صادرات صنعت برق، مخابرات و تجهیزات پزشکی ۱۳۴ میلیون دلاری شد

شناسه خبر: 197529 سرویس: جهان ، سیاست ، اقتصادی ، گوناگون شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸, ۴۰ : ۱۷ : ۰۰
صادرات صنعت برق، مخابرات و تجهیزات پزشکی ۱۳۴ میلیون دلاری شد
مدیرکل دفتر صنایع برق و الکترونیک وزارت صمت از صادرات بیش از ۱۳۴ میلیون دلار در صنعت برق، مخابرات و تجهیزات پزشکی خبرداد
۵۵آنلاین :

کیوان گردان با اعلام این خبر گفت: عمده صادرات این صنعت به کشور عراق و در زمینه تجهیزات صنعت برق بوده است؛ چرا که عراق به لحاظ زیرساخت های برق به شدت ضعیف است و اکثر مردم این کشور از ژنراتورهای خانگی برق تولید می کنند.

وی با اشاره به همکاری و توسعه روابط تجاری با عراق گفت: صادرات به عراق و وسعه روابط تجاری و صنعتی فرصت مناسبی است که در اختیار ما قرار داردو نیازمند حمایت همه ارگان ها به خصوص وزارت نیرو است. صنعت برق کشورما پتانسیل زیادی در وارد شدن به مراودات تجاری با عراق دارد.

گردان در بخش دیگری از صحبت هایش به ۵۸ تعرفه ایجادی در سال گذشته اشاره کرد و توضیح داد: سال گذشته ۵۸ ردیف تعرفه که عمدتادر حوزه تجهیزات پزشکی که وزارت بهداشت هم برآن تاکید داشته، اضافه و اعمال شده است.

مدیرکل دفتر صنایع برق و الکترونیک بیان کرد:۱۶ تعرفه نیز ویرایش شده است که از این تعداد ۱۰ مورد شرح تعرفه است و ۶ مورد نیز در زمینه افزایش ردیف تعرفه ها بودهاست.

وی همچنین میزان واردات در حوزه برق، الکترونیک، مخابرات و تجهیزات پزشکی را ۴.۸ میلیارد دلار از کشور چین و امارات اعلام کرد.


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

فرصت مغفول برای جذب گردشگران ترکیه‌ای

نکته اتکای ما در این بحث، وجود مقبره ملکشاه سلجوقی و خواجه نظام الملک توسی در اصفهان است که ظاهرا در حالت نیمه تعطیل است. اما این دو مقبره چه ارتباطی با ترکیه دارند؟

فضای مجازی ،فرهنگ سازی یا محدودیت

آیا استفاده از فضای مجازی و اینترنت نیاز به فرهنگ سازی دارد؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: دو قطار مسافربری در هند شاخ به شاخ شدند

ویدئو؛ مدیرعامل ویز و کاربران ایرانی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر