سیستم مالیات هوشمند تا پایان دولت اجرایی می‌شود‌

شناسه خبر: 198271 سرویس: توسعه ، کسب و کار ، گوناگون پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸, ۰۸ : ۱۸ : ۰۰
سیستم مالیات هوشمند تا پایان دولت اجرایی می‌شود‌
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه تنها راه مبارزه با فرار مالیاتی، اجرای مالیات هوشمند است، گفت: هدف‌گذاری شده که تا پایان دولت، مالیات هوشمند در کشور به نتیجه برسد.
۵۵آنلاین :

امیدعلی پارسا ظهر امروز در جمع‌بندی کارگروه امور مالیاتی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کردستان اظهار داشت: در این جلسات برای حل برخی از مسائل امور مالیاتی کشور تصمیمات خوبی گرفته شد‌.

وی با بیان اینکه سازمان مالیاتی مسئول وصول نیست بلکه مسئول توسعه و وعدالت است، افزود: مالیات عادلانه اساس مملکت‌داری است چراکه متناسب با درآمد، سود، ثروت و مصرف جامعه بوده و باید اجرایی شود.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با تاکید بر اینکه تنها راه مبارزه با فرار مالیاتی، اجرای مالیات هوشمند است؛ تصریح کرد: هوشمندسازی نظام مالیاتی منوط به دریافت همه ریزداده‌های مربوط به درآمد، ثروت و مصرف افراد است و هدف‌گذاری شده که تا پایان دولت، مالیات هوشمند در کشور به نتیجه برسد.

وی به وجود فرار مالیاتی در کشور اشاره کرد و گفت: متأسفانه برای برخی افراد کارت بازرگانی صادر شده که صلاحیت آن را نداشته و گاهاً افرادی بدون پرداخت مالیات به اسم آدم‌های ضعیف معامله‌های میلیاردی انجام می‌دهند که این فشار زیادی را به جامعه وارد کرده و باید دولت برای حل ایت وضعیت کمک کند.

پارسا با بیان اینکه فرار مالیاتی فشار و استرس زیادی به فعالان اقتصادی در حوزه مالیات وارد می‌کند، یادآور شد: در گذشته به‌دلیل کمبود نیرو و عدم اطلاع از شرایط و نظام مالیاتی، مشکلاتی وجود داشت اما باید بیس مالیاتی با آخرین دیتا به‌روز شود.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور از اصلاح نظام ساختاری بودجه کشور خبر داد و اظهار کرد: درآمد مالیاتی برای جبران کم‌توجهی‌ها گذشته به این استان، اختصاص می‌یابد تا کردستان به توسعه لازم برسد.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سردرگمی طرح 3 هزار میلیارد تومانی دولت

جامعه محلي درباره نحوه توزيع آب در طرح 46هزار هکتاری دچار مشکل شده است

رفتن استراماچونی؛ نمونه‌ای از مدیریت فشل دولتی

این هنر نزد مدیران ایرانی است. تنها آنها هستند که می‌توانند به همین راحتی بحران ایجاد کنند. هواداران استقلال الان هم نگران جیب خود هستند هم نگران آینده تیم محبوب‌شان.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر