شعار اربعین امسال : الحسین یجمعنا

شناسه خبر: 189706 سرویس: گوناگون پنجشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۸, ۴۳ : ۱۵ : ۰۰
شعار اربعین امسال : الحسین یجمعنا
۵۵آنلاین :

 

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: شعار اربعین سال گذشته حب الحسین یجمعنا بود که امسال این شعار به الحسین یجمعنا تغییر یافت.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب ظهر امروز در آیین رونمایی از پوستر و لوگوی شعار اربعین سال جاری با اشاره به ویژگی‌های شعار اظهار کرد: پرچم یک کشور در عصر حاضر شعار یک کشور است، شعار به عنوان علامت و نشانه است.

 

وی ادامه داد: از جمله شعارهای مورد تاکید در اسلام اطاعت از خدا و قرآن است، رسول اکرم(ص) در هر جنگ متناسب با آن، شعاری را انتخاب می‌کرد و شعارهای انتخاب شده توسط پیامبر(ص) فراگیر بود.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت افزود: شعار در عبادات نیز است و تلبیه براساس روایات، شعار انسان مسلمان در عبادت حج است.

نواب شعارها را الهام بخش دانست و تصریح کرد: شعار باید حیات بخش باشد و این مساله اهمیت زیادی دارد، یکی از ویژگی‌های شعار، هدفمند و شایسته بودن و واقعی بودن است.

وی ادامه داد: شعار اربعین سال گذشته حب الحسین یجمعنا بود که امسال این شعار به الحسین یجمعنا تغییر یافت. اخلاص پدیدآورندگان سنت پیاده روی اربعین موجب شد که شاهد این همه شور در اربعین باشیم.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت افزود: اگر واقعیت حرکت امام حسین(ع) برای افراد بیان شود، آن‌ها در این مسیر خواهند آمد، این ظرفیت در عصر جدید با استفاده از رسانه‌ها به وجود آمده است و وظیفه ابلاغ مظلومیت امام حسین(ع) به جهانیان را داریم.

نواب اسلام را دین فرامنطقه ای دانست و تصریح کرد: زیارت اربعین فرصتی برای بیان مظلومیت امام حسین(ع) برای جهانیان است و امکان بیان این مظلومیت به زبان‌های مختلف وجود دارد.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

مدل آموزشی قدیم نتایج جدیدی ندارد

از خصایص بارز نظام آموزشی ایران جانشین شدن نمره به جای تعلیم و تربیت است.

مصون‌شدن صندوق بازنشستگی نفت از بازرسی

صندوق بازنشستگی صنعت نفت از آن صندوق‌هایی است که حرف‌و‌حدیث درباره نحوه عملکرد آن و بروز تخلف در زیرمجموعه‌هایش زیاد منتشر می‌شود. براساس متن شکواییه تحویل‌داده‌شده به دیوان عدالت اداری به نظر می‌رسد شاکی نگران است که سرنوشت صندوق بازنشستگی صنعت نفت هم مشابه صندوق فرهنگیان شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : حوثی ها: با ۱۰ پهپاد به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان حمله کردیم

ویدئو : یک خانواده روس به ۱۲ راکون پناه دادند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر