوب می‌توان به توانایی کاهش دما تا ۵۰- درجه‌ی سانتی‌گراد با استفاده از گاز نیتروژن خبر داد که قطعا نیازهای هر نوع کاربر کامپیوتری را برآورده می‌کند.

طراحی کامپیوترها براساس بازی‌های کامپیوتری طرفداران زیادی دارد. کیس کامپیوتری بالا با الهام از بازی اپکس لجندز (Apex Legends) طراحی شده است. در بخش‌های مختلف این محصول اهمیت فراوان طراحی و توجه به جزئیات به‌چشم می‌خورد. شاید در نگاه اول تصور کنید این کامپیوتر شخصی قابلیت حرکت هم دارد؛ درحالی‌که پاهای رباتیک آن فقط برای افزایش جذابیت و زیبایی تعبیه شده‌اند.

در نگاه اول به کامپیوترهای شرکت این‌وین (InWin) به‌هیچ‌وجه تصور کامپیوتر شخصی را نخواهیم داشت. احتمالا اولین برداشت، موجوداتی فضایی هستند که از داخل فیلم علمی‌تخیلی بیرون آمده‌اند. این کیس کامپیوتری با هدف طراحی سبک و مقاوم طراحی شده که ساختاری شبیه به اسکلت دارد. اگر به طراحی عجیب کیس فضایی دقت کنیم، حتی شاید بتوان آن را از سقف هم آویزان کرد.

برای دورکردن افراد مزاحم از کامپیوتر شخصی، هیچ‌چیز کاربردی‌تر از اسلحه‌ای خودکار در بالای آن نیست. البته، اسلحه‌ای که در کیس بالا می‌بینید، قطعا نمایشی است؛ اما ظاهری بسیار جذاب برای علاقه‌مندان به فانتزی‌های اکشن دارد.

در کامپیوتکس ۲۰۱۹، برای عاشقان دنیای کلاسیک هم کیس کامپیوتری معرفی شد. استفاده از لوله‌های مسی، مخزن آبی مرکزی، پیچ‌و‌مهره‌ها و صفحات طلایی، هر بازدیدکننده‌ای را به‌سمت این کامپیوتر شخصی جذب می‌کند.

کیس بلیدایکس (Blade-X) از آلومینیم براق ساخته شده و از  سیستم خنک‌کننده‌ی دوگانه بهره می‌برد؛ درنتیجه، هیچ مشکلی ازلحاظ گرمای قطعات در آن به‌چشم نمی‌خورد. این کامپیوتر شخصی به‌گونه‌ای طراحی شده که جریان هوا به بهینه‌‌ترین صورت برقرار شود. 

در کیس بالا، استفاده‌ی دوگانه از سیستم خنک‌کننده‌ی کامپیوتر شخصی دیده می‌شود. در این محصول، مخزنی مخصوص نوشیدنی وجود دارد که کاربر می‌تواند درکنار استفاده از کامپیوتر، از نوشیدنی خنک نیز لذت ببرد.

آخرین کامپیوتر جذاب فهرست، علاقه‌مندان به فیلم و سریال و فناوری را به‌صورت توأمان به‌خود جذب می‌کند. امروزه، کمتر کسی پیدا می‌شود که نام سریال بازی تاج و تخت را نشنیده باشد. اکنون، عاشقان این سریال می‌توانند درکنار بهره‌مندی از کامپیوتر شخصی حرفه‌ای، نمونه‌ای از تخت‌ آهنین مشهور را نیز در محل کار یا بازی خود داشته باشند.


منبع : زومیت
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سیاستگذاری به روش آزمون و خطا چه بلایی سر اقتصاد آورده است؟

قصه تلخ جهش های نرخ ارزی با تکرار سیاست های پیمان سپاری ارزی، پیش فروش سکه و بعد تنظیم بازار به زور و ارعاب یا اصرار بر نرخ ارز غیر تعادلی تنها مصادیقی از تکرار تجربه نامطلوب سیاستگذاری اقتصادی هستند. از منظر رأی دهنده عام و اقتصاددان خبره سیاستگذاران به وقت معزولی شبلی و بایزیدند و به وقت صدارت و زعامت به دنبال تکرار خطای تقبيح شده گذشتگان می روند.

اقتصاد و جامعه چگونه از آدم های خوب هیولا می سازد؟

با بی پولی همه می تونن کنار بیان، چیزی که باید یاد بگیری پول درآوردنه!

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر