شاخص خرید در انگلیس به پایین‌ترین حد در 4 سال گذشته رسید

شناسه خبر: 107401 سرویس: اقتصادی دوشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۶, ۰۷ : ۲۰ : ۰۰
شاخص خرید در انگلیس به پایین‌ترین حد در 4 سال گذشته رسید
لندن - ایرنا - تازه‌ترین آمار منتشرشده از سوی شرکت مالی اعتباری «ویزا» نشان می‌دهد که طی دو ماه گذشته خانواده‌های انگلیسی به دلیل افزایش قیمت کالاهای مصرفی در این کشور، تمایل کمتری به خرید پیداکرده‌اند.
۵۵آنلاین :

این آمار حاکی از آن است که به‌طورکلی شاخص خرید در انگلیس طی ماه‌های آوریل و ژوئن نسبت به همین دوره در سال گذشته، 0.3 درصد کاهش داشته است.
گزارش یادشده می‌افزاید که شاخص خرید اقلام خانگی در ماه ژوئن گذشته 3.4 درصد و اقلام فرهنگی نیز 1.2 درصد نسبت به ژوئن سال گذشته کاهش داشته است.
گزارش موسسه ویزا همچنین حاکی از آن است که افراد تمایل کمتری به خرید 'اقلام غیرضروری' نشان داده‌اند.
کوین جنکینز ، مدیر بخش انگلیس و ایرلند شرکت مالی اعتباری 'ویزا' در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: 'داده‌های آماری ماه ژوئن نشان می‌دهد که افزایش هزینه‌های زندگی در کنار روند آهسته افزایش دستمزدها، به خانواده‌های انگلیسی فشار آورده است.'
وی افزود: 'مشخص است که افزایش نرخ تورم، عادت خرید مردم را تغییر قرار داده و افراد به خرید مواد ضروری روی آورده‌اند. '
در همین حال نتایج نظرسنجی موسسه 'دلویت' نیز که روز دوشنبه منتشر شد نشان می‌دهد که مدیران مالی شرکت‌های بزرگ انگلیسی در قیاس با سه ماه گذشته تمایل کمتری به سرمایه‌گذاری در این کشور پیداکرده‌اند.
این نظرسنجی حاکی از آن است که به‌ طورکلی شرکت‌های انگلیسی نسبت به عواقب منفی خروج این کشور از اتحادیه اروپا نگران هستند.
پیش از انجمن سازندگان و معامله‌کنندگان خودرو انگلیس (اس ام ام تی) نیز اعلام کرده بود که نرخ فروش خودرو در انگلیس به پایین‌ترین حد خود طی پنج سال گذشته رسیده است.
بانک 'هلیفکس' نیز گزارش داده است که تقاضا در بخش مسکن در ماه ژوئن گذشته یک درصد کاهش داشته است.
منابع انگلیسی پیش‌بینی می‌کنند که آمار رسمی دولت انگلیس در رابطه با نرخ افزایش درآمد مردم این کشور که قرار است چهارشنبه آینده منتشر شود، تصویر مأیوس‌کننده‌ای را ارائه خواهد داد.
این منابع عنوان می‌کنند که نرخ افزایش درآمد مردم انگلیس در زمان حاضر در پایین‌ترین حد خود از سال 2016 قرار دارد.
بانک مرکزی انگلیس در گزارشی که اخیراً منتشر کرد ضمن پیش‌بینی کاهش رشد اقتصادی سال جاری در این کشور به 1.9 درصد، نسبت به افزایش نرخ تورم و بحرانی شدن وضعیت اقتصاد در انگلیس طی سه سال آینده ابراز نگرانی کرده بود.
بر اساس گزارش سه‌ماهه دوم سال 2017 بانک مرکزی انگلیس، نرخ تورم در این کشور به‌جای 2.4 درصد، 2.7 درصد در سال جاری پیش‌بینی می‌شود که «این مساله ناشی از کاهش ارزش پوند از اواخر سال 2015 و تأثیر منفی بر قیمت مصرف‌کننده بوده است».
'مارک کارنی' رئیس بانک مرکزی انگلیس در یک نشست خبری گفته بود: ما سال گذشته پیش بینی کرده بودیم که درآمدها به طور واقعی در سال جاری فشرده خواهد شد. به عبارت دیگر حقوقی که مردم می گیرند پاسخگوی افزایش هزینه های مصرفی نیست. لذا خانواده های انگلیسی طی سال جاری دوران پرچالشی را خواهند داشت.
مردم انگلیس در همه پرسی 23 ژوئن 2016 میلادی با نزدیک به 52 درصد آرا به خروج این کشور از اتحادیه اروپا رای دادند که اکنون مذاکرات اولیه آن آغاز شده است.
بسیاری از سیاستمداران و کارشناسان اقتصادی نسبت به عواقب منفی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ابراز نگرانی کرده اند.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پرورش مردمان هزار چهره‎‌ی هزار رنگ

چه اصراری است به تشویق مردم به دروغ گویی؟ چرا دوست داریم مردم تظاهر کنند و با اینکه تا به حال پای‌شان را در نماز جمعه نگذاشته‌اند، بگویند ما هر هفته با تمام اعضای خانواده به نماز جمعه می‌رویم.

به داد چغاگاوانه برسید

«از یک سو تصاویرِ جدید، از انتقال دستگاه‌های سنگین حفاری به محوطه تاریخی اسلام‌آباد غرب خبر می‌رسد و از سوی دیگر مسولان میراث فرهنگی کرمانشاه می‌گویند در برابر حفاظت از محوطه چغاگاوانه تنها مانده‌اند.»

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : جنایات جنگی ترکیه علیه سوریه

ویدئو : مردان مسلح پسر ال چاپو را فراری دادند

خبرها

بیشتر