نتیجه‌ای یافت نشد.

شبکه‌های اجتماعی همان چیزی هستند که به شما احساس تنهایی می‌دهند!

شناسه خبر: 174103 سرویس: توسعه ، گوناگون ، سبک زندگی سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۵۱ : ۱۸ : ۰۰
شبکه‌های اجتماعی همان چیزی هستند که به شما احساس تنهایی می‌دهند!
اگر احساس تنهایی می‌کنید شاید بهتر باشد استفاده از شبکه‌های اجتماعی را کمتر کنید یا کمتر سراغ آنها بروید و یا اینکه زندگی اجتماعی‌تان را در واقعیت و نه در فضای مجازی دنبال کنید. نه اینکه هر چه بیشتر احساس تنهایی کردید بیشتر هم از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید.
۵۵آنلاین :

شاید درست متوجه نشویم همان چیزی که فکر می‌کنیم عامل اتصال ما به یکدیگر است در واقع تنهایی‌مان را بیشتر می‌کند! یک تحقیق جدید می‌گوید شبکه‌های اجتماعی می‌توانند همان چیزی باشند که باعث می‌شوند شما احساس تنهایی کنید.

این تحقیق که با مدیریت برایان پریمک، مدیر مرکز تحقیقات رسانه، فناوری و بهداشت دانشگاه پیتزبورگ انجام شده می‌گوید بزرگسالان جوان‌تر که روزانه بیش از دو ساعت را در شبکه‌های اجتماعی سپری می‌کنند خیلی بیشتر خودشان را به لحاظ اجتماعی منزوی می‌بینند آن هم به نسبت کسانی که نیم ساعت و یا حتی کمتر در همان پلت فرم حضور دارند.

در واقع به جای اینکه بعد از معاشرت مجازی با افراد احساس خوبی به آنها دست بدهد شرکت کنندگان در این تحقیق دقیقا حس متضادی را تجربه کرده‌اند. آنها حس طرد شدن و تنهایی داشتند.

پریمک و همکارانش البته نمی‌توانند دلیل مستقیمی برای این مسئله پیدا کنند اما تصور آنها این است که بروز احساس تنهایی بعد از مشاهده معاشرت متقابل افراد با یکدیگر در شبکه‌های اجتماعی ایجاد می‌شود؛ گویی که فرد تصور می‌کند هر کسی با دیگران در ارتباط است، پیشرفت خودش را در زندگی دارد و تفریحاتی که متعلق به خودش است در حالیکه او در زندگی فعلی‌اش گیر افتاده است. البته این در حالیست که احساس تنهایی خود بخود باعث می‌شود افراد بیشتر به سمت شبکه‌های اجتماعی بروند و از آنها استفاده کنند. در واقع موضوع از این قرار است که شما احساس تنهایی می‌کنید بنابراین به شبکه‌های اجتماعی پناه می‌برید؛ بیشتر احساس تنهایی می‌کنید پس بیشتر سراغ شبکه‌های اجتماعی می‌روید. 

موضوع بر سر این نیست که شما باید اکانت خود را در یک شبکه اجتماعی بسته و این فضا را ترک کنید،‌ اما شاید فکر بدی نباشد اگر کمی فاصله بگیرید. اگر احساس تنهایی می‌کنید شاید بهتر باشد استفاده از شبکه‌های اجتماعی را کمتر کنید یا کمتر سراغ آنها بروید و یا اینکه زندگی اجتماعی‌تان را در واقعیت و نه در فضای مجازی دنبال کنید. نه اینکه هر چه بیشتر احساس تنهایی کردید بیشتر هم از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید.


منبع : سازندگی
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

دیدن «دیوها» که کاری ندارد.

در این میان اما راننده‌ای هم در شهر قزوین پیدا می‌شود که روی شیشه خودروی خود نوشته: «کرایه نداری برو، حلالت نگو ندارم، برو بسلامت»

آینده‌پژوهی ایران و اکوسیستم استارتاپی

شناخت مسائل مربوط به آینده کشورها، پیش‌بینی سناریوهای محتمل در حوزه‌های مختلف و تحلیل تغییرات پیش‌رو، به امری بسیار مهم و اساسی برای کشورهای جهان تبدیل شده است. اهمیت این مباحث آن‌چنان است که در کشورهای پیشرفته سال‌های درازی است رشته‌های مرتبط با آینده‌پژوهی

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر