نتیجه‌ای یافت نشد.

شهرداری تهران توان خرید کاخ ثابت پاسال را ندارد

شناسه خبر: 161738 سرویس: گوناگون شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷, ۳۶ : ۱۵ : ۰۰
شهرداری تهران توان خرید کاخ ثابت پاسال را ندارد
رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به ممانعت مدیریت شهری برای تخریب کاخ ثابت پاسال، از عدم توانایی مالی شهرداری تهران برای تملک این مجموعه تاریخی خبر داد.
۵۵آنلاین :

 محمدجواد حق‌شناس رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به اهمیت املاک دارای ارزش تاریخی در سطح پایتخت به برنا گفت: برخی مجموعه‌ها مانند کاخ ثابت پاسال زمین‌های شخصی هستند که در اختیار مالکین قرار دارد و شهرداری نمی‌تواند در موردش تصمیم‌گیری کند.

 

حق‌شناس تصریح کرد: شورای شهر تهران اجازه تصمیم غلط به مالکین را نمی‌دهد از این رو در مورد سرمایه‌های با ارزشی به اشتباه تصمیم‌گیری نخواهد شد و از این طریق نباید برخی افراد سودجو کاری کنند که در آینده پشیمانی در بر داشته باشد. بنابراین در این راستا اجازه تخریب به مجموعه‌های با ارزش داده نمی‌شود؛ شورا و شهرداری به این گونه مسائل ورود پیدا می‌کند ولی این‌که بخواهیم آن ملک در اختیار فضای شهری قرار بگیرد باید به مالکیت شهرداری در بیاید.

 

حق‌شناس خاطر نشان کرد: کاخ ثابت پاسال در زمره املاک مصادره شده‌ای است که در اختیار یک نهاد قرار گرفته و مالکیت آن برای شهرداری نیست تا برای آن بتوانیم تصمیم‌گیری کنیم. شهرداری تهران سعی کرده برخی مجموعه‌ها را تملک کند اما به لحاظ مالی، این امکان برای ما در خصوص برخی ملک‌ها وجود ندارد.

 

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران همچنین با اشاره به خانه های تاریخی که در تملک شهرداری تهران است از بازگشایی خانه موسوم به دائی جان ناپلئون تا دو ماه آینده خبر داد و گفت: خانه موسوم به دایی‌جان ناپلیون، خانه‌ای تاریخی بوده که توسط شهرداری خریداری شده و شهرداری وقت زیادی گذاشته تا آن مجموعه را ترمیم کند.

 

وی افزود: بخشی از خانه موسوم به دائی‌جان ناپلئون آماده است و از آن به عنوان موزه مشاهیر استفاده خواهد شد. طی گزارشی که سازمان زیباسازی ارائه داده است؛ این مجموعه ظرف دو ماه آینده در اختیار شهر قرار خواهد گرفت و برای بازدید عموم آزاد می‌شود.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

عذر «بیخودی‌المُلک‌»های وطنی را بخواهید

یکی از گله‌مندی‌های عمومی، بیش از آنکه تعداد و تعدد کارمندهای جزء باشد وجود «بیخودی‌الملک»های وطنی است که مشخص نیست دقیقاً در این کشور چه می‌کنند اما حقوق‌های درشت می‌گیرند...

تبعات سیاسی و اجتماعی رکود تورمی در ایران چیست؟

اقتصاد ایران در شرایط کنونی در وضعیتی به سر می‌برد که زمینه بروز و ظهور جریان‌های پوپولیستی را بیش از گذشته مهیا کرده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آموزش پلیس آلمان به راننده های گوشی به دست

توی یک بزرگراه در آلمان تصادف وحشتناکی شده و یه عده از راننده ها می خوان از صحنه تصادف عکس و فیلم بگیرن (چیزی که توی ایران عادیه!) پلیس بهشون می گه خیلی دوست دارید اجساد رو ببینید؟ و پیاده شون می کنه و اصرار می کنه راننده را ببرد بالای سر اجساد، ادامش رو خودتون ببینید. در آخر هم جریمه سنگینی براشون می نویسه...

ویدیو: دستگیری مسافری که قصد داشت لحظه قبل فرود شیشه هواپیما را بشکند

تصاویری از دستگیری فردی که لحظاتی قبل از فرود بوئینگ ۷۳۷ در شهر کون مینگ چین قصد شکستن شیشه هواپیما داشت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر