نتیجه‌ای یافت نشد.

سیاست‌های حمایتی ترامپ رونق صنعت نفت آمریکا را به خطر انداخته است

شناسه خبر: 177457 سرویس: توسعه ، گوناگون ، نفت و گاز و پتروشیمی سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸, ۱۲ : ۱۰ : ۰۰
سیاست‌های حمایتی ترامپ رونق صنعت نفت آمریکا را به خطر انداخته است
فوربس طی گزارشی نوشت: سیاست‌های حمایتی ترامپ پروژه‌های انرژی آمریکا را بی اعتبار، اشتغال آن را تهدید و رهبری انرژی آمریکا را در سراسر دنیا تضعیف می‌کند.
۵۵آنلاین :


بر اساس این گزارش، همکاری انرژی آمریکا و مکزیک توضیح می‌دهد چرا تایید قرارداد USMCA (آمریکا، مکزیک و کانادا) یک اولویت فوری است.  متاسفانه دولت ترامپ طرح خود را برای وضع عوارض ۵ درصدی بر تمام واردات از مکزیک اعلام کرده است. این عوارض تا ماه اکتبر تا ۲۵‌درصد بالا می‌رود.  مکزیک بزرگ‌ترین‌ خریدار گاز پمپ شده ( دو برابر کانادا ) و دومین خریدار بزرگ گاز طبیعی مایع آمریکاست. مکزیک همچنین ۶۰ درصد صادرات بنزین و ۲۰ درصد فروش دیزل آمریکا را دریافت می‌کند. در ۲۰۱۸، مکزیک حدود ۸/ ۱ تریلیون فوت مکعب گاز از آمریکا وارد کرد که ۵۵ درصد بالاتر از صادرات  گاز طبیعی مایع آمریکا به سایر کشورها بود.  مکزیک  حدود ۵ تا ۷ درصد کل گاز آمریکا را دریافت می‌کند.

این صادرات  برای تولیدکنندگان آمریکا، شرکت‌های خط لوله و صادر کنندگان یک مزیت است و اجازه واردات بیشتر نفت و گاز آمریکا را به داخل مکزیک می‌دهد. به علاوه، آمریکا بیش از ۷۰ درصد گاز مصرفی مکزیک را تامین می‌کند.  با کاهش تولید داخلی مکزیک، تقاضای نفت و گاز این کشور از تمام کشورهای سازمان همکاری و توسعه اقتصادی بیشتر است. بدون فرصت صادراتی خوب، شرکت‌های آمریکایی ورشکست می‌شوند. صادرات باعث تولید بیشتر داخلی می‌شود، ولی بسیاری از مصرف‌کنندگان و سیاست‌گذاران آمریکایی توجهی به این مساله‌ ندارند. نفت و گاز مرتبط با مکزیک و کانادا برای امنیت ملی بلوک آمریکای شمالی اهمیت دارد. بازارهای انرژی آمریکا ، کانادا و مکزیک به هم پیوسته و وابسته هستند. جریان آزاد محصولات انرژی در سراسر این سه کشور وجود دارد که باعث قیمت پایین انرژی، عرضه قابل اطمینان، میلیون‌ها شغل و اقتصادی قوی تر می‌شود. اتحاد آمریکای شمالی در جهانی که شرکای پرخطری مثل روسیه و اوپک قصد دارند قیمت نفت و گاز را در دست بگیرند بسیار حیاتی است. اوپک و سایر تولیدکنندگان نفت از جمله روسیه در حال مذاکرات نهایی برای یک قرارداد طولانی مدت همکاری در عرضه نفت هستند.  به عبارت دیگر هر سیاستی که جلوی تولید نفت و گاز آمریکا و صادرات آن را بگیرد، بازار را تقدیم اوپک و روسیه می‌کند.  جنگ‌های تجاری اهداف آمریکا را پیچیده می‌کند.  آمریکا باید از قراردادهای تجارت آزاد حمایت و با محدودیت‌های بازار مقابله کند. اینها بر ضد منافع قرارداد USMCA هستند.  عوارض پروژه‌های انرژی آمریکا را بی اعتبار، اشتغال آن را تهدید و رهبری انرژی آمریکا را در سراسر دنیا تضعیف می‌کند.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

علم‌ورزان در برابر عالمان

علم دارای دو هدف است: فهم جهان و کنترل آن. اِسنو به درستی درمی‌یابد پیشرفت علمی نیازمند سرمایه است و از این رو نوعی مسئله مرغ و تخم‌مرغ پیش‌روی کشورهای توسعه‌نیافته است

عادت به «خوردن » در مکان های عمومی

هر قوم و ملتی برای خود سبک و رفتاری دارد که معمولا با شیوه دیگران که در آن سوی مرزها هستند تفاوت های ظریفی دارد. محققان دانشگاهی، بسیار خوب می توانند با مشاهده این کنش ها به شناخت آن جامعه دست پیدا کنند. آنها با بررسی این رفتار، که در مکان های عمومی  از مردم سر می زند به نکته های ظریفی می رسند. هرکدام از آن حرکات، به مثابه مشترکات یک ملت هستند و می تواند سبک زندگی آن سرزمین را تعریف کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر