شاعر برنده نوبل ادبیات درگذشت

شناسه خبر: 98784 سرویس: فرهنگ و هنر جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵, ۰۰ : ۲۳ : ۰۰
شاعر برنده نوبل ادبیات درگذشت
معروف‌ترین کتاب شعر درک والکوت ارجاعاتی به هومر و شخصیت‌های مهم او در "ایلیاد" دارد.
۵۵آنلاین :

 درک والکوت شاعر و نمایشنامه‌نویس که در 1992 برنده جایزه نوبل ادبیات شد، جمعه صبح در خانه خود در سنت لوسیا از دنیا رفت. او 87 ساله بود.

دلیل درگذشت والکوت هنوز مشخص نیست، اما جف سروی سخنگوی انتشارات فارار، اشتراوس و ژیرو ناشر آثار والکوت گفت او مدتی بیمار بود و به تازگی از بیمارستان به خانه‌اش برگشته بود.

والکوت متولد ژانویه 1930 در سنت لوسیا (یک کشور جزیره‌ای کوچک در دریای کارائیب و در آستانه اقیانوس اطلس) بود. پدرش کارمند و مادرش آموزگار بود. والکوت در یک ‌سالگی پدرش را از دست داد. او هجده ساله بود که اولین مجموعه شعر خود را چاپ کرد.

او در 1975 جزایر کارائیب را به مقصد شهر نیویورک ترک کرد. او در این هنگام 27 سال داشت و می‌خواست در راکفلر، تئاتر بخواند. والکوت عمر خود را وقف کارائیب کرد، اما در تمام این مدت، وسوسه سفر، عزیمت و خصوصاً اروپا هم در او بسیار شدید بود.

از جمله آثار او می‌توان به "Omeros" در 1990 اشاره کرد که بسیاری از منتقدان آن را دستاورد مهم والکوت می‌دانند. این اثر متشکل از هفت کتاب و شامل 64 فصل است. کتاب شعر والکوت اقتباسی بسیار آزاد است و ارجاعاتی به هومر و شخصیت‌های مهم او در "ایلیاد" دارد.

جایزه اُبی، جایزه "نابغه" بنیاد مک‌آرتور، جایزه جامعه سلطنتی ادبیات بریتانیا، مدال شعر ملکه و جایزه تی. اس. الیوت از دیگر جوایزی است که والکوت در دوران کاری خود دریافت کرد.


منبع : هنر آنلاین
برچسب ها
انتشاراتجایزه
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

كابوس دارو براى بيماران.

عدم دسترسى ايران به دانش ساخت تمامى داروها ايران را در معضل قرار داده است

پیشنهاد تاسیس بانک دولتی جدید

در طرح قانون جامع بانکداری جمهوری اسلامی ایران که توسط کمیسیون اقتصادی مجلس تهیه شده، پیشنهاد تاسیس بانک جدید دولتی با نام بانک توسعه‌ای داده شده است؛ بانکی که قرار است زیر نظر بانک مرکزی به فعالیت بپردازد. کارشناسان از دو جهت تاسیس چنین بانکی را برای نظام بانکداری ایران خطرناک می‌دانند: خطر اول مربوط به فشار ایجاد این بانک به پایه پولی و پول‌پاشی بیشتر در جهت حمایت از طرح‌های توسعه‌ای است. خطر دوم نیز مربوط به تجربیات شکست‌خورده بانک‌های توسعه‌ای در کشورهای توسعه‌یافته است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : حوثی ها: با ۱۰ پهپاد به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان حمله کردیم

ویدئو : یک خانواده روس به ۱۲ راکون پناه دادند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر