نتیجه‌ای یافت نشد.

طرح افزایش حضور نظامی آمریکا در لهستان احتمالاً سپتامبر اعلام می‌شود

شناسه خبر: 169352 سرویس: جهان ، گوناگون دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸, ۳۷ : ۱۶ : ۰۰
طرح افزایش حضور نظامی آمریکا در لهستان احتمالاً سپتامبر اعلام می‌شود
یک روزنامه لهستانی گزارش کرد که رئیس‌جمهور آمریکا احتمالا در سفر ماه سپتامبر به این کشور، تصمیم خود برای افزایش حضور نظامی در این کشور اروپای شرقی را اعلام کند.
۵۵آنلاین :

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا احتمالاً در سفر اول سپتامبر (10 شهریورماه) خود به «ورشو» پایتخت لهستان، تصمیم خود برای تقویت حضور نظامی آمریکا در لهستان را اعلام خواهد کرد.

روزنامه لهستانی «ژتپست پولیتا» به نقل از برخی منابع گزارش کرد که واشنگتن به ورشو اطلاع داده است که ترامپ در حال بررسی گزینه دعوت از «آندژی دودا» رئیس‌جمهور لهستان به کاخ سفید در اواسط ماه ژوئن به منظور رفع جدیدترین اختلافات واشنگتن-ورشو در زمینه افزایش بالقوه حضور نظامی آمریکا در این کشور اروپای شرقی است.

طبق این گزارش، در صورتیکه ترامپ و دودا تمامی اختلافات را در نشست احتمالی اواسط ژوئن رفع کنند، رئیس‌جمهور آمریکا احتمالاً تصمیم خود برای افزایش حضور نظامی آمریکا در لهستان را در حین مراسم‌های مربوط به سالگرد جنگ جهانی دوم در ورشو اعلام خواهد کرد.

خبرگزاری روسی اسپوتنیک نیز گزارش کرد که با اینحال، دفتر ریاست‌جمهوری لهستان، گزارشات منتشر شده درباره این قصد ترامپ را تأیید یا رد نکرده است و تنها سفر اول سپتامبر ترامپ به لهستان را تأیید کرده است.

لهستان در حال حاضر میزبان چهار هزار نظامی آمریکایی است که بعنوان بخشی از هیأت ناتو در پی الحاق «کریمه» به روسیه در سال 2014، در لهستان مستقر شده‌اند.

طبق این گزارش، ترامپ در حین دیدار ماه سپتامبر گذشته دودا از واشنگتن، اعلام کرد که واشنگتن گزینه ایجاد یک پایگاه نظامی دائمی در لهستان را مورد بررسی قرار می‌دهد. رئیس‌جمهور لهستان پیشنهاد پرداخت حدود دو میلیارد دلار از مجموع هزینه‌ها را مطرح کرد و پیشنهاد کرد که نام این پایگاه «فورت ترامپ» باشد.

«جورجت ماسباچر» سفیر آمریکا در لهستان در ماه فوریه اعلام کرد که احتمالاً واشنگتن حضور نظامی خود در لهستان را تا چندصد نظامی افزایش می‌دهد.

واشنگتن در حالی در صدد تقویت حضور نظامی خود در لهستان است که مسکو بارها در این زمینه هشدار داده است و گسترش حضور ناتو به سمت مرزهای روسیه را عاملی لطمه زننده به امنیت اروپا می‌داند.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

آشنایی با دو نیایشگاه صخره‌ای در بُبانشوار هند

داریوش شایگان فقید درکتاب مشهور خود ادیان و مکتبای فلسفی هند در مورد آیین جِین(Jainism) می‌نویسد:کیش جین همانند آیین بودا درآغاز پیدایش خود سازمانی رهبانی بوده است که به تهذیب اخلاق می‌پرداخته و از راه مهرورزی و گرامی داشتن حق زندگانی همراه با پرهیزکاری و خویشتن‌داری می‌خواسته از اقیانوس سامسارا(Samsara) و چرخۀ زایشهای دوباره یا تناسخ گذرکند. کیش جِین در آغاز مانند آیین بودا تلاش می‌کرد تا با دریافت ریشه‌های اخلاقی و مینوی درست از دایرۀ جهنمی بازپیدایی رهایی جوید و راهی برای گریز از رنج گیتی به دست آورد.

چگونه با وجود مشکلات بی‌پایان، شاد بمانیم؟

اگر بپذیریم که برخی از مشکلات را نمی‌توانیم حل کنیم و برطرف‌کردن برخی از آن‌ها خارج از اراده و توان ما است، بهتر می‌توانیم با آن‌ها کنار بیاییم و زندگی شادتری داشته باشیم.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر