نتیجه‌ای یافت نشد.

شاه‌مهره ترور خاشقچی در جلسات محاکمه غایب بود

شناسه خبر: 166396 سرویس: جهان ، گوناگون يكشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۸, ۲۵ : ۲۲ : ۰۰
شاه‌مهره ترور خاشقچی در جلسات محاکمه غایب بود
یکی از اصلی‌ترین عاملان ترور روزنامه‌نگار منتقد سعودی در جلسه محاکمه رسیدگی به اتهامات مظنونان این پرونده حاضر نبود.
۵۵آنلاین :

یکی از مشاوران دربار سلطنتی آل‌سعود که بعد از ترور «جمال خاشقچی»، روزنامه‌نگار منتقد سعودی از کار برکنار شده بود در جلسه محاکمه ۱۱ نفر از مظنونان مربوط به این پرونده ترور حضور نداشت. 

منابع آگاه به خبرگزاری رویترز گفته‌اند علی‌رغم وعده‌های حکومت سعودی مبنی بر اجرای عدالت برای عاملان ترور خاشقچی، «سعود القحطانی»، از مشاوران ارشد «محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی، در هیچ‌کدام از جلسات استماع دادرسی که به صورت محرمانه برای ۱۱ مظنون این پرونده برگزار شده حاضر نبوده است. 

دادستان کل عربستان سعودی چند ماه پیش بدون اعلام نام، علیه ۱۱ نفر از مظنونان دخیل در اجرای این ترور اعلام جرم کرد. 

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا و برخی از کشورهای غربی می‌گویند به شواهدی دست یافته‌اند که نشان می‌دهد دستور ترور خاشقچی را «محمد بن سلمان» صادر کرده است.  

هفت منبع مطلع گفته‌اند سعود القحطانی در هر چهار جلسه دادگاه که از ماه ژانویه برای رسیدگی به این پرونده تشکیل شده غایب بوده است. 

گزارش‌هایی که قبلاً رسانه‌ها منتشر کرده‌اند نشان می‌دهد قحطانی بر قتل خاشقچی و قتل عضو او نظارت کرده و از طریق اسکایپ، دستورات لازم را به مأموران اطلاعاتی و امنیتی حاضر در سفارت عربستان سعودی در استانبول صادر کرده است. 

دادستان عربستان سعودی ماه نوامبر گفت که القحطانی با «احمد العسیری»، معاون دستگاه اطلاعاتی سعودی برای طرح بازگرداندن خاشقچی به عربستان سعودی از طریق تطمیع یا تهدید همکاری کرده بود.

منابع آگاه گفته‌اند احمد العسیری یکی از حاضران در جلسات محاکمه بوده است. «ماهر مطرب» و «صالح التبیجی» دیگر افرادی هستند که در جلسات دادگاه حاضر بوده‌اند و ممکن است به مجازات اعدام محکوم شوند.

منابع آگاه گفته‌اند متهمان در جلسات استماع گفته‌اند که قصد کشتن خاشقچی را نداشته‌اند و یا اینکه صرفاً دستوراتی که به آنها داده شده را اجرا کرده‌اند. 


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نسل پشیمان‌ها و سرخوردگان

↙️ این روزها بخشی از فازغ التحصیلان دانشگاهی از درس خواندن پشیمان شده‌اند. آنها با چشیدن طعم بیکاری بعد از رفتن به دانشگاه و سربازی با خود فکر می‌کنند کاش به جای دانشگاه به بازار رفته بودند یا فنی را یاد گرفته بودند و پول در می‌آوردند تا امروز نگران آینده و کار خود نباشند.

چهار هدف پنهان ترامپ از تحریم نفت ایران

یک روزنامه عربی نوشت، بر خلاف چیزی که رئیس جمهور آمریکا درباره اهداف تحریم نفتی کامل ایران به زبان می آورد، اهداف پنهانی این اقدام ضد ایرانی برای واشنگتن اهمیت بیشتری دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شعار مردم علیه فروغی در مراسم امضای کتاب فردوسی پور به نفع سیل زدگان!

شعار مردم علیه فروغی در مراسم امضای کتاب فردوسی پور به نفع سیل زدگان!

ویدیو: شادی در تلخ ترین لحظه ها در محل سیلبندهای روستاهای شادگان در جنوب خوزستان

شادی در تلخ ترین لحظه ها در محل سیلبندهای روستاهای شادگان در جنوب خوزستان

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر