سومین رمان داریوش مهرجویی منتشر شد

شناسه خبر: 98664 سرویس: کتاب و شهر کتاب چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵, ۴۷ : ۲۱ : ۰۰
سومین رمان داریوش مهرجویی منتشر شد
کتاب «سفر به سرزمین فرشتگان» سومین رمان داریوش مهرجویی منتشر شد.
۵۵آنلاین :

انتشارات به ‎نگار دو کتاب به نام‎های «سفر به سرزمین فرشتگان» و «من یک مقتولم» را منتشر کرد؛ کتاب‎هایی که تا امروز به ترتیب آخرین و اولین اثر نویسندگان‎ آنها یعنی داریوش مهرجویی و فاطیما فاطری است.

بعد از «آن رسید لعنتی» و «دو خاطره» سومین رمان مهرجویی رمانی است که بنابر سنت معمول آثار او روایتی است از زندگی مشترک زوجی تحصیل‎کرده و روشن‌فکر از طبقه متوسط اجتماع که بحران یقه زندگی‎شان را چسبیده است.

در این کتاب سیما و کسری (دو شخصیت اصلی داستان) در همان ابتدا با بحرانی که به ظاهر بحران نیست مواجه می‎شوند و تا پایان داستان با آن دست و پنجه نرم می‎کنند.

مهرجویی چهره شناخته شده سینمای موج نو ایران است و علاوه بر آن در نویسندگی و ترجمه نیز قلمی مطرح دارد. در آبان ۱۳۹۳ در سفارت فرانسه در تهران جایزه شوالیه ادب و هنر فرانسه به او اهدا شد.

- «من یک مقتولم» اولین کتاب فاطیما فاطری مجموعه‎ای از 17داستان کوتاه است که نهمین اثر در سری مجموعه‎ های نونگار(نو قلم‎ها) از انتشارات به‎نگار است.

کتاب «سفر به سرزمین فرشتگان» در 142 صفحه و با قیمت 120 هزار ریال و «من یک مقتولم» در 103 صفحه با قیمت 90 هزار ریال از سوی انتشارات به‎نگار منتشر شده است.

 چهار کتاب در طرح کتاب‌خوان ماه در فروردین ۱۳۹۶

به گزارش ایرنا از معاونت توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، نخستین سری از کتاب‌های طرح «کتاب‌خوان ماه» را در سال ۱۳۹۶ معرفی کرد.

«بغض در نواحی لبخند» نوشته محمدرضا ترکی، «تحصیلات با طعم شکلات» نوشته ابوالفضل ابراهیمی، «سه کاهن» نوشته مجید قیصری و «سیری در نهج‌البلاغه» نوشته مرتضی مطهری عناوین این کتاب ها هستند.

- «بغض در نواحی لبخند» مجموعه شعری از محمدرضا ترکی است که بن‌مایه‌های طنز در آن به چشم می‌خورد.

این کتاب 112 صفحه ای را انتشارات هنر رسانه اردیبهشت منتشر کرده است.

- تحصیلات با طعم شکلات: راهکارهای افزایش مطالعه

این کتاب نوشته ابوالفضل ابراهیمی در 62 صفحه توسط انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام (ره) منتشر شده است.

هدف این کتاب، بررسی و ارائه راهکارهای عملی جهت افزایش انگیزش تحصیل است. درواقع مؤلف برای پاسخ به پرسش‌های دانشجویان و طلاب در زمینه موفقیت تحصیلی به بسط و توضیح پیشنهاداتی پرداخته است.

- سه کاهن

سه کاهن نوشته مجید قیصری 184 صفحه توسط انتشارات عصر داستان منتشر شده است .
«سه‌کاهن» نمونه موفقی از یک داستان خوب و پرکشش با پرداخت مناسب و شخصیت‌پردازی مطلوب در حوزه ادبیات دینی است که روایتی یک‌روزه از زندگی پیامبر اسلام (ص) را به خواننده عرضه می‌کند.

- سیری در نهج‌البلاغه

این کتاب 316 صفحه ای نوشته مرتضی مطهری توسط انتشارات صدرا منتشر شده است.
این اثر شهید مطهری از بهترین کتاب‌هایی است که در موضوع نهج‌البلاغه برای عموم نگاشته شده است.

کتاب‌های طرح «کتاب‌خوان ماه» از ابتدای سال ۱۳۹۵ از سوی معاونت توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و در راستای اجرای منویات مقام معظّم رهبری در خصوص لزوم معرفی و در اختیار گذاشتن کتاب خوب و سالم برای پرورش فکری جامعه معرفی می‌شود.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

كابوس دارو براى بيماران.

عدم دسترسى ايران به دانش ساخت تمامى داروها ايران را در معضل قرار داده است

پیشنهاد تاسیس بانک دولتی جدید

در طرح قانون جامع بانکداری جمهوری اسلامی ایران که توسط کمیسیون اقتصادی مجلس تهیه شده، پیشنهاد تاسیس بانک جدید دولتی با نام بانک توسعه‌ای داده شده است؛ بانکی که قرار است زیر نظر بانک مرکزی به فعالیت بپردازد. کارشناسان از دو جهت تاسیس چنین بانکی را برای نظام بانکداری ایران خطرناک می‌دانند: خطر اول مربوط به فشار ایجاد این بانک به پایه پولی و پول‌پاشی بیشتر در جهت حمایت از طرح‌های توسعه‌ای است. خطر دوم نیز مربوط به تجربیات شکست‌خورده بانک‌های توسعه‌ای در کشورهای توسعه‌یافته است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : حوثی ها: با ۱۰ پهپاد به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان حمله کردیم

ویدئو : یک خانواده روس به ۱۲ راکون پناه دادند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر