طلب ۴ میلیاردی داروخانه بیماران هموفیلی

شناسه خبر: 182816 سرویس: اجتماعی ، گوناگون جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۸, ۱۲ : ۱۸ : ۰۰
طلب ۴ میلیاردی داروخانه بیماران هموفیلی
سخنگوی کانون هموفیلی ایران در واکنش به اظهارات مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در خصوص پرداخت مطالبات مراکز درمانی، توضیحاتی ارائه داد.
۵۵آنلاین :

احمد قویدل، در پاسخ به اظهارات مدیر عامل سازمان بیمه سلامت مبنی بر پرداخت مطالبات مراکز درمانی و داروخانه‌ها، گفت: گزارشی که منتشر شده حداقل شامل داروخانه مرکز درمان جامع هموفیلی ایران نیست. اینکه آیا گزارش صحیحی درباره مراکز دانشگاهی است، باید منتظر نظر مسئولین دانشگاه‌ها ماند.

وی افزود: اینکه بیمه سلامت ماه‌های زمستان را جا بگذارد و پرداخت نکند و پرداخت‌های بهار را رسانه‌ای کند، از انصاف به دور است. مطالبات داروخانه مرکز درمان جامع هموفیلی ایران و تمامی بخش‌های مختلف درمانگاه برای ماه‌های آذر، دی، بهمن و اسفند ۱۳۹۷ تا کنون پرداخت نشده است که نزدیک به ۴ میلیارد تومان است. قویدل ادامه داد: بیمه سلامت در کمال شگفتی مطالبات فروردین ۹۸ را پرداخت نموده است، بسیار مشتاقیم توضیحات مدیر عامل بیمه سلامت درباره این شیوه پرداخت را بدانیم.

وی افزود: یک داروخانه کوچک ۴ ماه از سال گذشته مطالبه دارد و در سال جاری نیز مطالبات اردیبهشت و خرداد پرداخت نشده است. با توجه به اینکه همین حدود مطالبات را این داروخانه از سازمان تأمین اجتماعی دارد. قویدل با عنوان این مطلب که افق ارتباط و تعامل با شرکت‌های پخش دارو بسیار تیره است، گفت: بدون تردید مسئولیت هر نوع دوری جستن شرکت‌های پخش دارو از تحویل دارو، متوجه سازمان‌های بیمه گر است. وی افزود: بسیار امیدوار بودیم مدیر عامل بیمه سلامت چگونگی هزینه شدن ۵۰۰ میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی را که قرار بود به حل مشکل تأمین دارو اختصاص دهد را به افکار عمومی گزارش می‌داد. ما اظهار امیدواری می‌کنیم دستگاه‌های نظارتی این گزارش‌ها را به مردم اطلاع رسانی نمایند.

وی در پایان گفت: مقرر بود ردیف‌های پرداخت‌های سازمان‌های بیمه گر بابت دارو در دانشگاه‌های علوم پزشکی نشاندار گردد تا از هزینه شدن این وجوه در حوزه‌های دیگر جلوگیری گردیده و امکان نظارت دیوان محاسبات بر چرخه تأمین وجوه دارو میسر گردد. ضرورت دارد مسئولین وزارت بهداشت از چگونگی اجرای این تصمیم گزارش‌های شفافی به مردم و رسانه‌ها ارائه نمایند.


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در مسیر خودباوری

عزت نفس به معنای احساس ارزشمندی شخصی است و به عبارت دیگر، به این معناست که چقدر خود را انسانی ارزشمند و قابل احترام می‌دانیم. تفاوت عزت‌نفس با اعتماد به نفس در گستردگی مفهوم عزت نفس است. اعتماد به نفس به موضوع بستگی دارد، ممکن است یک فرد در آشپزی اعتماد به نفس داشته باشد ولی در رانندگی یا نقاشی کردن فاقد اعتماد به نفس باشد ولی عزت نفس یک مفهوم کلی است و در تمام حیطه های زندگی فردی، اجتماعی، شغلی،عاطفی و... تاثیر دارد و نباید این دو مفهوم‌ با یکدیگر خلط شود.

چرا محیط کسب و کار بهبود پیدا نمی‌کند؟

آنچه در دهه های اخیر مبنای ارزیابی و رتبه بندی کشورها از لحاظ اقتصادی قرار گرفته، محیطی است که در آن بنگاه های اقتصادی فعالیت دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : جاستین ترودو در چهارسالی که گذشت

ویدئو : ده ها خودرو در سیل اسپانیا واژگون شدند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر