شش ماه حبس خانگی برای کوتاه کردن موی سر

شناسه خبر: 156653 سرویس: جهان ، گوناگون چهارشنبه ۱۹ دي ۱۳۹۷, ۱۳ : ۰۰ : ۰۰
شش ماه حبس خانگی برای کوتاه کردن موی سر
چند روزی است، جهان چشم به تایلند دوخته است. جایی که یک دختر 18 ساله عربستانی که حاضر نیست به کشورش بازگردد، خود را در اتاق هتلی حبس کرده بود و می گفت خانواده اش او را به خاطر کوتاه کردن موهایش شش ماه زندانی کردند و اگر به عربستان بازگردد کشته می شود. او در نهایت توانست اجازه دولت تایلند را برای ورود به خاک این کشور بگیرد تا بتواند با مقامات سازمان ملل صحبت کند.
۵۵آنلاین :

رهف محمد القنون، دختر 18 ساله عربستانی که با خانواده‌اش به کویت سفر کرده بود،با استفاده از فرصت پیش آمده به تایلند گریخت تا شاید از این کشور بتواند وارد استرالیا و پناهنده شود اما نقشه اش با دخالت نیروهای تایلند ناکام ماند و هنگام ورود به دلیل نداشتن ویزا و بلیط برگشت دستگیر شد. او هنگامی که بازداشت شد از مقامات خواست که او را به کشورش برنگردانند چون در این صورت خانواده اش او را خواهند کشت.
دختر عربستانی با ویدئویی که در توییتر به اشتراک گذاشته است، خطاب به سازمان ملل متحد گفت، تا زمانی که کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل نیایند، از اتاق هتل بیرون نخواهم آمد. من می خواهم پناهنده شوم.

رهف محمد القنون از ترس بازگشت به عربستان خود را در اتاق هتلی در تایلند حبس کرده بود شش ماه حبس خانگی برای کوتاه کردن موی سر

مقام های تایلند پس از دیدار و گفت و گو با دختر عربستانی به رسانه ها گفتند که رهف از ترس ازدواج اجباری از خانواده اش گریخته است. آنها به نقل از او گفتند، محدودیت ها در خانواده اش به گونه ای است که تنها به علت کوتاه کردن موهایش او را به مدت شش ماه در اتاقی حبس کردند.
مقامات مهاجرتی تایلند با سفارت عربستان برای حل این پرونده همکاری می کنند آنها اعلام کردند، رهف هیچ مدرکی و یا حتی بلیت برگشت یا پول به همراه ندارد و هم اکنون در هتل فرودگاه بانکوک است. رهف مدعی است، ویزای استرالیا را دارد اما هنگامی که از هواپیما خارج شده است در فرودگاه بانکوک با یک دیپلمات عربستان ملاقات کرده و این مقام سعودی پاسپورتش را از او گرفته است.

رهف محمد القنون از ترس بازگشت به عربستان خود را در اتاق هتلی در تایلند حبس کرده بود شش ماه حبس خانگی برای کوتاه کردن موی سر

معاون دیدبان حقوق بشر در آسیا با انتقاد از مقامات تایلندی، از سازمان ملل خواست از این نوجوان عربستانی حمایت کنند.
دولت تایلند پس از دو روز ، دوشنبه شب بالاخره به این دختر سعودی اجازه داد تا وارد خاک تایلند شود تا مشکلش را با دیدار با مقام‌های کمیساریای سازمان ملل حل کند. مسئولان دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در تایلند پس از دیدار با او به رسانه ها خبر داند  درخواست این پناهجو را رسما ثبت کرده و قصد دارند تا یک کشور سوم را متقاعد به پذیرفتن او کنند.
در حالی که پیش از این رسانه ها خبر داده بودند عربستان خواستار استرداد این دختر نوجوان شده است مقامات آل سعود آن را تکذیب کردند . سفارت عربستان در بانکوک در صفحه توییتر خود نوشت که این کشور چنین درخواستی به مقام‌های تایلندی نداده است. با وجود داعیه اصلاح طلبی ولیعهد عربستان درباره حقوق زنان عربستانی اما همچنان آنها اسیر محدودیت‌های بسیاری هستند و در معرض تهدیدهای خانواده خود قرار دارند.


منبع : ایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

یک «بوچانی» در ایران زندگی می‌کند؟

یوسف علیخانی بعد از اعلام انتشار نسخه فارسی رمان بهروز بوچانی نوشت: از صبح سردرد گرفتم؛ از بس به این فکر کردم که چند نفر کارهای حسین شکربیگی نویسنده ایلامی را خوانده‌اند؟!

روز جهانی زبان مادری

کسانی که در تهران زندگی می‌کنند و از یک منطقه‌ای از ایران آمده‌اند که زبان مادری آنها غیر از فارسی است، با معضلی بزرگ در برخورد با فرزندهایشان مواجه بوده‌اند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دفاع دکتر ظریف از ایران را ببینید

کسانی که او را به جاسوسی و خیانت متهم کردند، در فرودگاه با لنگه کفش به استقبالش رفتند، در توئیتر فحش نثارش کردند خوب این ویدئو را ببینند. خیانت گاهی سست کردن زانوی وفاداران راستین این کشور است که نتیجه اش می شود رضایت و لبخند دشمن. جای خادم و خائن در این کشور بارها عوض شده ... و باز هم می شود.

ویدیو: صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیرا

صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیراز ▪️مسئولان! اگه خواب نیستید؛ ببینید مردم برای تامین کالای اساسی شون اینطور می دوند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر