سندی جالب مربوط به ۸۱ سال پیش؛ آثار اهدایی آرتور کریستین سن به کتابخانه ملی

شناسه خبر: 197097 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۸, ۳۲ : ۲۱ : ۰۰
سندی جالب مربوط به ۸۱ سال پیش؛ آثار اهدایی آرتور کریستین سن به کتابخانه ملی
فهرست جالبی از کتاب‌های اهدایی آرتور کریستین سن، خاورشناس سرشناس به کتابخانه ملی ایران، به‌تازگی منتشر شده است. این سند متعلق به ۸۱ سال پیش و به تاریخ نهم آبان ۱۳۱۷ است.
۵۵آنلاین :

آرتور کریستین سن (۱۹۴۵-۱۸۷۵)، ایران‌شناس، خاورشناس و پژوهشگر معروف دانمارکی است که به دلیل مطالعه تاریخ، فرهنگ و آداب و رسوم ایران باستان به ویژه دوره ساسانی، چهره‌ای شناخته شده در جهان است. او در اوایل قرن بیستم سه بار به کشورمان سفر و آثار بسیاری را درباره زبان فارسی، تاریخ و ادبیات ایران تالیف کرد.

او پس از آخرین سفرش به ایران، به کشورش بازگشت و از طریق سفارت دانمارک، کتاب‌هایی را به زبان انگلیسی، فرانسوی و آلمانی به کتابخانه ملی ایران اهدا کرد. در سندی که مربوط به ۸۱ سال پیش است و به‌تازگی منتشر شده، کفیل اداره نگارش وزارت معارف و اوقاف و صنایع مستظرفه، در نامه‌ای به کتابخانه ملی، اسامی کتاب‌های اهدایی آرتور کریستین سن را قید کرده است.

 


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تراژدی بیسوادی مدرن و فرهنگ عامه

سواد، شعور و آگاهی، الزاما از مسیر مدرسه و دانشگاه کسب نمی‌شود. کسب معرفت، خود نیاز به معرفت دارد. یعنی فرد باید به این درجه از آگاهی برسد که به سمت کسب معرفت حرکت کند. هیچ معرفتی، تصادفی خلق نمی شود و محصول ارث پدری نیست. معرفت به هیچ کس به ارث نرسیده است. همان طور که سواد، محصول خواست و طلب است و نه میراث گذشتگان. ملت با سواد، ملتی است که راهبری آن آسان است.

درس روزگار به سیاست‌گذار

تاوان پرهیز از اصلاحات تدریجی چیست؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: دو قطار مسافربری در هند شاخ به شاخ شدند

ویدئو؛ مدیرعامل ویز و کاربران ایرانی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر