عارف خبر داد: اعلام راهبرد اصلاح‌طلبان برای انتخابات تا یکی دو هفته آینده

شناسه خبر: 96218 سرویس: سیاست جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵, ۵۸ : ۱۱ : ۰۰
عارف خبر داد: اعلام راهبرد اصلاح‌طلبان برای انتخابات تا یکی دو هفته آینده
رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان گفت که اصلاح طلبان ظرف یکی دو هفته آینده راهبردشان را بر ای انتخابات آینده به ویژه ریاست جمهوری اعلام خواهند کرد.
۵۵آنلاین :

رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان گفت که اصلاح طلبان ظرف یکی دو هفته آینده راهبردشان را بر ای انتخابات آینده به ویژه ریاست جمهوری اعلام خواهند کرد.

محمدرضا عارف در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن در جمع خبرنگاران در خصوص ضرورت وحدت در برابر اتهام زنی‌های جدید مقامات آمریکایی گفت: اتهام زنی آمریکا حرف و عمل جدیدی نیست. مردم ما در طول سال‌های پس از انقلاب به این موضوع عادت کردند و هر وقت اراجیفی از سوی آمریکا شنیدند، منجسم‌تر شدند.

وی افزود: راه پیمایی امروز نشان داد مردم هیچ اعتنایی به این حرف‌ها ندارند و راه خودشان را که راه امام و انقلاب است طی می‌کنند.

عارف در پاسخ به سوالی درباره ضرورت رسیدگی به طرح آشتی ملی اظهار کرد: در رابطه با  جریانات سیاسی داخل نظام، بحثی که ما در سال‌های اخیر مطرح کردیم همبستگی و همدلی است. ضرورت دارد که این بحث به صورت جدی دنبال شود. آقای خاتمی این بحث را تحت عنوان آشتی ملی مطرح کردند و ما هم آن را تحت عنوان گفتگوی ملی مطرح کردیم که از پارلمان شروع شده است.

وی ادامه داد: امیدواریم این مساله با استقبال جریانات سیاسی داخل نظام روبرو شود و ان‌شاءالله این مسیر را با توجه به انسجام و وحدت طی خواهیم کرد.

رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان درباره اینکه چه رایزنی‌هایی برای پیشبرد طرح آشتی ملی یا همان گفتگوی ملی در سطوح مختلف نظام شده است؟ گفت: به طور طبیعی ارتباط هایمان با جریان‌های اصلی نظام خوب بوده است. ارتباطات شخصی خوبی داشته‌ایم و گفتگوهایی را انجام داده‌ایم. بخصوص از سال 92 به بعد این گفتگوها بیشتر شده است و می‌خواهیم به آن تسریع بدهیم.

عارف در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه می‌گویند جریان اصلاح طلب نامه‌ای به رهبری نوشته؟ اضافه کرد: من اطلاعی از این مساله ندارم.

نماینده مردم تهران در مجلس درباره ارتباط اصلاح طلبان با رهبری نیز گفت: اصلاح طلبان همیشه با مقام معظم رهبری ارتباط داشته‌اند. ایشان رهبر و پدر همه جریانات داخل نظام هستند و ما هم با همین نگاه با ایشان در ارتباط بوده‌ایم.

وی درباره اینکه گزینه اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری کیست؟ ادامه داد: ما بحث‌های جدی داشته‌ایم. امیدواریم ظرف یکی دو هفته آینده راهبردمان را برای انتخابات آتی به ویژه انتخابات ریاست جمهوری مشخص کنیم.

عارف در پاسخ به این سوال که آیا کاندیدای ریاست جمهوری می شوید یا خیر؟ افزود: از کاندیدای واحد حمایت می‌کنیم.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تراژدی بیسوادی مدرن و فرهنگ عامه

سواد، شعور و آگاهی، الزاما از مسیر مدرسه و دانشگاه کسب نمی‌شود. کسب معرفت، خود نیاز به معرفت دارد. یعنی فرد باید به این درجه از آگاهی برسد که به سمت کسب معرفت حرکت کند. هیچ معرفتی، تصادفی خلق نمی شود و محصول ارث پدری نیست. معرفت به هیچ کس به ارث نرسیده است. همان طور که سواد، محصول خواست و طلب است و نه میراث گذشتگان. ملت با سواد، ملتی است که راهبری آن آسان است.

درس روزگار به سیاست‌گذار

تاوان پرهیز از اصلاحات تدریجی چیست؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: دو قطار مسافربری در هند شاخ به شاخ شدند

ویدئو؛ مدیرعامل ویز و کاربران ایرانی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر