ظریف از سفر بنگلادش و اندونزی بازگشت

شناسه خبر: 188807 سرویس: توسعه ، جهان ، سیاست ، گوناگون شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸, ۲۷ : ۰۶ : ۰۰
ظریف از سفر بنگلادش و اندونزی بازگشت
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به دو کشور بنگلادش و اندونزی سفر کرده بود، بامداد شنبه به تهران بازگشت.
۵۵آنلاین :

دومین تور دیپلماتیک وزیر امور خارجه طی هفته‌های اخیر سه‌شنبه شب به سفر به داکا پایتخت بنگلادش آغاز شد. ظریف در داکا با «شیخ حسینه» نخست وزیر، عبدالمومن وزیر خارجه و «شیرین شرمین چودری» رئیس مجلس بنگلادش دیدار و در خصوص روابط دوجانبه، مسائل منطقه و مسائل بین‌الملل تبادل نظر کرد.
دیدار با اندیشمندان و اساتید زبان فارسی از دیگر برنامه‌های وزیر خارجه ایران در داکا بود.
ظریف روز چهارشنبه هم در سومین اجلاس کشورهای حاشیه اقیانوس هند حضور یافت و از خطرات یکجانبه‌گرایی، افراطی‌گری و تروریسم اقتصادی سخن گفت.
وزیر امور خارجه در ادامه سفر خود عصر پنج شنبه به جاکارتا رفت و  روز جمعه هم با «رتنو مرسودی» همتای اندونزیایی خود راه‌های گسترش روابط دوجانبه را بررسی کرد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پرورش مردمان هزار چهره‎‌ی هزار رنگ

چه اصراری است به تشویق مردم به دروغ گویی؟ چرا دوست داریم مردم تظاهر کنند و با اینکه تا به حال پای‌شان را در نماز جمعه نگذاشته‌اند، بگویند ما هر هفته با تمام اعضای خانواده به نماز جمعه می‌رویم.

به داد چغاگاوانه برسید

«از یک سو تصاویرِ جدید، از انتقال دستگاه‌های سنگین حفاری به محوطه تاریخی اسلام‌آباد غرب خبر می‌رسد و از سوی دیگر مسولان میراث فرهنگی کرمانشاه می‌گویند در برابر حفاظت از محوطه چغاگاوانه تنها مانده‌اند.»

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : جنایات جنگی ترکیه علیه سوریه

ویدئو : مردان مسلح پسر ال چاپو را فراری دادند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر