ظریف عازم باکو شد

شناسه خبر: 120659 سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶, ۲۳ : ۱۷ : ۰۰
ظریف عازم باکو شد
وزیر امور خارجه کشورمان برای شرکت در نشست سه جانبه وزرای خارجه ایران، ترکیه و آذربایجان تهران را به مقصد باکو ترک کرد.
۵۵آنلاین :

 

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در نشست سه جانبه وزرای امور خارجه ایران، ترکیه و آذربایجان، تهران را به مقصد باکو ترک کرد.

روز گذشته نیز بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در توضیحاتی درباره این سفر گفت: در این نشست که پنجمین نشست وزرای امور خارجه سه کشور است، طیف وسیعی از موضوعات و همکاری های ممکن در زمینه های مختلف اقتصادی از جمله ترانزیت، حمل و نقل، انرژی، گمرک و دیگر مسائل مورد علاقه طرفین در حوزه های فنی، تجاری و همچنین موضوعات مرتبط با همکاری های سیاسی و منطقه‌ای بویژه راه های کمک به صلح و ثبات هرچه بیشتر در منطقه، مورد بررسی و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

وزارت خارجه ترکیه پیشتر روز دوشنبه اعلام کرد که پنجمین نشست سه جانبه وزرای خارجه ترکیه، ایران و آذربایجان قرار است 20 دسامبر یعنی چهارشنبه این هفته در شهر باکو برگزار شود.

بر اساس بیانیه وزارت خارجه ترکیه، وزرای خارجه سه کشور قرار است دیدگاه های خود را درباره چشم اندازهای مربوط به گسترش همکاری های منطقه‌ای مورد بررسی قرار دهند و تصمیمات گرفته شده در نشست های قبلی را نیز بازنگری کنند.

وزارت خارجه ترکیه افزود: مکانیسم نشست سه جانبه وزرای خارجه ترکیه، ایران و آذربایجان، کشورهای مذکور را قادر می کند تا دیدگاه های خود درباره مسائل منطقه‌ای را در فرمت سه جانبه مورد بررسی قرار دهند، و در گسترش همکاری های منطقه‌ای بر اساس منافع مشترک و تثبیت رفاه، ثبات و امنیت منطقه مشارکت نمایند.


منبع : العالم
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

گرگ های اقتصاد

کسانی می گویند در کشورهایی که به صورت سنتی در آن ها کشاورزی رواج داشته است بر خلاف آن هایی که در گذشته دامدار بوده اند, نگاه های متفاوتی نسبت به گرگ وجود دارد, دسته نخست گرگ را مثبت تصویر می کنند, زیرا بقیه حیواناتی را که به مزارع آن ها آسیب می زدند و محصولاتشان را ضایع می کردند می خورد و به نوعی نگهبان کشاورزان به حساب می آمد, اما دسته دوم به دلایل روشن چندان دل خوشی از گرگ ها نداشتند, زیرا دارایی شان را از بین می برد. فارغ از صحت و سقم چنین ادعاهایی امروز آن قدر فرهنگ ها در هم شده اند که در هر کشوری با هر پیشینه ای همه جنس دیدگاهی پیدا می شود.

می‌ترسند کلاه سرشان برود!

آنقدر بازار ایران بی‌در و پیکر است که وقتی بنزین گران می‌شود، ماشین هم گران می‌شود. در این بازار از مردم چه انتظاری می‌شود داشت. در بازار بی‌اعتمادی نمی‌شود دنبال اعتماد گشت.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: قطع اینترنت و ماجرای اینترنت ملی

ویدئو : چرا موتورهای جستجو گر ایرانی، پاسخگوی نیازهای مردم نبود؟

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر