صعود 5 پله ای ایران در رده بندی فیفا

شناسه خبر: 100190 سرویس: ورزشی پنجشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۶, ۳۸ : ۱۵ : ۰۰
صعود 5 پله ای ایران در رده بندی فیفا
تیم ملی فوتبال کشورمان،در تازه ترین رده بندی فیفا با 5 پله صعود در رتبه بیست و هشتم جهان قرار گرفت و همچنان تیم نخست آسیا باقی ماند
۵۵آنلاین :

تازه ترین رده بندی تیم های ملی فوتبال جهان دربازه زمانی 9 مارس تا 6 آوریل امروز (پنجشنبه) از سوی سایت فیفا اعلام شد که بر این اساس تیم ملی فوتبال کشورمان با کسب 820 امتیاز  و با 5 پله صعود نسبت به ماه قبل در رتبه بیست و هشتم جهان قرار گرفت و طبق معمول چند ماه اخیر همچنان تیم نخست قاره آسیا باقی ماند.

 

تیم ملی ایران موفق شد در دو دیدار اخیرش در مقدماتی جام جهانی با نتایج مشابه 1-0، قطر و چین را شکست بدهد و همین امر به صعود این تیم به رتبه 28 فیفا منجر شد.

 

این در حالی است که تیم ملی برزیل با دو پیروزی درخشان 4-1 و 3-0 مقابل اروگوئه و پاراگوئه، بعد از 7 سال، بار دیگر به صدر رده بندی فیفا باز گشت.

 

شاگردان تیته  جای آرژانتین را در صدر  گرفتند و آلبی سلسته که یک سال بود این جایگاه را در اختیار داشت، با شکست 2-0 مقابل بولیوی، به رتبه دوم سقوط کرد.

 در این رده بندی ، تیم های برزیل با 1661 آرژانتین با  1603و آلمان ( بدون تغییر نسبت به رده بندی ماه فوریه) با 1464 امتیاز در رتبه های اول تا سوم قرار دارند.

 

شیلی، کلمبیا، فرانسه، بلژیک، پرتغال، سوئیس و اسپانیا، دیگر تیم هایی هستند که رتبه های چهارم تا دهم رده بندی فیفا را در اختیار دارند.

 

تیم ملی هلند در ادامه سقوطش در جدول رده بندی فیفا، با 11 پله سقوط، در رتبه سی و دوم جای گرفت که پایین ترین رتبه این تیم در رنکینگ فیفا است. پیش از این، بدترین رتبه این تیم در رنکینگ، بیست و ششم بود.

 

در آسیا‌، همانند ماه مارس پس از ایران کره جنوبی با 700امتیاز در رده دوم (43 جهان) قرار دارد و ژاپن با 685  امتیاز در جای سوم(44 جهان) و استرالیا نیز با 661 امتیاز در رتبه چهارم (50 جهان) ایستاده اند .عربستان هم با 646 امتیاز پنجم(52 جهان) است.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کتابهای درسی ایران، کودکان را تن‌پرور بار میاورد

تحلیلی بر مقایسه محتوای کتاب اول دبستان سه کشور ایران، چین و آلمان

نقش تاریخ‌ساز بدن در زیست‌شناسی اجتماعی امروز

اگر از نظر تبارشناسی به تاریخ مفهوم بدن در دوران پیشامدرن در طب بقراطی نگاه کنیم، بدن تابع طبایع، انعطاف‌پذیر در مقابل تأثیرات محیط طبیعی و حتی نیروهای نامحسوس سماواتی در نظر گرفته می‌شد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

ویدیو: ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون

ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون برای عبور از موانع و سد، تا بتوانند در بالادست به راحتی تخم ریزی کنند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر